Otwarte forum dyskusyjne Frondy

cohabitat make - zrób to sam - Łódz

dodano: 30.08.2013, 19:13
akcje wątku: drzewko

Autor: Aplegra7

Natknąłem sie ostatnio na pewien festiwal-spotkanie społeczności ambitnych budujących wszystko wbrew wszystkiemu czyli cohabitat, zrob to sam, festiwal Make w Łodzi w starej fabryce WI MA gdzies na ul.piłsudzkiego... To by było przyjemnie gdyby odbywało się w duchu pana Słodowego który zrob to sam pokazywał kiedys w TV..ale pana Słodowego tam nie ma i prawdopodobnie czuje dlaczego.
Wszystko to na poczatek wygląda kusząco ale jest haczyk i o tym haczyku chciałbym porozmawiac jesli jest tu ktoś kto cokolwiek wie na ten temat.

moje osobiste wrazenie to budowanie społeczności ktorej stwarza się pozory mocy i wielkich umiejętności by zmienic ten swiat i w miedzyczasie wpuszcza się w ramiona joge smiechu i inne w tego typu new age'owymi ruchami duchowe 'wartości'. Pod bramą ludzie mówią że miało byc kilkaset osob, ale przyszło kilkadziesiąt, co swiadczy że może faktycznie jest coś w tym co piszę. Mam tylko nadzieję że to niszowy ruch i modlić się na ludzi tam czas spędzających bedę.

• Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Włodek 30.08.2013, 20:02
    Festiwal zaradności anarchistycznych środowisk Łodzi

http://www.makecamp.org/dla-uczestnika/aktualnosci/

Nic złego nie ma w nauce budowy kolektorôw słonecznych gimnastyce zdrowtnej czy warsztatach ceramicznych rękodzielniczych itp . Zaproszenia były rozesłane każde środowisko chące nieść bezinteresowną pomoc innym mogło wziąć udział , widocznie nie każde chciało .
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Włodek 30.08.2013, 20:07
    A ja pomodlę się o Twój szacunek dla marszałka Piłsudskiego!!!!
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Włodek 31.08.2013, 0:44

A ja pomodlę się o Twój szacunek dla marszałka Piłsudskiego!!!!

Potwierdzileś moje słowa , musza sami do kościola powrocic , ale muszą do tego dojrzeć i dożyć.
    Warsztaty takie pozwalaja na rozwiniecie jakichkolwiek zainteresowan , nie kazdy z uczestnikow od razu zostaje adeptem jogi czy uprawia tai chi. Masz rację ktôrej nawet nie zamierzam podważać gdyż sam jestem wierzacy że zbawienie jest w kosciele. Ale poza kościolem jest także życie i nie należy tym ktorzy w kosciele nie sa uniemozliwiac aby to swoje zycie uczynili choc troche lepszym.

Z innej beki
    Trollem nie jestem , nie było mile napisanie tak o mnie w watku Poszukiwacza. Bardzo go lubie a ostatnio chłopak sie zagubil i troche poszalał na forum. Stąd mój mail by napisal i wykrzyczał wszystk;o gdzieś gdzie nie narazi się na docinki nieprzychylnych osob. Jak zauważyłeś podpisuję swoje psty imienem i nazwiskiem gdyż nie wstydzę się tego co robię.
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Aplegra7 31.08.2013, 8:48

Potwierdzileś moje słowa , musza sami do kościola powrocic , ale muszą do tego dojrzeć i dożyć.
    Warsztaty takie pozwalaja na rozwiniecie jakichkolwiek zainteresowan , nie kazdy z uczestnikow od razu zostaje adeptem jogi czy uprawia tai chi. Masz rację ktôrej nawet nie zamierzam podważać gdyż sam jestem wierzacy że zbawienie jest w ...

nie ma zbawienia poza kosciołem. Zycie jest wszedzie i to zycie wciąż szuka a jako katol mam obowiązek dawac przynajmniej swiadectwo a nie siedzieć jak mysz cicho i udawać że inni tez mają rację. ideologie zrob to sam bądz joda bądz new age ktorej wtóruje organizator i wlasciciel fundacji cohabitat na naszych oczach buduje sobie armię :) oczywiscie armię z przymrużeniem oka.
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Aplegra7 30.08.2013, 20:36
    Tak, nic złego nie ma w nauce i gimnastyce, warsztatach. Tak samo jak nic złego nie ma w miłosci i pokoju dla swiata jakie głosi każda sekta na starcie w komunikacji z człowiekiem. Do marszałka szacunek mam i nigdzie nie napisałem by było inaczej tak jak i mam szacunek dla ludzi ,ktorzy szukaja własnej drogi na takim festiwalu. Jednak mam spore przekonanie, że jest to forma werbunku którą projektuje i wspomaga cohabitat na czele P.Sroczyńskiego ,który jest równocześnie energicznym działaczem http://heartandmindfest.pl/#&panel1-5
    Promowanie w Polsce szamanskich rytuałów jest niebezpieczne i wątpię by taki energiczny działacz nie 'działał ' w kierunku pozyskiwania nowych dusz.
    Oczywiscie że zaproszeni sa wszyscy..właśnie na tym polega werbunek. Dostajesz piekne idee, dostajesz moc bo stajesz się lepszy, bo się czegos uczysz czegoś co jest na pozór atrakcyjne..a tymczasem taki kolektor słoneczny produkuje tyle ciepła co kot napłakał z naszego polskiego słońca i wie o tym każdy kto choć troszkę interesował sie energia z paneli elektrowoltaicznych ,które absolutnie sie nie opłacają i nie będa opłacac w naszym klimacie. Cóz nowatorskiego jest w uprawianiu pomidora na balkonie bądz w modułach elektronicznych sterowanych komputerem. Takie rzeczy wykonuje nie jeden klub pasjonatów elektroniki w polsce i nie musi robic z tego ideologii zbawienia swiata.
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Włodek 30.08.2013, 21:33
    Popraw marszałka w wątku bo go nie szanujesz mimo iż przeczysz.
    Nie szukaj szamanizmu w postawach proekologicznych .
    Poszukaj zagrożeń tam gdzie są prawdziwe a nie wyssane z palca -> na podwórkach Limanki i Abramki gdzie narko masz na skinienie dłoni , podłe alko za trzy zeta i dziecięcą prostytucję za niewiele więcej ot tak by starczyło na działkę szajsu.
    Chodzisz nocą po Łodzi ? Wiesz kto to są szyiccy bramini? Wiesz jak się znika bez śladu na Wschodniej czy Włókienniczej budzac się z amnezją w Parku Staromiejskim bez portfela ciuchôw i nierzadko butôw?
    Dorwał Cię kiedyś gang nastolatek nakręconych dopałami i w d majacych Twe chrześcijańskie wartości ,bo nowa przechodi inicjację i musi Cię tulipanem pojechać ?
    Dlaczego o tych zagrożeniach nie wspomnisz tylko bredzisz głupoty gdy ktoś chce tym dzieciakom coś lepszego niż mają w życiu zaoferować? Czymś zainteresować ? Choćby i Tai Chi.
    Faryzeizm przez Ciebie przemawia i fałszywa troska .Jeśli nie to idź tam jutro zgłoś swój program i pomagaj jak uważasz za dobre.
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Aplegra7 30.08.2013, 21:58

Popraw marszałka w wątku bo go nie szanujesz mimo iż przeczysz.
    Nie szukaj szamanizmu w postawach proekologicznych .
    Poszukaj zagrożeń tam gdzie są prawdziwe a nie wyssane z palca -> na podwórkach Limanki i Abramki gdzie narko masz na skinienie dłoni , podłe alko za trzy zeta i dziecięcą prostytucję za niewiele więcej ...

tutaj..
    http://youtu.be/MxQRS7AEWPI
    znajdziesz organizatora cohabitat make

tutaj
    http://heartandmindfest.pl/#&panel1-5

o tych zagrożeniach o ktorych piszesz nie wspomnę gdyz pisze tu o czymś innym. Jesli masz ochotę to napisz oddzielny wątek o tych zagrożeniach i tysiącach innych i może znajdzie sie grono do dyskusji.
    W odpowiedzi pouczasz kogos i wręcz nakazujesz by cos zrobił a przeciez nie podejmujesz w istocie wątku jaki zapoczatkowałem . Zrób to i tamto.. no dzieki za rade, dzięki !! Nie znając mnie oceniasz po kilku złowach komentarza pisząc o mnie że jestem fałszywy ( faryzeizm) i tym bardziej przekonujesz czytającego ,że Twoje argumenty są jedynie niekontrolowaną emocją. Uważaj !
    Może napisz coś na spokojnie ..co ?
    Sekta Hare Kryszna powstała by 'ratowac' narkomanów.. i co z tego teraz ci narkomani mają ?.. zbawienie ?

W postawie proekologicznej może byc wszystko.. sw.Franciszek był proekologiczny, inni swięci, inni ludzie , kazdego wyznania badz i bez wyznania. Ja doszukuje sie konketnego zagrożenia w konkretnym miejscu analizując to co podpowiada mi internet i pewna wiedza.

Musimy chronic ludzi biednych w kazdym tego słowa znaczeniu, bo to oni sa najbardziej narażeni na krzywdę..także politycy najłatwiej odbierają biednym, ten schemat wszedzie sie powtarza.
    Łódz jest zapewne niebezpiecznym miejscem, jak każde miasto ma swoje 'zakątki' gdzie lepiej nie zaglądać, ale to temat na zupełnie inną rozmowę !

Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Włodek 30.08.2013, 22:36

tutaj..
    http://youtu.be/MxQRS7AEWPI

tutaj
    http://heartandmindfest.pl/#&panel1-5

o tych zagrożeniach o ktorych piszesz nie wspomnę gdyz pisze tu o czymś innym. Jesli masz ochotę to napisz oddzielny wątek o tych zagrożeniach i tysiącach innych i może znajdzie sie grono ...

Spoko , powiem teraz coś niepopularnego , ci zdegrengolowani młodzi ludzie nie wierzą kościołowi , kościoł może nie cały ale w przeważnej części zamyka oczy na ich istnienie. Oni kościół mają na wyciągnięcie ręki ale ich on po prostu nie interesuje i nic na to nie poradzisz ,by wstapić ponownie do koscioła muszą dojrzeć do tego , ale przedtem do tej dojrzałości dożyć .Make Camp może być dla nich jakąś inspiracją , nie szukajmy zła w innych kulturach wystarczy że panoszy się tuż obok.
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Aplegra7 30.08.2013, 23:19
    aromz.p _ jaki kosciól zamyka oczy na istnienie jakichkolwiek ludzi ???
    Kosciół powszechny otwiera się do każdego człowieka !

Xymox...nie będę wirtualnie nikomu niczego proponował bo to bzdura i Twoja prowokacja. Sam pomyśl, może coś ambitnego wymyślisz, lepiej ode mnie.
    ps:.. king crimson zdradza Twoje przekonania dość radykalnie..chyba że nie wiesz czego sluchasz , robisz to bezwiednie...

nie zgadzam się z new age w Polsce i nie tylko w Polsce i uwazam że tu na forum to jest raczej zrozumiałe a tym jest ten festiwal, takie wartosci i idee promuje. Z pewnością !
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Włodek 30.08.2013, 23:41

aromz.p _ jaki kosciól zamyka oczy na istnienie jakichkolwiek ludzi ???
    Kosciół powszechny otwiera się do każdego człowieka !

Xymox...nie będę wirtualnie nikomu niczego proponował bo to bzdura i Twoja prowokacja. Sam pomyśl, może coś ambitnego wymyślisz, lepiej ode mnie.
    ps:.. king crimson zdradza Twoje przekonania dość radykalnie..chyba że ...

Taaa? przeważnie cztery lub aieć razy w życiu kościół się nimi interesuje
    1) Chrzest
    2)Pierwsza komunia
    3)Bierzmowanie
    4)Ślub aczkolwiek niekoniecznie
    5)Pogrzeb
    Między tymi wydarzeniami zerowy poziom zainteresowania no chyba że podczas wizyty duszpasterskiej.
    I nie mow mi ze to nie jest prawda .
    Kościół woli widziec tych ugrzecznionych z ruchu światła i życia , a margines spycha na jeszcze dalszy margines....
    Możemy się tak licytować w nieskonczoność.
    Z innej beki a gdy o innych egzotycznych kulturach i ich zwyczajach opowiada pan Cejrowski? Gdy chodzi boso i pije szimaron i yerbamate? To też szamańskie praktyki ?
    Nie chcę by nasza rozmowa przerodzila się w kłótnie, Ty masz swoje racje , ja mam swoje. Uszanujmy je na wzajem.
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Aplegra7 31.08.2013, 0:09
    Szanuje ! Ty teraz pytasz, więc odpowiadam.

Twierdzisz że kosciół sie interesuje 5 razy, wymieniłeś..a może podasz jakies konkretne argumenty bo na moje to kosciół nieustannie walczy o człowieka, puka do niego jak tylko może. Są misje, są różne ruchy do ktorych mozna się przyłączyć, ale nie prowadzi działalności ktora miałaby polegac na tym że sprzedaje swiecidełka i obietnice SUKCESU ! kościół w odróżnieniu od sekty nie oferuje uzdrowień i energii i polepszenia pamięci itp itd..chcesz się ochrzcić, proszę bardzo, ale nadal jestes wolnym człowiekiem i nikt i nic w kosciele nie będzie cie do niczego zmuszać.
    Kosciół jednak nie posiada armi ktora będzie dosłownie do twoich drzwi pukać w odpowiednich momentach kiedy masz akurat czas i ochotę. kosciół jest w kazdym miescie nie jeden..i to najczęściej człowiek musi zrobic ten pierwszy krok. koscił to nie sklep że zaraz bedzie inwestował w reklamę ktorą dostaniesz poczta od listonosza !
    Cejrowski to nie są szamanskie praktyki to dowód że mozna współistnieć i sie poznawać zachowując do siebie szacunek. Reakcję nagrywanych ludzi także i szamanów wskazują że się tam doskonale z cejrowskim dogadali. Papież Franciszek tez pije jerba mate i to nie ma nic wspólnego z szamanizmem..
    Dla Twojej wiadomości..macierzanka to bardzo wazne zioło u szamanów,.. w Polsce bardzo popularne, pani Korżawska na tv-trwam poleca i sprzedaje, ja także mam w domu i czesto popijam.
    nie bedziemy sie w nieskonczonośc licytować..są pytania, sa odpowiedzi konkretne !
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Włodek 31.08.2013, 0:50

Szanuje ! Ty teraz pytasz, więc odpowiadam.

Twierdzisz że kosciół sie interesuje 5 razy, wymieniłeś..a może podasz jakies konkretne argumenty bo na moje to kosciół nieustannie walczy o człowieka, puka do niego jak tylko może. Są misje, są różne ruchy do ktorych mozna się przyłączyć, ale nie prowadzi działalności ktora ...

Odpisałem na Twój komentarz lecz dziwnym trafem umieściło sie nietu lecz na początku wątku :-)
    Prrzeczytaj jak chcesz :-)
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Uire 31.08.2013, 7:59
    Ale w zasadzie to o co chodzi? O to, że jakaś garstka pasjonatów uczy jak pomidory hodować?

"moje osobiste wrazenie to budowanie społeczności ktorej stwarza się pozory mocy i wielkich umiejętności by zmienic ten swiat i w miedzyczasie wpuszcza się w ramiona joge smiechu i inne w tego typu new age'owymi ruchami duchowe 'wartości'." - i bardzo dobrze, że się komuś chce w Łodzi budować społeczność. Jak tam ostatnio byłam to miałam wrażenie, że Łódź (nie bijcie, łodzianie) jest brudna, brzydka i niebezpieczna. Nikt też nie zabrania Kościołowi organizowania podobnych imprez, może jak się lokalny Kościół w Łodzi zorientuje, że się konkurencja pojawia, to wyjdzie do młodych z jakąś ciekawą inicjatywą. Jak uderzasz w tony "zagrożenia", to rusz głową i zaproponuj coś w zamian. Stara zasada profilaktyki jest taka, żeby oprócz zakazów/ostrzeżeń oferować alternatywę. Bo bez alternatywy, to sobie można ostrzeżeń do uszczelniania okien przed zimą użyć.

"Pod bramą ludzie mówią że miało byc kilkaset osob, ale przyszło kilkadziesiąt, co swiadczy że może faktycznie jest coś w tym co piszę" - akurat nie świadczy to o niczym, poza słabą promocją imprezy.

respiciens post te, hominem memento te; cave, ne cadas
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Aplegra7 31.08.2013, 8:45

Ale w zasadzie to o co chodzi? O to, że jakaś garstka pasjonatów uczy jak pomidory hodować?

"moje osobiste wrazenie to budowanie społeczności ktorej stwarza się pozory mocy i wielkich umiejętności by zmienic ten swiat i w miedzyczasie wpuszcza się w ramiona joge smiechu i inne w tego typu new ...

promocja imprezy jest ultra mega..na polakpotrafi nazbierali ponad 90tys zł na to i więcej..i pobili jakis kolejny rekord na tym portalu !
    Pisze jeszcze raz. Chodzi o pozorne zdobywanie wiedzy i umiejetnosci a tymczasem ludzie wprowadzani są poprzez przynaleznosc do pewnej społęczności w swiat duchowy im obcy..oczywiscie mozliwe że połowa z nich badz i więcej ma swiadomość kim jest osoba organizująca to, jakie ma poglądy, ale mi chodzi przede wszystkim o tych nieswiadomych ktorzy napewno tam są i nie wiedza skąd to wszystko pochodzi i dlaczego jest.
    Kosciól nie musi uzywac tych samych środków by komuś dorównać. Proponuje oderwanie się od IDEOLOGII , filozofii ktora jest zgubna i oparta na pewnych PRZYPUSZCZENIACH a nie tym co religia i cała cywilizacja przebadała i doswiadczyłą przez tysiące lat.
    Odpowiedz
  • Re: cohabitat make - zrób to sam - Łódz|Uire 31.08.2013, 14:02

promocja imprezy jest ultra mega..na polakpotrafi nazbierali ponad 90tys zł na to i więcej..i pobili jakis kolejny rekord na tym portalu !
    Pisze jeszcze raz. Chodzi o pozorne zdobywanie wiedzy i umiejetnosci a tymczasem ludzie wprowadzani są poprzez przynaleznosc do pewnej społęczności w swiat duchowy im obcy..oczywiscie mozliwe ...

"Kosciól nie musi uzywac tych samych środków by komuś dorównać" - akurat jest to zupełna guzik prawda. Kościół uznaje konieczność prowadzenia działalności misyjnej, która jak najbardziej może się odbywać poprzez tego typu inicjatywy kierowane do młodzieży.

To jakie poglądy ma Pan organizujący całe przedsięwzięcie ma znaczenie trzeciorzędne, bo przynależność do społeczności ludzi trzymających doniczki na balkonie nikomu jeszcze nie zaszkodziła. Jeśli takie inicjatywy są na tyle dla młodzieży kuszące, że jest skłonna przyjąć za własny światopogląd ich organizatora, to jest to wielka porażka Kościoła i jego misji ewangelizacyjnej.

Dlatego pretensje kierujesz w złą stronę. Dobrze, że ludziom się chce cokolwiek robić (90 tysięcy na taka imprezę, to nie są kokosy, tylko częściowy zwrot kosztów). Jeśli nie podoba Ci się orientacja światopoglądowo-religijna głównego organizatora, to sam zacznij działać podobnie, zamiast drzeć szaty w fałszywej "trosce o biednych".
    respiciens post te, hominem memento te; cave, ne cadas
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook