Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Cyniczne wykorzystanie życia ludzkiego i niewspółmierna przemoc" żydów

dodano: 15.05.2018, 19:55
akcje wątku: drzewko

"Ziemia Święta: kolejny wybuch nienawiści i przemocy

Administrator Apostolski Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy apeluje o modlitwę do Ducha Świętego o pokój i ugaszenie fali nienawiści i przemocy w Ziemi Świętej.

Michał Król SJ – Watykan

Proszę wszystkie diecezje, parafie, wspólnoty zakonne i ruchy o poświęcenie jednego dnia na post i modlitwę w intencji pokoju w Jerozolimie. Z takim apelem zwrócił się do wiernych Administrator Apostolski Łacińskiego Patriarchatu Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa. Po wczorajszych tragicznych wydarzeniach  w Strefie Gazy potępił on stanowczo wszystkie formy przemocy i wezwał do modlitwy o pokój.

57 osób zostało zabitych, a kilka tysięcy rannych, kiedy izraelskie siły zbrojne otworzyły ogień do Palestyńczyków protestujących przeciw otwarciu ambasady USA w Jerozolimie. Wśród ofiar jest także 8-miesięczna dziewczynka, która udusiła się w skutek wdychania gazu łzawiącego. Abp Pizzaballa nazywa to krwawe wydarzenie „cynicznym wykorzystaniem życia ludzkiego i niewspółmierną przemocą”.

O śledztwo w sprawie wnioskował na forum Rady Bezpieczeństwa ONZ przedstawiciel z Kuwejtu. Inicjatywa została jednak wstrzymana przez Stany Zjednoczone".

https://www.vaticannews.va/pl/swiat/news/2018-05/ziemia-swieta-strefa-gazy-masakra.html

Czym jest Organizacja Narodów Zjednoczonych? W żadnej ważnej dla świata sprawie nie zabiera głosu bez pozwolenia St. Zjedn.

Izrael staje się głównym agresorem wobec państw Bliskiego Wschodu. Czyżby doświadczenia "holokaustu" nauczyły żydów takich zachowań? Bandyci.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook