reklama

Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Broń jądrowa.

dodano: 3.03.2014, 16:27
akcje wątku: drzewko

Autor: Gaius Marius

A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał.

Jakby tak popatrzeć na reakcje świata zachodniego na poczynania Rosji na Ukrainie, to widzimy, że NATO, Unia, USA, Obama, co to prężyć muskuły potrafi tylko, gdy broni LGTB i aborcji, wszyscy oni zachowują się tak, by niedźwiedzia Putina nie rozsierdzić. A wszystko dla tego, że tak obsobaczone odstraszanie atomowe dalej działa.

Stąd wniosek, że Polska powinna mieć broń jądrową i środki jej przenoszenia, i to w ilości adekwatnej do ilości broni jądrowej państw potencjalnie dla Polski niebezpiecznych.

• Re: Broń jądrowa.|tia 3.03.2014, 16:31
    Oczywiście, że powinna mieć. Kto na to jednak pozwoli, żeby już nie wspominać o finansowaniu?
    tia
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|Gaius Marius 3.03.2014, 16:52

Oczywiście, że powinna mieć. Kto na to jednak pozwoli, żeby już nie wspominać o finansowaniu?

Jest luka prawna w prawie międzynarodowym pozwalająca legalnie produkować uran o wojskowym stopniu wzbogacenia, a mianowicie cywilne i wojskowe reaktory jądrowe mogą działać na różnych stopniach wzbogacenia materiałów rozszczepialnych. Część z amerykańskich okrętów podwodnych jest na przykład wyposażona w reaktory napędzane uranem wzbogaconym do tego stopnia, że nadaje się on na broń jądrową. Rodzi to obawy (ale też daje szansę Polsce), że niektóre kraje mogą pod pretekstem produkcji paliwa do reaktorów produkować głowice nuklearne.
    Testowanie pocisków do przenoszenia broni jądrowej natomiast można przeprowadzić pod pozorem wystrzeliwania satelitów (tak na przykład prawdopodobnie zrobiła niedawno Korea Północna). ICBM-y i cywilne rakiety nośne nie różnią się od siebie do tego stopnia, że Amerykanie użyli zdemobilizowanych rakiet Peacemaker do wystrzeliwania satelitów, jako rakiety Minotaur IV.
    Największy problem, jaki tu widzę, to kasa, bo to drogi sport.
    A jakem go ciął z góry bez hełm, gdzie mi się topór zatrzymał? Na zębach się zatrzymał.
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|tia 3.03.2014, 18:07

Jest luka prawna w prawie międzynarodowym pozwalająca legalnie produkować uran o wojskowym stopniu wzbogacenia, a mianowicie cywilne i wojskowe reaktory jądrowe mogą działać na różnych stopniach wzbogacenia materiałów rozszczepialnych. Część z amerykańskich okrętów podwodnych jest na przykład wyposażona w reaktory napędzane uranem wzbogaconym do tego stopnia, że nadaje się on ...

Ok. Gaius, szacunek za wiedzę. Oprócz kasy potrzeba jeszcze testosteronu, a w obecnym rządzie nie uświadczysz, bo obecne panienki są tylko oburzone lub CZUJĄ do czegoś lub kogoś obrzydlistwo, czyli 0% logiki, 100% emocji - dominacja estrogenów.
    tia
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|tia 3.03.2014, 18:07

Jest luka prawna w prawie międzynarodowym pozwalająca legalnie produkować uran o wojskowym stopniu wzbogacenia, a mianowicie cywilne i wojskowe reaktory jądrowe mogą działać na różnych stopniach wzbogacenia materiałów rozszczepialnych. Część z amerykańskich okrętów podwodnych jest na przykład wyposażona w reaktory napędzane uranem wzbogaconym do tego stopnia, że nadaje się on ...

Ok. Gaius, szacunek za wiedzę. Oprócz kasy potrzeba jeszcze testosteronu, a w obecnym rządzie nie uświadczysz, bo obecne panienki są tylko oburzone lub CZUJĄ do czegoś lub kogoś obrzydlistwo, czyli 0% logiki, 100% emocji - dominacja estrogenów.
    tia
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|Gaius Marius 3.03.2014, 20:51

Fakt. Cojones są potrzebne, i to takie, jakich ja jeszcze w postkomunistycznej Polsce u polityków nie widziałem.
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|Falanga 3.03.2014, 20:09

trzeba nam bylo nie oddawac tej broni co mielismy na pomorzu po ruskich. A troche tego bylo. Nie zapominajmy ze bylismy w ukladzie warszawskim specami od zlikwidowania Danii glowicami ktore u nas stacjonowaly.
    Un In Omnibus Glorificetur Deus. Św. Benedykt z Nursji.
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|Gaius Marius 3.03.2014, 20:52

trzeba nam bylo nie oddawac tej broni co mielismy na pomorzu po ruskich. A troche tego bylo. Nie zapominajmy ze bylismy w ukladzie warszawskim specami od zlikwidowania Danii glowicami ktore u nas stacjonowaly.

To nie była nasza broń. Nie oddalibyśmy po dobroci, toby siłą odebrali.
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|Włóczykij 3.03.2014, 19:53
    Ba! oczywiście że lepiej być jeżem, którego trudno dotknąć, niż myszką która boi się własnego cienia.
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|Falanga 3.03.2014, 20:11
    W kazdym komunistycznym tworze byly rakiety z ktorych terytorium najlepszy byl zasieg.
    Un In Omnibus Glorificetur Deus. Św. Benedykt z Nursji.
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|None 3.03.2014, 20:53
    A nasze paliwo ze Świerku pojechało do Putina...
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|Gaius Marius 3.03.2014, 21:03

A nasze paliwo ze Świerku pojechało do Putina...

A było dobrze wzbogacone.
    Odpowiedz
  • Re: Broń jądrowa.|WŁODEK 3.03.2014, 23:29
    Rusy zadbali o to abyśmy ni mieli własnego uranu ...Kowary Rudniki Jeleń , pierwsza kacapska atomówka była z polskiego uranu.
    Masakra
    Los rozesłał na mej drodze ostre kamienie ???? Wali mnie to! Chodzę w glanach!!!!! Włodek Pastusiak
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

reklama

Nowy użytkownik:

Wypełnij wszystkie pola: