Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?

dodano: 4.12.2018, 19:14
akcje wątku: drzewko

Jak donoszą na  głównej : 

" Ten zasłużony dla ,,Solidarności'' prałat z gdańskiego kościoła św. Brygidy jest oskarżany o liczne seksualne przestępstwa - w tym molestowanie i gwałty na kobietach i chłopcach. Jedna z jego ofiar, 16-letnia wówczas Ewa, miała nawet popełnić samobójstwo, nie znajdując po gwałcie i zajściu w ciążę pomocy w rodzinie. Ks. Jankowski miał też wielokrotnie obcować płciowo z chłopcami, za co niektórym płacił."

 • Re: Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?|ProjectPi v2 4.12.2018, 19:25
  "Czy z Gdańska zniknie pomnik ks. Jankowskiego? Adamowicz zabrał głos" to był najwyraźniej zbyt mocny tytuł.
  Odpowiedz
 • Re: Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?|ProjectPi v2 4.12.2018, 19:34
  "Dziękuję Bogu za ks.prałata Jankowskiego i całe dobro jakie przez niego otrzymaliśmy." by @Adalbert1241
  Odpowiedz
 • Re: Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?|Maj Majewski 4.12.2018, 20:10

  "Dziękuję Bogu za ks.prałata Jankowskiego i całe dobro jakie przez niego otrzymaliśmy." by @Adalbert1241


  A gdzie ten świrek tak napisał?
  Odpowiedz
 • Re: Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?|henryk1 4.12.2018, 20:42
  Niech każdy własnej dupy pilnuje, a będzie dobrze. Najpierw niech udowodnią. Dziwne, że na starość wszystkim się przypomina molestowanie. Widocznie to miłe wspomnienia:)
  Odpowiedz
 • Re: Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?|Miecz Damoklesa 5.12.2018, 23:56

  Niech każdy własnej dupy pilnuje, a będzie dobrze. Najpierw niech udowodnią. Dziwne, że na starość wszystkim się przypomina molestowanie. Widocznie to miłe wspomnienia:)


  Widać szambo katolickie jest głębokie i pływa ci się w nim nieźle.
  "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)
  Odpowiedz
 • Re: Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?|Zawistowski 4.12.2018, 22:08
  Czytając obrońców ks Jankowskiego, spostrzegam, że kapłan ten swą postawą, wpłynie nie tylko na obraz związków zawodowych i patriotyzmu, ale także, siłą rzeczy, na wzrost tolerancji wobec środowisk LGBT i osób w związkach niesakramentalnych.
  Odpowiedz
 • Re: Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?|Altek 4.12.2018, 23:01
  Postawią pomnik rodzinny Michnikom.
  Gdańsk Warszawa wspólna sprawa.
  Jeśli nie wiesz, dokąd chcesz iść, nie ma znaczenia, którą drogą pójdziesz. Lewis Carroll
  Odpowiedz
 • Re: Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?|Adalbert1241 5.12.2018, 2:17
  Cytacik a propos:
  "Przeczytałem wczoraj informację, która latała na pasku WP po lewej stronie dość wysoko. Raz nawet opatrzono ją fotografią zatroskanej twarzy księdza Lemańskiego, ale potem zdjęcie zniknęło. News dotyczył pięści księdza, które same się zacisnęły kiedy czytał on opublikowany w gazowni tekst na temat innego księdza – prałata Henryka Jankowskiego. W tekście tym jakaś pani opowiadała o molestowaniu jakiego dopuścił się na niej ksiądz Jankowski dawno temu. Jak wiemy Henryk Jankowski nie żyje od ośmiu lat. Wiemy też co to znaczy kiedy wyciąga się z grobu nieboszczyka i stawia mu różne niepiękne zarzuty. Jest to oznaka nasilania się propagandy antykościelnej, która – mimo filmu Kler puszczanego w kinach – zabuksowała i nie pędzi z takim impetem jak to się zleceniodawcom Smarzowskiego zdawało. Trzeba więc atmosferę podgrzać, a ponieważ nie ma, jak raz, w pobliżu żadnego żywego pedofila w sutannie, wyciągamy zmarłego i stawiamy mu zarzuty. Wiadomo, że się nie obroni. Żeby zarzuty wzmocnić uruchamiamy tego całego Lemańskiego, który ponoć jeszcze jest księdzem. Pan Lemański opowiada o swoim oburzeniu, które nie może być prawdziwe, albowiem spowiadał on przez długi czas wiernych i z całą pewnością uodpornił się już na historie jakie serwuje w tym materiale gazownia. Wiem to na pewno, bo rozmawiam czasem z księżmi i to są najmniej ulegający emocjom ludzie na świecie. Kiedy więc Lemański mówi, że pięści mu się same zaciskają to kłamie, a mówi tak, ponieważ najprawdopodobniej dostał za to honorarium.

  Wracajmy jednak do księdza prałata Jankowskiego. Za życia stawiano mu zarzut antysemityzmu i podśmiewano się zeń, że ma skłonności do bombastycznych przedstawień z własnym udziałem. Są chyba gorsze rzeczy niż operetkowe stroje prałatów? Są, wiemy o tym z całą pewnością.

  Nie chcę tu rozwodzić się nad postawą bohaterki tekstu, która teraz przypomniała sobie, że była molestowana, a wcześniej kiedy gazownia nie ruszała Jankowskiego, bo był – jak wszyscy z Solidarności – jeszcze swój, nie wpadła na pomysł, by to zrobić. Ludzie mają dziwne pomysły, dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn i czasem chęć zwrócenia na siebie uwagi jest tak przemożna, że nie ma siły by się jej oprzeć.

  Jak łatwo możemy sprawdzić, choćby w wiki, ksiądz Jankowski nie był tym człowiekiem, za którego go brano. Rzeczywiście lubił pompę, ale nie był ani kutwą, ani wariatem. Wspomagał finansowo różne instytucje i pojedynczych ludzi. Różnił się rzecz jasna od Jerzego Popiełuszki, ale wszyscy się od siebie jakoś różnimy i nie ma w tym nic dziwnego. Opowiadano cuda o jego bogactwie, które chyba nie było tak wielkie jak by ludziska chcieli. Z całą pewnością ksiądz prałat nie miał tak luksusowych samochodów, jak choćby Kuba Wojewódzki, któremu nikt przecież nie wyrzuca, że jeździ BMW.

  No dobrze, ale dość już tego soft porno, przejdźmy do ostrzejszych kawałków. Oto fragmenty tekstu:  Dopadł mnie z 10, może nawet 20 razy – wspomina Barbara Borowiecka. – Ale nie jestem w stanie odtworzyć tego w porządku. Pamiętam strzępy zdarzeń, wyrwane z czasu, z chronologii. Był jak bestia – mówi w rozmowie z „Dużym Formatem”  Nie jestem śledczym ani prokuratorem, ale z filmów wiem, że mogliby oni w tym momencie zadać takie pytanie – łaskawa pani, pomiędzy 10 a 20 razy jest spora różnica, minęło ponad 30 lat od tych wypadków, dlaczego zgłasza się pani z tym teraz i to od razu go gazety, kiedy sprawca już nie żyje?

  Nie wiem, co odpowiedziałaby pani Barbara, ale byłoby to zapewne coś równie wstrząsającego, jak owe zdarzenia wyrwane z czasu czy chronologii.  Teraz kolejny fragment. Tym razem opowiada ksiądz, który nie ujawnia rzecz jasna swojego nazwiska, ale w tamtym czasie pracował w Kurii. Dziś więc musi być emerytem. Łatwo chyba sprawdzić kto to taki, mimo tego, że pani Barbarze wydarzenia powyrywały się z czasu i chronologii. Oto fragment.  W artykule opisane są także inne historie, rzekomych kontaktów ks. Jankowskiego z nastoletnimi chłopcami. Na pytania "Dużego Formatu" odpowiadał ksiądz pracujący w tamtych czasach w kurii. - Ludzie byli zniesmaczeni, ale traktowali to z uśmiechem: "Ma słabość do blondynów" albo "Prałat nie lubi być sam" - mówi.


  Nie rozumiem dlaczego ksiądz nie ujawnił swojego nazwiska, skoro – mniemam – zależy mu na oczyszczeniu Kościoła z brudów.  Najlepsze jest jednak to. Uwaga! Teraz będzie popis warsztatowego mistrzostwa autorów z gazowni.  Gdy oglądałem jeden z obrazów, ksiądz podszedł do mnie i zaczął głaskać po głowie, po chwili muskał ustami policzki. Kiedy pocałował mnie w usta, odruchowo odepchnąłem go. Jankowski skarcił mnie i kazał się rozebrać. Gdy stałem nagi, proboszcz spytał się, czy napiję się drinka. Szybko wychyliłem szklankę i zaszumiało mi w głowie. Ksiądz jedną ręką rozpiął rozporek, drugą trzymał mnie mocno za plecy. Klęknąłem, wtedy zbliżył się i włożył mi członka do ust. Powiedział, że nie będę tego żałował. Po wszystkim zrobiło mi się niedobrze i pobiegłem do toalety zwymiotować. Rano Jankowski dał mi 1000 złotych i wypchnął za drzwi. "Należy ci się, bo byłeś dobry" – zeznawał chłopiec.


  Załóżmy, że to prawda. Jeśli tak jest, to kim jest ten facet, który poszedł dobrowolnie na plebanię, mając zapewne świadomość tego, co się wydarzy, najadł się, napił, rozebrał i wziął bez szemrania 1000 zł? Może po tym artykule powinien je oddać, to znaczy wrzucić do puszki w kościele św. Brygidy? Jak wiemy nie jest łatwo dokonywać czynów lubieżnych, a skalę trudności zna każdy, kto się kiedyś wstawił i próbował porozmawiać tak bardziej przyjacielsko z jakąś koleżanką. Na prawdziwe czyny lubieżne, takie jak opisane w powyższych fragmentach musi być zgoda. Inaczej to się nie uda. I nie muszę mam nadzieję opisywać dlaczego. Zmuszenie zaś nastolatka do czynności opisanych wyżej to jest wręcz straszliwe ryzyko, no chyba, że zmuszający ma świadomość iż ów nastolatek jest całkowicie bezradny nie tylko wobec 1000, ale nawet już wobec 700 złotych. I nawet nie próbuje się targować.

  Może ktoś mi wyjaśni teraz taką kwestię, której zrozumieć nie potrafię. Moja rodzina zawsze trzymała się raczej daleko od Kościoła. To znaczy mama chodziła na mszę, a ojciec nie.

  My z siostrą chodziliśmy, ale jak to było ze starszym rodzeństwem, tego powiedzieć nie umiem. Nigdy w życiu nie zdarzyła się ani mi, ani nikomu z moich kolegów, bliższa relacja z księdzem. To znaczy nie służyliśmy do mszy, nie łaziliśmy na plebanię, nie uczestniczyliśmy w oazie czy innym ruchu i nie chodziliśmy na pielgrzymki. Ja nie byłem ani razu. Nie widziałem też papieża na żywo. Jest dla mnie więc szalenie interesujące, kto i dlaczego, mając do wyboru telewizję, hasanie po łąkach, grę w piłkę nożną, albo łowienie ryb nie czyni tego, wybierając w zamian wizytę na plebanii u księdza o którym w kurii krążą plotki, że ma słabość do blondynów. Kim są tacy ludzie? Ja rozumiem, że wiele z obecnych tu osób wybierało w dzieciństwie Kościół a nie wędkarstwo czy piłkę, rozumiem, że wielu ludzi o innej niż ja wrażliwości modliło się żarliwie i uczestniczyło w młodzieżowych i dziecięcych ruchach moderowanych przez księży. No, ale oni nie zeznają teraz w gazowni. Pytanie brzmi – kto zajmował się deprawacją polskiej młodzieży w czasach intensywnego nasilenia się tych wszystkich oaz i pielgrzymek. Ja wiem skądinąd, że stopień tej deprawacji był zauważalny, może nie znaczny, ale zauważalny, bo rozmawiałem kiedy z kilkoma osobami, które nawet tego nie próbowały ukryć. Nie wiem jednak skąd one się wzięły i kto ukształtował ich psychikę. Na pewno nie byli to młodzi księża. Może ktoś z Was będzie wiedział jak to było naprawdę."

  Cytacik stąd http://gabriel-maciejewski.szkolanawigatorow.pl/piesci-ksiedza-lemanskiego

  Tak jakby tyle na temat.
  Odpowiedz
 • Re: Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?|Ola 5.12.2018, 8:32
  Bardzo prawdopodobne, że są to same kłamstwa. Dlaczego żadna z tych osób wcześniej nic nie powiedziała i nie chciała zadośćuczynienia w postaci pieniędzy za życia ks Jankowskiego? Ktoś tych ludzi przekupił.
  Odpowiedz
 • Re: Co będzie dalej z tym mitem kapelana Solidarności?|Miecz Damoklesa 5.12.2018, 23:55

  Bardzo prawdopodobne, że są to same kłamstwa. Dlaczego żadna z tych osób wcześniej nic nie powiedziała i nie chciała zadośćuczynienia w postaci pieniędzy za życia ks Jankowskiego? Ktoś tych ludzi przekupił.


  Chcieli. W 2001r. Ale sprawa została politycznie wyciszona.
  "Dmuchanie na zimne jest czynnością idiotyczną i ta czynność tak się upowszechniła, że żyjemy idiotycznymi frazesami, bojąc się poparzyć tym, co zimne". (tia do agnes32 19 maja 2019, koloryzowane)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook