Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Czy Antychryst będzie bezosobowym tworem?

dodano: 12.07.2018, 11:10
akcje wątku: drzewko

Fronda.pl w Wiadomościach: Wiara, zamieściła fragment książki wywiadu ze śp. o. Joachimem Badeni OP i zatytułowała "Czy zbliża się czas Antychrysta?".

Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie poglądy tego duchownego:

"Przyjdzie antychryst: Apostoł nie podaje jednak szczegółowego opisu. Nie wiadomo, czy współcześnie będzie to osoba, grupa, instytucja, państwo czy być może wydarzenie. Ale myślę, że to na pewno będzie jakaś koncentracja sił prawie boskich. Antychryst będzie robił wrażenie, że jest bogiem. Być może będzie skutecznie rządził światem, lepiej niż ktokolwiek przed nim – czyli będzie to taka pokusa doskonałych rządów antychrysta. Będzie czynił rzeczy nadzwyczajne. Może zapanuje na świecie spokój, ale będzie to spokój bez Boga. Święty Paweł pisze, że antychryst będzie robił wrażenie bóstwa i wielu ludzi na to nabierze".

"Ma już Ojciec jakieś typy? Kto może być tym antychrystem, w jakiej dziedzinie? Może na przykład w polityce?

Szukałbym bliżej, w życiu codziennym – dobro rozwodu, z krzywdą dzieci. Myślę, że to jest pokusa antychrysta.

Tak, jak powiedziałem wcześniej - antychryst nie musi ujawnić się jako osoba".

http://www.fronda.pl/a/czy-zbliza-sie-czas-antychrysta-2,112409.html

Skoro nie ma, nie będzie "osobowego" Antychrysta, to może i nie ma osobowego Boga, tylko jakaś Siła Wyższa, bezosobowe "dobro", "piękno", "miłość"?

• Re: Czy Antychryst będzie bezosobowym tworem?|DelfInn 12.07.2018, 11:28
    no nie, pytanie finalowe zawiera falszywa teze, ubezprzedmiotowiona w przytoczonej wypowiedzi.

sc! :)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook