Otwarte forum dyskusyjne Frondy

c.n.d.

dodano: 8.11.2018, 20:34
akcje wątku: drzewko

Autor: linus

Czy w Raju można było złamać nogę ?

Piekło nie istnieje. Zarówno w Starym Testamencie (Izajasza) jak i Nowym (Apokalipsa) Bóg nazywa siębie Alfą i Omegą - pierwszym i ostatnim. Oznacza to, że nie ma już nikogo poza Jego Królestwem.

W listach św. Pawła napisane jest, że jest Wszystkim we Wszystkich. Oznacza to, że albo wszyscy się nawrócili albo Ci co się nie nawrócili przestali istnieć. NAwet domniemany(w polskiej wikipedii pisze, że nie wiadomo czy istnieje) dogmat o piekle mówi, o ile dobrze pamiętam "że kara nigdy się nie skończy" W świetle powyższych jedyna możliwość, że niekonczenie się kary polega na śmierci wiecznej bez możliwości zmartwychwstania.

Piekło nie istnieje.

c.n.d.

 • Re: c.n.d.|Paradox 8.11.2018, 20:51
  Czy to prawda, że piekło wymyślili starożytni Egipcjanie? Co na ten temat mówi staroegipska Księga Umarłych?

  http://mojewycieczki.org/egipt1_pliki/image002.jpg
  Czesio na disqus.com: Teofila jest pocieszna w swoim fanatyzmie.
  Odpowiedz
 • Re: c.n.d.|mariaelena 8.11.2018, 21:06
  "Okazuje się bowiem, żeśmy byli fałszywymi świadkami Boga, skoro umarli nie zmartwychwstają, przeciwko Bogu świadczyliśmy, że z martwych wskrzesił Chrystusa. Skoro umarli nie zmartwychwstają, to i Chrystus nie zmartwychwstał. A jeżeli Chrystus nie zmartwychwstał, daremna jest wasza wiara i aż dotąd pozostajecie w swoich grzechach4. Tak więc i ci, co pomarli w Chrystusie, poszli na zatracenie. Jeżeli tylko w tym życiu w Chrystusie nadzieję pokładamy5, jesteśmy bardziej od wszystkich ludzi godni politowania.

  Tymczasem jednak Chrystus zmartwychwstał jako pierwszy6 spośród tych, co pomarli. Ponieważ bowiem przez człowieka [przyszła] śmierć, przez człowieka też [dokona się] zmartwychwstanie.

  I jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy będą ożywieni, lecz każdy według własnej kolejności. Chrystus jako pierwszy, potem ci, co należą do Chrystusa, w czasie Jego przyjścia.

  Wreszcie nastąpi koniec, gdy przekaże królowanie Bogu i Ojcu i gdy pokona wszelką Zwierzchność, Władzę i Moc.

  Trzeba bowiem, ażeby królował, aż położy wszystkich nieprzyjaciół pod swoje stopy. J

  Jako ostatni wróg, zostanie pokonana śmierć.

  Wszystko bowiem rzucił pod stopy Jego10. Kiedy się mówi, że wszystko jest poddane, znaczy to, że z wyjątkiem Tego, który mu wszystko poddał.

  A gdy już wszystko zostanie Mu poddane, wtedy i sam Syn zostanie poddany Temu, który Synowi poddał wszystko, aby Bóg był wszystkim we wszystkich.

  Bo inaczej czegoż dokonają ci, co przyjmują chrzest za zmarłych?
  Jeżeli umarli w ogóle nie zmartwychwstają, to czemuż za nich chrzest przyjmują? Po co też i my wystawiamy się na niebezpieczeństwo każdej godziny?

  Zapewniam was, przez chlubę, jaką mam z was w Jezusie Chrystusie, Panu naszym, że każdego dnia umieram. Jeżeli tylko ze względu na ludzi potykałem się w Efezie z dzikimi zwierzętami, to cóż mi stąd za pożytek? Skoro zmarli nie zmartwychwstają, to jedzmy i pijmy, bo jutro pomrzemy.


  Nie łudźcie się! "Wskutek złych rozmów psują się dobre obyczaje"
  Ocknijcie się naprawdę i przestańcie grzeszyć! Są bowiem wśród was tacy, co nie uznają Boga. Ku waszemu zawstydzeniu to mówię"
  1 Kor 15-34
  „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
  Odpowiedz
 • Re: c.n.d.| Szymon z Cyreny 8.11.2018, 21:29
  a co wynika z przypowieści o bogaczu i Łazarzu?
  no chyba, że została przez was wygumkowana
  O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
  Odpowiedz
 • Re: c.n.d.|linus 8.11.2018, 21:34

  a co wynika z przypowieści o bogaczu i Łazarzu?
  no chyba, że została przez was wygumkowana


  Może ta przypowieść ma inny clue. Zresztą co do ognia to w Apokalipsie też jest takowy. Podobno każdy ma być ogniem posolony.
  Czy w Raju można było złamać nogę ?
  Odpowiedz
 • Re: c.n.d.|waldens 9.11.2018, 0:51

  a co wynika z przypowieści o bogaczu i Łazarzu?
  no chyba, że została przez was wygumkowana


  Bogacz symbolizuje Judę (Żydów), a Łazarz - pogan.
  Albowiem Bóg poddał WSZYSTKICH nieposłuszeństwu, aby WSZYSTKIM okazać swe miłosierdzie. (Rz 11:32, BT)
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook