Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Ciekawostka dot pochodzenia mieszkańców Palestyny.

dodano: 13.03.2018, 9:03
akcje wątku: drzewko

"...Jak wykazał dr Shlomo Sand (Wymyślenie żydowskiego narodu / Invention of the Jewish People, 2009) i wielu innych historyków, ogromna większość Żydów nigdy nie opuściła Izraela. Nie było żadnego ogólnego wygnania. Oni dalej są w Izraelu. Większość przeszła na islam. Obecnie oni nazywają się Palestyńczykami.

Tymczasem najlepsi na świecie genetycy – dr. Eran Elhaik, dr Ariella Oppenheim, dr Martin Richards i wielu innych – odkryli, że współcześni „Żydzi” mają mało albo żadnej izraelickiej krwi, i pochodzą z Chazarii i Europy i są potomkami żydowskich konwertytów (...)

Historycy popierają sprawę Chazarów. Praktycznie każdy historyk teraz pisze, że tzw. „Żydzi” są związani krwią ze starożytnymi Chazarami. Najsłynniejszym historycznym pisa-rzem jest, oczywiście, Arthur Koestler (Trzynaste plemię / The Thirteenth Tribe, 1976), i do niego dołącza wielu innych. Jak napisał prof. Shlomo Sand z Tel Aviv University: „Do lat 1960 niemal wszyscy historycy, łącznie z syjonistycznymi, powoływali się na tę publikację„. Inaczej mówiąc, historycy świata prawie jednogłośnie zgadzali się , że „Żydzi” są Chazarami.

 

Do tych historyków dr Sand zalicza Ben-Zion Dinura, nazywanego ojcem historii Izraela, wielkiego historyka Marca Blocha i Abrahama Poloka, założyciela wydziału historii Bliskiego Wschodu na University of Tel Aviv. Wszyscy uważają, że Żydzi są Chazarami.

Również archeolodzy teraz uważają, że Chazaria jest ojczyzną i miejscem urodzenia ludu Turkic, który nazywa się obecnie „Żydami”.  Tylko twardzi syjoniści, którzy negują nowoczesną historię i archeologię i którzy pomniejszają pewną dokładność badań DNA nie uznają prawdy..."

 

https://wolna-polska.pl/wiadomosci/dna-palestynczycy-sa-bardziej-izraelitami-niz-chazarscy-zydzi-2017-03

 

Źródło kontrowersyjne. Ale akurat w wiadomym temacie nigdy nie przyłapałem WP na kłamstwie.

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook