Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Chcą konsekwencji wobec studentów. "Brali udział w neonazistowskim marszu""

dodano: 15.05.2018, 22:21
akcje wątku: drzewko

Autor: [Wstaw]less

"Rzeczywistość jest ważniejsza od idei" Laudato si (n. 201)

https://tvnwarszawa.tvn24.pl/informacje,news,chca-konsekwencji-wobec-studentow-brali-udzial-w-neonazistowskim-marszu,260266.html

"Kilkunastu wykładowców z różnych wydziałów Uniwersytetu Warszawskiego apeluje do władz uczelni, by te wyciągnęły konsekwencje wobec studentów biorących "czynny udział w neonazistowskim marszu" 1 maja. "Swoją postawą godzą w dobre imię Uniwersytetu i całej społeczności akademickiej" - przekonują w liście do rektora."

"Przypominają władzom uczelni, że Uniwersytet Warszawski jest miejscem szczególnym, na którym organizacje narodowe odcisnęły w latach 30. wyjątkowo brutalne piętno. "Miejscem naznaczonym między innymi przez wprowadzenie getta ławkowego w 1937 roku przez rektora Włodzimierza Antoniewicza pod presją Młodzieży Wszechpolskiej" - przypominają. Dodają, że sympatykiem tej organizacji jest właśnie jeden ze wskazanych studentów."

"Marsz, o którym piszą w liście wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego odbył się 1 maja pod hasłem "Szturmowe Święto Pracy 2018". Został zorganizowany przez cztery organizacje nacjonalistyczne: Szturmowcy, stowarzyszenie Niklot, Kongres Narodowo-Społeczny oraz Autonomiczni Nacjonaliści."

Jak już wspomniałem: "Nie ma wolności dla wrogów wolności." (Louis de Saint-Just), dlatego też wszyscy uczestnicy powinni zostać wydaleni w trybie natychmiastowym. Za wyjątkowo skandaliczny uważam fakt, że niektórzy studenci mogą hołodować takim ideom...

 • Re: "Chcą konsekwencji wobec studentów. "Brali udział w neonazistowskim marszu""| Szymon z Cyreny 16.05.2018, 7:19
  dla ścisłości - również z Uniwersytetu Warszawskiego bezprawnie relegowali Adama Michnika zaledwie 50 lat temu
  O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
  Odpowiedz
 • Re: "Chcą konsekwencji wobec studentów. "Brali udział w neonazistowskim marszu""|Maciej_Markisz 16.05.2018, 22:58
  'Młodzi są, wyszumią się... dorosną, pewnie im przejdzie...' - Chciałbym wierzyć, że tak bywa z taką młodzieżą. Chciałbym. A jak jest... nie wiem.
  ... leniłbym się, gdybym nie lubił pracować...
  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook