Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Chyba mają ciepło

dodano: 15.05.2019, 20:35
akcje wątku: drzewko

Posłali biskupa Polaka do radia. NIe wiem czy on tak zawsze czy po prostu ma pełne portki...tzn sukienkę. Ciekawe, że akurat teraz stwierdzł, że raport, który episkopat przedstawił to raport wstępny. Twierdzi rtówniez, że kościół uczy sie komunikacji w sprawie pedofilii i na konferencji nie powinno być wykładów o zjawisku pedofilli in general. Przyjeżdża tez papieski "inkwizytor" od oczyszczanioa kościoła z pedofilii. Podobno na zaproszenie...jakoś mi sie w to wierzyć nie chce. Pożar na zachrystii, a chłop próbuje gasić konewką. Powodzenia.

https://www.youtube.com/watch?v=umZHf0XLMVs

• Re: Chyba mają ciepło|Miecz Damoklesa 15.05.2019, 20:47
    O tym, że abp Charles Scicluna przyjeżdża do Polski w czerwcu, to ja jeszcze zimą słyszałem.
    "Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|Chumbawamba 15.05.2019, 20:49

O tym, że abp Charles Scicluna przyjeżdża do Polski w czerwcu, to ja jeszcze zimą słyszałem.

A to pardon. Powiedział prawdę.
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|Ateistyczny lewak 15.05.2019, 20:52

Moze przywiezie najnowsza wersje "Crimen Sollicitations"...
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|Miecz Damoklesa 15.05.2019, 21:05

Moze przywiezie najnowsza wersje "Crimen Sollicitations"...

Nie. On doprowadził do dymisji episkopatologii w Chile.
    "Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|Ateistyczny lewak 15.05.2019, 21:03
    …" Twierdzi rtówniez, że kościół uczy sie komunikacji w sprawie pedofilii i na konferencji nie powinno być wykładów o zjawisku pedofilli in general."... no, nie wiem bo jesli kosciol uczy sie tak samo jak nasz pelniacy obowiazki prezydenta to cos nie jest tak z ta nauka. Juz 1922 kosciol wydal instrukcje jak ukrywac pedofilie w kosciele czyli zdawal sobie sprawe ze skali problem 97 lat temu, ale zeby przy pelnej pomocy boskiej nie zlikwidowac tego problemu to cos nie tak…
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|tia 15.05.2019, 21:04
    Nie doceniasz prymasa. Prymas słucha, analizuje i wykazuje poruszenie oraz pokorę i skruchę. Dotychczas prymas był w cieniu o. Rydzyka, a teraz pierwsza postać, która gasi pożar jak zawodowy strażak. Wspaniały lider Kościoła, z którego wierni mogą być dumni jak również cała inteligencja katolicka. Niech tylko Episkopat przywróci dawny autorytet prymasowi na miarę konieczności naszych czasów, to może znów doświadczymy prymasa może nie tysiąclecia, ale tego stulecia. Prymas posługuje się prostym językiem, a to wielki plus. Wykazuje doskonałe opanowanie emocjonalne pod presją trudnych pytań. Wspaniały człowiek. Ten człowiek może na nowo pokazać sens skruchy na miarę Apostoła Piotra i Pawła. Kibicuję mu, bo on ewidentnie reprezentuje największą klasę kultury w tym trudnym dla Kościoła czasie.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|Miecz Damoklesa 15.05.2019, 21:07

Nie doceniasz prymasa. Prymas słucha, analizuje i wykazuje poruszenie oraz pokorę i skruchę. Dotychczas prymas był w cieniu o. Rydzyka, a teraz pierwsza postać, która gasi pożar jak zawodowy strażak. Wspaniały lider Kościoła, z którego wierni mogą być dumni jak również cała inteligencja katolicka. Niech tylko Episkopat przywróci dawny autorytet ...

Na to już za późno. Mógł działać wcześniej, a on tylko zwieszał łeb i przepraszał.
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|tia 15.05.2019, 21:58

Na to już za późno. Mógł działać wcześniej, a on tylko zwieszał łeb i przepraszał.

Ale patrzaj, sam napisałeś: "Też do niedawna uważałem, że bp Polak jest przyzwoity. Ale nie jest. Gdyby był, to siedząc na tej żałosnej konferencji koło wygłaszających skrajne idiotyzmy Gądeckiego i Jędraszewskiego by nie wytrzymał i powiedział DOŚĆ!!"

Popatrzmy obiektywnie na rzeczywistość, co teraz prymas może? No nie może sobie na coś takiego pozwolić, bo nie ma takiej władzy. Nie jest przewodniczącym KEP, nie jest przepasany czerwienią, gdyby był przewodniczącym KEP i miał inne kolory niż obecnie posiada, to mógłby wypowiedzieć głośno swoiste: Non possumus! I reszta musiałaby to przyjąć jak pokorne owieczki. Właśnie dlatego, że nie ma krajowego przywództwa, ks. Głódź może sobie pozwolić na przejawy nieeleganckiej arogancji i wzmacnianie niechęci do KK.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|Chumbawamba 15.05.2019, 21:13

Nie doceniasz prymasa. Prymas słucha, analizuje i wykazuje poruszenie oraz pokorę i skruchę. Dotychczas prymas był w cieniu o. Rydzyka, a teraz pierwsza postać, która gasi pożar jak zawodowy strażak. Wspaniały lider Kościoła, z którego wierni mogą być dumni jak również cała inteligencja katolicka. Niech tylko Episkopat przywróci dawny autorytet ...

W porównaniu do reszty to prawda, że wydaje się hm... najmniej winny buty, pychy i zaniechań. Niemniej wydaje się zdominowany przez innych purpuratów.
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|tia 15.05.2019, 21:41

W porównaniu do reszty to prawda, że wydaje się hm... najmniej winny buty, pychy i zaniechań. Niemniej wydaje się zdominowany przez innych purpuratów.

A widzisz, jednak dostrzegasz. Patrzaj tylko na obecne kompetencje prymasa, ma jakąś tam godność honorową, a to teraz za mało na ten problem, bo teraz potrzeba wybitnego lidera, a prymas jest świetny. Jak tylko inni hierarchowie pójdą po rozum do głowy, to wykorzystają to. Jakby nie byli przyspawani do swoich stołków, to podjęliby takie decyzje, że na nowo prymas stałby się przewodniczącym KEP i dążyli by wspólnie do tego, aby zmienić prymasowi kolory, by mógł nosić purpurę, a papież Franciszek nie powinien stawiać oporu, to strzeliliby w dziesiątkę, bo Polacy chcą silnego lidera, Polacy kochają silnych liderów, Polacy chcą wyrazistego autorytetu.
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|Chumbawamba 15.05.2019, 21:44

A widzisz, jednak dostrzegasz. Patrzaj tylko na obecne kompetencje prymasa, ma jakąś tam godność honorową, a to teraz za mało na ten problem, bo teraz potrzeba wybitnego lidera, a prymas jest świetny. Jak tylko inni hierarchowie pójdą po rozum do głowy, to wykorzystają to. Jakby nie byli przyspawani do swoich ...

Nie wydaje mi się, że jest silnym liderem. Głódź, Jędraszewski i reszta hasaja jak chcą. I prosze nie mów za wszystkich Polaków ok?
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|tia 15.05.2019, 22:03

Nie wydaje mi się, że jest silnym liderem. Głódź, Jędraszewski i reszta hasaja jak chcą. I prosze nie mów za wszystkich Polaków ok?

Pozwoliłem sobie na pewien ogólnik, być może niesłusznie, ale prymas tysiąclecia to był gość, silny autorytet potrzebny na trudne czasy. Glemp już taki nie był, ale był znany, a słyszałeś coś o Henryku Muszyńskim lub Józefie Kowalczyku? Jakoś mi oni tak niezauważenie przelecieli przez historię.
    Odpowiedz
  • Re: Chyba mają ciepło|Adalbert1241 15.05.2019, 22:18
    "Daremne żale próżny trud bezsilne złorzeczenia " 12 dni.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook