Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek

dodano: 14.09.2018, 0:41
akcje wątku: drzewko

Autor: Paweł ("Waldi")

(1 Kor 13)

"Arcybiskup stolicy Hondurasu - Tegucigalpy, należący do najbliższych współpracowników papieża, wyznał, że przywykł już do tego rodzaju "policzków", z których najnowszy wymierzył abp Viganò, zarzucając mu, jakoby również on chronił McCarricka. W tym kontekście purpurat wyraził przekonanie, że abp Viganò, którego znał dotychczas i ten, który napisał swój list, to dwie różne osoby. 

Pytany o rolę papieża w tym skandalu, kard. Maradiaga odparł, że nie wie, co robił Ojciec Święty i dodał, że sprawa ta nie zaprząta jego umysłu i nie należy do jego kompetencji. "Uważam, że papież jest człowiekiem Bożym, który zawsze działa z wiarą i mądrością" - podkreślił rozmówca portalu." 

https://m.deon.pl/religia/kosciol-i-swiat/z-zycia-kosciola/art,35663,kardynal-maradiaga-odcina-sie-od-listu-abp-vigan-to-uderzenie-w-ojca-swietego.html 

Czy to nie jest znamienne przy odczytywaniu znaków czasu, że o takiej postawie Ojca Świętego dowiadujemy się w dniu, gdzie Kościół naucza o nadstawianiu drugiego policzka: 

(Łk 6, 27-38)
Jezus powiedział do swoich uczniów: "Powiadam wam, którzy słuchacie: Miłujcie waszych nieprzyjaciół; dobrze czyńcie tym, którzy was nienawidzą; błogosławcie tym, którzy was przeklinają, i módlcie się za tych, którzy was oczerniają. Jeśli cię kto uderzy w policzek, nadstaw mu i drugi. Jeśli zabiera ci płaszcz, nie broń mu i szaty. Dawaj każdemu, kto cię prosi, a nie dopominaj się zwrotu od tego, który bierze twoje. Jak chcecie, żeby ludzie wam czynili, podobnie wy im czyńcie. Jeśli bowiem miłujecie tych tylko, którzy was miłują, jakaż za to należy się wam wdzięczność? Przecież i grzesznicy okazują miłość tym, którzy ich miłują. I jeśli dobrze czynicie tym tylko, którzy wam dobrze czynią, jaka za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy to samo czynią. Jeśli pożyczek udzielacie tym, od których spodziewacie się zwrotu, jakaż za to należy się wam wdzięczność? I grzesznicy pożyczają grzesznikom, żeby tyleż samo otrzymać. Wy natomiast miłujcie waszych nieprzyjaciół, czyńcie dobrze i pożyczajcie, niczego się za to nie spodziewając. A wasza nagroda będzie wielka i będziecie synami Najwyższego; ponieważ On jest dobry dla niewdzięcznych i złych. Bądźcie miłosierni, jak Ojciec wasz jest miłosierny. Nie sądźcie, a nie będziecie sądzeni; nie potępiajcie, a nie będziecie potępieni; odpuszczajcie, a będzie wam odpuszczone. Dawajcie, a będzie wam dane; miarę dobrą, ubitą, utrzęsioną i wypełnioną ponad brzegi wsypią w zanadrza wasze. Odmierzą wam bowiem taką miarą, jaką wy mierzycie".  

http://mateusz.pl/czytania/2018/20180913.html

• Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|sedevacante 14.09.2018, 7:38
    Według pana interpretacji Pan Jezus nie był bożym człowiekiem...
    "Odrzekł mu Jezus: «Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?»"

Św. Paweł także nie omieszkał skorzystać z posiadania obywatelstwa Rzymskiego... Pan zresztą także się broni, dyskutując.
    "Mogę się zgodzić, że faktyczny wakat istnieje ale prawnie nie istnieje." enrque111 "Nie jestem w jedności wiary z Franciszkiem, aczkolwiek zajmuje on Tron Piotrowy, wskazując gdzie znajduje się Kościół." enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|Paweł ("Waldi") 14.09.2018, 9:20

Według pana interpretacji Pan Jezus nie był bożym człowiekiem...
    "Odrzekł mu Jezus: «Jeżeli źle powiedziałem, udowodnij, co było złego. A jeżeli dobrze, to dlaczego Mnie bijesz?»"

Św. Paweł także nie omieszkał skorzystać z posiadania obywatelstwa Rzymskiego... Pan zresztą także się broni, dyskutując.

Czemu zwracając się do mnie raz używasz formy bezpośredniej, a np teraz per pan?
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|sedevacante 14.09.2018, 10:03

Czemu zwracając się do mnie raz używasz formy bezpośredniej, a np teraz per pan?

W poważnych kwestiach preferuję formę pan/pani. Bywa, że się zapominam, lub czynię wyjątki.
    "Mogę się zgodzić, że faktyczny wakat istnieje ale prawnie nie istnieje." enrque111 "Nie jestem w jedności wiary z Franciszkiem, aczkolwiek zajmuje on Tron Piotrowy, wskazując gdzie znajduje się Kościół." enrque111
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|Paweł ("Waldi") 14.09.2018, 10:18

W poważnych kwestiach preferuję formę pan/pani. Bywa, że się zapominam, lub czynię wyjątki.

Łukasz, jakiś czas temu rozmawialiśmy na temat sedewakantyzmu, co chyba jest dla Ciebie poważnym tematem i wtedy nic nie przeszkadzało, żebyś mówił do mnie na ty...
    Oczekuję szczerej odpowiedzi.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|sedevacante 14.09.2018, 10:25

Łukasz, jakiś czas temu rozmawialiśmy na temat sedewakantyzmu, co chyba jest dla Ciebie poważnym tematem i wtedy nic nie przeszkadzało, żebyś mówił do mnie na ty...
    Oczekuję szczerej odpowiedzi.

To jest szczera odpowiedź. Jak już powiedziałem, czasem się zapominam, a czasem czynię wyjątki. To jest moja osobista zasada. Jeśli taka forma panu przeszkadza, to mogę mówić na ty, ale nie obiecuję, że się nie zapomnę.
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|Paweł ("Waldi") 14.09.2018, 10:35

To jest szczera odpowiedź. Jak już powiedziałem, czasem się zapominam, a czasem czynię wyjątki. To jest moja osobista zasada. Jeśli taka forma panu przeszkadza, to mogę mówić na ty, ale nie obiecuję, że się nie zapomnę.

Ja to sobię uświadomiłem, że zacząłeś zwracać się do mnie nie bezpośrednio po założeniu wątku ostregającego przed sedewakantyzmem.
    Mam więc wrażenie, że w jakimś stopniu zraniłem Ci serce i to było powodem, że zacząłeś używać formy per pan.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|Paweł ("Waldi") 14.09.2018, 10:37

Ja to sobię uświadomiłem, że zacząłeś zwracać się do mnie nie bezpośrednio po założeniu wątku ostregającego przed sedewakantyzmem.
    Mam więc wrażenie, że w jakimś stopniu zraniłem Ci serce i to było powodem, że zacząłeś używać formy per pan.

*ostrzegającego
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|sedevacante 14.09.2018, 10:51

*ostrzegającego

Jest pewien problem z tą hipotezą, a mianowicie taki, że ja już od dłuższego czasu nie jestem sedewakantystą, a przynajmniej do czasu, gdy nie znajdę rozwiązania pewnego problemu.
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|Paweł ("Waldi") 14.09.2018, 10:56

Jest pewien problem z tą hipotezą, a mianowicie taki, że ja już od dłuższego czasu nie jestem sedewakantystą, a przynajmniej do czasu, gdy nie znajdę rozwiązania pewnego problemu.

Może nie trzeba szukać rozwiązania na #ff... nawet gdziekolwiek, a całą sprawę powierzyć Panu Jezusowi, aby się tym zajął.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|sedevacante 14.09.2018, 11:00

Może nie trzeba szukać rozwiązania na #ff... nawet gdziekolwiek, a całą sprawę powierzyć Panu Jezusowi, aby się tym zajął.

Ależ ja nie szukam rozwiązania na forum frondy. Gdy widzę błędne obiekcje nawet do twierdzenia, z którym nie do końca się zgadzam, to mogę przecież wykazać, że obiekcje są błędne.
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|Paweł ("Waldi") 14.09.2018, 11:03

Ależ ja nie szukam rozwiązania na forum frondy. Gdy widzę błędne obiekcje nawet do twierdzenia, z którym nie do końca się zgadzam, to mogę przecież wykazać, że obiekcje są błędne.

Po co, myślisz, że ludzie sami nie dojdą do prawdy, że Bóg ich nie poprowadzi właściwą drogą?
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|sedevacante 14.09.2018, 11:14

Po co, myślisz, że ludzie sami nie dojdą do prawdy, że Bóg ich nie poprowadzi właściwą drogą?

Spójrz ile jest religii, a nawet samych odłamów "chrześcijaństwa". Jakoś nie widzę aby wszyscy lub prawie wszyscy ci ludzie dochodzili do prawdy...
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|Paweł ("Waldi") 14.09.2018, 11:30

Spójrz ile jest religii, a nawet samych odłamów "chrześcijaństwa". Jakoś nie widzę aby wszyscy lub prawie wszyscy ci ludzie dochodzili do prawdy...

Pan Jezus już zbawił świat, nie trzeba świata zbawiać, a jedynie wypełniać wolę Bożą.
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|sedevacante 14.09.2018, 11:39

Pan Jezus już zbawił świat, nie trzeba świata zbawiać, a jedynie wypełniać wolę Bożą.

A czy ja powiedziałem, że zbawiam świat? Pokazanie błędu w argumencie nie jest równoznaczne ze zbawieniem świata...
    Odpowiedz
  • Re: Boży ludzie zamiast bronić się, nadstawiają drugi policzek|Paweł ("Waldi") 14.09.2018, 11:53

A czy ja powiedziałem, że zbawiam świat? Pokazanie błędu w argumencie nie jest równoznaczne ze zbawieniem świata...

Ale czy akurat tego właśnie oczekuje od Ciebie Twój Ojciec w Niebie, czy taka jest właśnie Jego wola wobec Ciebie, abyś tu przychodził i pokazywał ludziom ich błędy?
    (1 Kor 13)
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook