Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?

dodano: 14.11.2017, 16:50
akcje wątku: drzewko

Posoborowy Duch czuwa…

Aktualizacja: 2017-11-11 12:40 pm

Stowarzyszenie Marsz Niepodległości z przykrością informuje, że planowana na sobotę Msza św. w nadzwyczajnym rycie rzymskim (tzw. Trydencka) nie odbędzie się.

Informujemy, że o godz. 12.00 w kościele św. Barbary odbędzie się Msza św. w języku polskim. Za zaistniałą sytuację bardzo przepraszamy.

Stowarzyszenie nie będzie komentowało motywów tej decyzji.

Jednocześnie wszystkich zachęcamy do zapoznania się z bogactwem Tradycji katolickiej i pięknem liturgii nadzwyczajnego rytu rzymskiego.

Tutaj będziemy publikować treści Tradycji katolickiej: https://www.facebook.com/ChcemyBoga/

Msze św w tradycyjnym rycie tego dnia w Warszawie odbędą się:

- w parafii św Klemensa przy ulicy Karolkowej 49 o godz. 9.30

- w kościele pw. Niepokalanego Poczęcia NMP Warszawa Radość ul Garncarska 32 godz. 10.00

Msza św. tradycyjna jest nawiązaniem do wspaniałej Tradycji Kościoła Katolickiego oraz historycznych wydarzeń, które miały ścisły związek z Mszą odprawianą w ich trakcie po łacinie i w bardzo szlachetnej formule idealnie prezentującej wszystkie Prawdy Wiary. Można użyć stwierdzenia, że jest to Msza św. naszych przodków, naszych świętych i wszystkich wielkich bohaterów.

Ave Christus Rex!

• Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|AirWolf 14.11.2017, 17:27
    Reksistką zostałaś? To wiele tłumaczy
    https://www.youtube.com/watch?v=wjbjZwJprSg
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|WojciechA 14.11.2017, 18:02
    Tylko debil (debilka?) lub gówniarz (gówniara?) mógł założyć wątek z takim tytułem.
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|[email protected] 14.11.2017, 18:56

Tylko debil (debilka?) lub gówniarz (gówniara?) mógł założyć wątek z takim tytułem.

Co Ci Się nie podoba w tym tytule wątku?
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|element drabinki 14.11.2017, 19:04

Niepotrzebne te znaki zapytania w nawiasach, chyba że nie rozpoznajesz genderu.
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|enrque111 14.11.2017, 19:09
    Znaczna część hierarchów i podległych im księży przeszła już na lewackie, liberalne, masońskie pozycje, które są całkiem obce, nie tylko tradycji Kościoła ale i polskiej racji stanu.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|Wredny 14.11.2017, 19:45

Znaczna część hierarchów i podległych im księży przeszła już na lewackie, liberalne, masońskie pozycje, które są całkiem obce, nie tylko tradycji Kościoła ale i polskiej racji stanu.

A jaka ma być racja stanu i tradycja Kościoła?
    Targowicka? :D
    A Ziemia jest płaska i ma 6000 lat. Taka jest prawda i nie ma co podskakiwać-alias Bozon Higgsa
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|enrque111 14.11.2017, 20:00

A jaka ma być racja stanu i tradycja Kościoła?
    Targowicka? :D

Polską racją stanu jest dawanie odporu wszelkiemu lewactwu, choćby nawet pochodziło od duchowieństwa.
    enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|[email protected] 14.11.2017, 20:17

Polską racją stanu jest dawanie odporu wszelkiemu lewactwu, choćby nawet pochodziło od duchowieństwa.

Lewactwo, obojętnie jakiego pochodzenia jest zagrożeniem dla każdego narodu.
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|element drabinki 14.11.2017, 20:25

Lewactwo, obojętnie jakiego pochodzenia jest zagrożeniem dla każdego narodu.

Zapomniałaś o elementach animalnych, krzywych mordach i małpach w czerwonym?

http://cdn3-www.dogtime.com/assets/uploads/gallery/great-dane-dogs-and-puppies/great-dane-dogs-puppies-9.jpg
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|[email protected] 14.11.2017, 20:14

Księża zawsze byli w awangardzie patriotycznych wydarzeń. Podtrzymywali na duchu, zagrzewali do walki, byli razem z narodem. Uczyli patriotyzmu; hasłem było: Bóg, Honor, Ojczyzna.Teraz - coś o społeczeństwie ubogich, zabiedzonych, całej ludzkości. Mam wrażenie, że zaraz usłyszę za papieżem Franciszkiem: "Proletariusz wszystkich krajów łączcie się!".
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|[email protected] 14.11.2017, 21:55

Księża zawsze byli w awangardzie patriotycznych wydarzeń. Podtrzymywali na duchu, zagrzewali do walki, byli razem z narodem. Uczyli patriotyzmu; hasłem było: Bóg, Honor, Ojczyzna.Teraz - coś o społeczeństwie ubogich, zabiedzonych, całej ludzkości. Mam wrażenie, że zaraz usłyszę za papieżem Franciszkiem: "Proletariusz wszystkich krajów łączcie się!".

Errata:
    Proletariusze
    Odpowiedz
  • Re: Czy Kościół włączył się w świętowanie Narodowego Święta Niepodległości w Polsce?|Zawistowski2 14.11.2017, 22:33
    A ja dodam, że Kultura Łacińska to z hiszp. cultura latina.
    Warto o tym pamiętać w kontekście kilusetletniej praktyki mieszania narodowego , którego efektem są Latynosi.
    Oraz Polacy.
    To mówi Pan Bóg: "Jeśli u siebie usuniesz jarzmo, przestaniesz grozić palcem i mówić przewrotnie, jeśli podasz twój chleb zgłodniałemu i nakarmisz duszę przygnębioną, wówczas twe światło zabłyśnie w ciemnościach, a twoja ciemność stanie się południem. Pan cię zawsze prowadzić będzie (...)" Proszę mnie przywołać do porządku, gdybym w ferworze dyskusji o powyższym zapomniał.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook