Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?

dodano: 19.06.2008, 3:29
akcje wątku: drzewko

Autor: eliasz

Coraz wyraźniej widać, że do tego to wszystko zmierza - do siłowej czy też zbrojnej konfrontacji. I to nie tylko z powodu aborcji ale także wielu innych spraw, co do których cierpliwość społeczeństw może się z czasem skończyć. Jeżeli pewnego dnia po Twoje dziecko przyjdą w mocy "prawa" jacyś zboczeńcy, aby je poddać moralnej deprawacji - co zrobisz - oddasz je bez walki, czy będziesz go bronił?

W Starym Testamencie, w Księgach Machabejskich opisana jest sytuacja w wielu aspektach przypominająca dzisiejszą: pewna społeczność, siłą i propagandą zmuszana do porzucenia Praw Bożych, prześladowana i początkowo wybierająca drogę samozagłady (napadnięci w szabat nie bronili się ze względu na przykazanie), potem decyduje się na zbrojny opór i na karanie odstępców.

W ostatnich dniach na oczach całej Polski w majestacie "prawa", w świetle jupiterów świata mediów, doszło do zabójstwa bezbronnego dziecka. Przecież to w ten sposób nie może dalej trwać. Przekroczona została jakaś granica. Nie wiem, jakie jest wyjście, wiem jedno - tak dalej być nie może. Nie możemy dłużej biernie się przyglądać tej fali zła i deprawacji.

• Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|Shork 19.06.2008, 3:31
    niech przyjdą

ich flaki rozniosą szczury

po całej dzielnicy

tak że następni będą

sikać ze strachu

na samo wspomnienie

piękne kobiety rodzą swoje dzieci
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|eliasz 19.06.2008, 3:36

niech przyjdą
    po całej dzielnicy
    tak że następni będą
    sikać ze strachu
    na samo wspomnienie

To tchnie nienawiścią, a przecież ulegając nienawiści - przegralibyśmy, stając się częścią tego, z czym chcemy walczyć.
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|Shork 19.06.2008, 3:39

To tchnie nienawiścią, a przecież ulegając nienawiści - przegralibyśmy, stając się częścią tego, z czym chcemy walczyć.

nienawiścią?

ależ skąd!

* * * *
    jakbym ich nienawidził, zabiłbym po cichutku, żeby następni przyszli
    piękne kobiety rodzą swoje dzieci
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|stragonarius 19.06.2008, 3:41

No to czego chcesz?

Kokietujesz swoją jałową bezkompromisowością?
    Prawda gorszy!
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|eliasz 19.06.2008, 3:51

No to czego chcesz?
    Kokietujesz swoją jałową bezkompromisowością?

A czego oczekujesz? Że ogłoszę się przywódcą partyzantki mordującej aborterów?

Ja po prostu myślę na głos.

I widzę, że z jednej strony na widok rzeczy, które się dzieją, "coś we mnie pęka" i mówi, że cierpliwość wobec pewnych zjawisk musi się skończyć. Z drugiej strony mam przed oczyma Chrystusowe przykazanie miłości i nie chcę zgrzeszyć przeciwko niemu.
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|stragonarius 19.06.2008, 4:01

A czego oczekujesz? Że ogłoszę się przywódcą partyzantki mordującej aborterów?

Ja po prostu myślę na głos.

I widzę, że z jednej strony na widok rzeczy, które się dzieją, "coś we mnie pęka" i mówi, że cierpliwość wobec pewnych zjawisk musi się skończyć. Z drugiej strony mam przed oczyma Chrystusowe przykazanie ...

Nie używaj imienia Pana Boga swego nadaremno !!!

* * * *
    Chrystus jako alibi dla rezygnacji z walki ze złem?
    Prawda gorszy!
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|eliasz 19.06.2008, 10:39

Nie używaj imienia Pana Boga swego nadaremno !!!* * * *Chrystus jako alibi dla rezygnacji z walki ze złem?

Rezygnacja z walki ze złem? Przenigdy! Ja się tylko zastanawiam nad tym, jak z nim walczyć skutecznie, jednocześnie samemu nie dopuszczając się zła. Jeżeli to dla Ciebie tak oczywiste w obecnych warunkach, to mnie oświeć.
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|dr Morelas 20.06.2008, 5:21

Rezygnacja z walki ze złem? Przenigdy! Ja się tylko zastanawiam nad tym, jak z nim walczyć skutecznie, jednocześnie samemu nie dopuszczając się zła. Jeżeli to dla Ciebie tak oczywiste w obecnych warunkach, to mnie oświeć.

Może moja stopka Cię zainspiruje...?
    \"Z Wołoszynami poczciwey rozmowy nie masz, bo plemię złodzieyskie, tedy wszelką gadkę zaczynay dawszy wprzódy w pysk\".
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|pasożyt społeczny 19.06.2008, 3:36

niech przyjdą
    po całej dzielnicy
    tak że następni będą
    sikać ze strachu
    na samo wspomnienie

Zanim przyjdą, to zabiorą dzieci. Dosłownie i w sensie odebrania rodzicom możliwości ich wychowania. Klaps - idziesz siedzieć, powiesz źle o pedalstwie - to samo, powiesz, że Jezus je kocha - idziesz do czubków, a poza tym nauczą je w szkole donosić na rodziców.

Chcemy mieć pewność, że dwóch mężczyzn z wózkiem to złomiarze!
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|Pas 19.06.2008, 8:18

Zanim przyjdą, to zabiorą dzieci. Dosłownie i w sensie odebrania rodzicom możliwości ich wychowania. Klaps - idziesz siedzieć, powiesz źle o pedalstwie - to samo, powiesz, że Jezus je kocha - idziesz do czubków, a poza tym nauczą je w szkole donosić na rodziców.

Bo diabeł zawsze przede wszystkim walczy o nasze dzieci!
    Oto otwieram wasze groby i wydobywam was z grobów, ludu mój, /Ez.37.12/
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|john 19.06.2008, 3:41
    w świetle jupiterów świata mediów

----------------------------

Mediów dodajmy opanowanych przez szatana.

Jezus w świątyni tez uzywał siły na przekupniów, nie nadstawił wtedy drugiego policzka.

Trzeba się modlic o światło Ducha Św kiedy jakich używac srodków.
    Niewiele osób stać na to by pozostawać w nieustannym konflikcie w mainstreamem.
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|eliasz 19.06.2008, 3:59

w świetle jupiterów świata mediów
    ----------------------------
    Mediów dodajmy opanowanych przez szatana.

Jezus w świątyni tez uzywał siły na przekupniów, nie nadstawił wtedy drugiego policzka.
    Trzeba się modlic o światło Ducha Św kiedy jakich używac srodków.

"Trzeba się modlic o światło Ducha Św kiedy jakich używac srodków."

+
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|świeczek 19.06.2008, 3:51
    Też się nad tym ostatnio zastanawiam, i mi wychodzi, że przypadkiem może być wojna - na wielu płaszczyznach. Czy zbrojna też? Ano chyba lepiej się bronić, niż dać zarżnąć...
    Uczciwość wymaga od dżentelmena takiego zachowania wobec kobiet, żeby jego intencje nie ulegały najmniejszej wątpliwości. (Semele)
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|tabula rasa 20.06.2008, 1:16

Też się nad tym ostatnio zastanawiam, i mi wychodzi, że przypadkiem może być wojna - na wielu płaszczyznach. Czy zbrojna też? Ano chyba lepiej się bronić, niż dać zarżnąć...

Z proporcji wychodzi, że raczej jest pytanie, czy dać sie zarżnąć ot tak, czy drogo sprzedawać każdą skórę (jeśli już do konfrontacji dojdzie)
    Tb 4,3
    Odpowiedz
  • Re: Czy czeka nas zbrojna konfrontacja z cywilizacją śmierci?|świeczek 20.06.2008, 4:52

Z proporcji wychodzi, że raczej jest pytanie, czy dać sie zarżnąć ot tak, czy drogo sprzedawać każdą skórę (jeśli już do konfrontacji dojdzie)

Kolega nie wierzy w zwycięstwo?
    Uczciwość wymaga od dżentelmena takiego zachowania wobec kobiet, żeby jego intencje nie ulegały najmniejszej wątpliwości. (Semele)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook