Otwarte forum dyskusyjne Frondy

"Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah

dodano: 12.01.2018, 19:27
akcje wątku: drzewko

Autor: Darcheville

„Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila

"Jedność Kościoła jest teraz zagrożona na płaszczyznie doktryny objawionej,gdyż wielu uważa własny pogląd za prawdziwą doktrynę!Jedna z wielkich obecnie trudności polega na niejednoznaczności lub osobistych deklaracjach odnoszących się do ważnych kwestii doktrynalnych;może to prowadzić do błędnych i niebezpiecznych poglądów.Takie postępowanie dezorientuje wielu wiernych.Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?Jak ochrzczeni mogą mieć pewność co do tego co jest dobre,a co złe?Niejasność co do obrania właściwego kierunku jest najcięższą chorobą naszych czasów."

"Ludzie,którzy,będąc powołani,otrzymali od Boga odpowiedzialność,nie mogą się pogubić,gdyż byłaby to bezgraniczna zdrada.Bóg nie prosił nas o tworzenie osobistych dzieł,lecz o przekazywanie wiary.Ludzie Boga są pośrednikami,a nie interpretatorami;są wiernymi pośrednikami i zarządcami chrześcijańskich tajemnic.Kto wiele otrzymał,od tego będzie sie wiele wymagać."

"BÓG ALBO NIC",kard.Robert Sarah,Wydawnictwo Sióstr Loretanek,Warszawa 2016

polecam całą książkę,jestem w trakcie czytania i nachodzi mnie wciąż taka refleksja że mamy do czynienia z jednym z najwiekszych duchownych naszych czasów,prosty a jednocześnie niezwykle przenikliwy,żyjący Bogiem

czytać czytać i jeszcze raz czytać! (:

• Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah|Darcheville 12.01.2018, 19:28
    „Nic nie powinno cię niepokoić, nic nie ma prawa cię przerażać, wszystko mija. Bóg się nie zmienia. Cierpliwość osiąga wszystko. Kto ma Boga, temu nie brakuje niczego,sam Bóg wystarczy” św.Teresa z Avila
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah|. 12.01.2018, 19:39
    Dlatego R. Ziemkiewicz jako człowiek inteligentny stawia od dawna sprawę szczerze i jasno: Tylko Kościół prawdziwy, żadnych podróbek, projektów ekumenicznych...

"Ziemkiewicz po raz pierwszy ożenił się na studiach. Po czternastu latach małżeństwa wdał się w romans i rozbił dwa małżeństwa (swoje i swojej kochanki). O swoich świństwa opowiada rozmówcy szczerze i bez doszukiwania się usprawiedliwień dla swoich postępków. Po rozwodzie i zakończeniu romansu, poznał Aleksandrę Ciejek z którą zawarł małżeństwo cywilne i ma dwie córki.

Inaczej niż większość osób żyjących w związku niesakramentalnym Ziemkiewicz pozostał katolikiem i nie jest zainteresowany zmianą nauczania katolickiego (tak by kościół uznał prawowierność jego związku). Publicysta sam deklaruje „Wole mieć przerąbane w prawdziwym Kościele, niż być chwalonym przez jakiś ekumeniczny projekt”. „Wole być ekskomunikowany (…) przez kościół z prawdziwego zdarzenia” niż być hołubionym przez heretyków. „Wiem że Jezus dał Kościołowi (…) depozyt wiary i ów skarb ma być przechowywany w niezmienionej postaci”.

http://www.fronda.pl/blogi/amdg/ziemkiewicz-sam-o-sobie,20235.html

http://www.fronda.pl/forum/ponadczasowy-dezyderat-ziemkiewicza,90062.html
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah|Darcheville 12.01.2018, 20:03

Dlatego R. Ziemkiewicz jako człowiek inteligentny stawia od dawna sprawę szczerze i jasno: Tylko Kościół prawdziwy, żadnych podróbek, projektów ekumenicznych...

"Ziemkiewicz po raz pierwszy ożenił się na studiach. Po czternastu latach małżeństwa wdał się w romans i rozbił dwa małżeństwa (swoje i swojej kochanki). O swoich świństwa opowiada rozmówcy szczerze ...

szacun za taką postawę
    ale żeby to nie był głos wołajacego na puszczy,to potrzeba nam więcej mądrych duchownych,nie takich co głoszą siebie i swoje widzimisie,ale takich co głoszą Chrystusa
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah| Szymon z Cyreny 12.01.2018, 20:11

szacun za taką postawę
    ale żeby to nie był głos wołajacego na puszczy,to potrzeba nam więcej mądrych duchownych,nie takich co głoszą siebie i swoje widzimisie,ale takich co głoszą Chrystusa

"potrzeba nam więcej mądrych duchownych,nie takich co głoszą siebie i swoje widzimisie,ale takich co głoszą Chrystusa"
    pod warunkiem, że czynią to w łączności ze stolicą piotrową
    O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah|prostychlop 12.01.2018, 20:28

"potrzeba nam więcej mądrych duchownych,nie takich co głoszą siebie i swoje widzimisie,ale takich co głoszą Chrystusa"
    pod warunkiem, że czynią to w łączności ze stolicą piotrową

Czy biskupi, którzy nie chcą dopuścić rozwodników żyjących w powtórnych związkach (inaczej cudzołożników) są w łączności ze stolicą piotrową?
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah| Szymon z Cyreny 12.01.2018, 20:33

Czy biskupi, którzy nie chcą dopuścić rozwodników żyjących w powtórnych związkach (inaczej cudzołożników) są w łączności ze stolicą piotrową?

O Maryjo bez grzechu pierworodnego poczęta, módl się za nami, którzy się do Ciebie uciekamy, i za wszystkimi, którzy się do Ciebie nie uciekają, a zwłaszcza za nieprzyjaciółmi Kościoła świętego i poleconymi Tobie.
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah|prostychlop 12.01.2018, 20:36

ok, a biskupi, którzy chcą dopuszczać cudzołożników do Komunii Świętej są w łączności ze Stolicą piotrową?
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah| Szymon z Cyreny 12.01.2018, 20:48

ok, a biskupi, którzy chcą dopuszczać cudzołożników do Komunii Świętej są w łączności ze Stolicą piotrową?

cudzołożnikom zawsze należy wybaczać i upomnieć " Idź i nie grzesz więcej"
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah|Agnes32 12.01.2018, 20:50

^
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah|prostychlop 12.01.2018, 20:52

Oczywiście, ale nie o to pytałem.
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah| Szymon z Cyreny 12.01.2018, 20:56

Oczywiście, ale nie o to pytałem.

wiem
    osobiście uważam, że AL jest krokiem w stronę wybaczania a nie akceptacji
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah|Darcheville 12.01.2018, 21:22

wiem
    osobiście uważam, że AL jest krokiem w stronę wybaczania a nie akceptacji

no własnie Szymonie,o tym mowi kardynał,Ty coś uważasz "osobiscie",i ja też coś uważam"osobiscie",akurat ja uważam AL za błedne nauczanie niezgodne z depozytem wiary
    i kto ma rację?
    popatrz jak biskupi są tu podzieleni...
    to jest tragedia,zamiast mówić jednym głosem mówią wieloma,sprzecznymi

pamiętaj,papież też może się mylic,też jest grzeszny
    byli juz tacy papieże którzy próbowali przepchnąć herezje
    oczywiście nie twierdzę że tak na sto procent jest i teraz,być moze nie dorosłem do zrozumienia
    niemniej to co się dzieje jest co najmniej niepokojące

Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah| Szymon z Cyreny 12.01.2018, 21:44

no własnie Szymonie,o tym mowi kardynał,Ty coś uważasz "osobiscie",i ja też coś uważam"osobiscie",akurat ja uważam AL za błedne nauczanie niezgodne z depozytem wiary
    i kto ma rację?
    popatrz jak biskupi są tu podzieleni...
    to jest tragedia,zamiast mówić jednym głosem mówią wieloma,sprzecznymi

pamiętaj,papież ...

powiem tak - dla mnie pontyfikat Franciszka jest egzegezą fragmentu Ewangelii o spotkaniu przy studni w Sychar
    wziął chłop (Bergoglio) na siebie ciężar rozkminienia tej przypowieści i chwała mu za to
    a czy mu wyjdzie tego nie wiem :-)
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah|Agnes32 12.01.2018, 21:55

powiem tak - dla mnie pontyfikat Franciszka jest egzegezą fragmentu Ewangelii o spotkaniu przy studni w Sychar
    wziął chłop (Bergoglio) na siebie ciężar rozkminienia tej przypowieści i chwała mu za to
    a czy mu wyjdzie tego nie wiem :-)

A ja mam wrażenie, że tu przebiega coś, co można nazwać "rozmową gęsi z prosięciem". Jakby każdy mówił od siebie, ale nie rozumiał drugiego. Mam na myśli papieża i tych, którzy go atakują.
    Odpowiedz
  • Re: "Bywa że duchowni i teologowie udzielają sprzecznych odpowiedzi na bardzo poważne pytania.Jak lud Boży może nie niepokoić sie takimi zachowaniami?" kard.Sarah|Darcheville 12.01.2018, 22:00

A ja mam wrażenie, że tu przebiega coś, co można nazwać "rozmową gęsi z prosięciem". Jakby każdy mówił od siebie, ale nie rozumiał drugiego. Mam na myśli papieża i tych, którzy go atakują.

zauważ,kardynał Sarah stwierdza,że lud Boży ma prawo czuć się zdezorientowanym
    tymczasem co poniektorzy mam wrażenie ludziom tego prawa odmawiają,i oskarżają o atakowanie papieża
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook