Otwarte forum dyskusyjne Frondy

Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja

dodano: 12.03.2018, 19:49
akcje wątku: drzewko

Autor: Włodek

Rockandroll & class war

Zawiązał w supeł swego kutasa

By ów na boku nigdzie nie hasał

A przecie kutas pohasać musi

Przeto w odwecie kleszy mózg dusi

https://i.imgur.com/JeIfnid.jpg

• Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Agnes32 12.03.2018, 19:55
    Ja jestem bałaganiarzem. I nic mnie nie obchodzi żadna tradycja.
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Agnes32 12.03.2018, 19:56
    Inna sprawa, że coś tu chyba przeinaczyłeś. Nie pamiętam już dokładnie, ale jakoś inaczej to było powiedziane. Masz konkretne źródło?
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Włodek 12.03.2018, 20:07

Inna sprawa, że coś tu chyba przeinaczyłeś. Nie pamiętam już dokładnie, ale jakoś inaczej to było powiedziane. Masz konkretne źródło?

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/abp-gadecki-chlopcy-nie-powinni-po-sobie-sprzatac/rvpt61l?utm_source=Interakcja&utm_medium=Share&utm_campaign=BigShare
    Służę źródłem
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Agnes32 12.03.2018, 20:08

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/abp-gadecki-chlopcy-nie-powinni-po-sobie-sprzatac/rvpt61l?utm_source=Interakcja&utm_medium=Share&utm_campaign=BigShare
    Służę źródłem

Nie otwiera się :-(
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Włodek 12.03.2018, 20:13

Nie otwiera się :-(

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/abp-gadecki-chlopcy-nie-powinni-po-sobie-sprzatac/rvpt61l?utm_source=Interakcja&utm_medium=Share&utm_campaign=BigShare
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Agnes32 12.03.2018, 20:19

http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/abp-gadecki-chlopcy-nie-powinni-po-sobie-sprzatac/rvpt61l?utm_source=Interakcja&utm_medium=Share&utm_campaign=BigShare

Nadal się nie otwiera, ale znalazłam sobie. Jednak dobrze poznałam, nie dość, że to świeżynka sprzed czterech lat, to jeszcze zmanipulowana. Tutaj też obrabiana już wielokrotnie w swoim czasie. Trzy słowa wyrwane z kontekstu i kompletnie zmieniona treść. Właściwą wypowiedź biskupa można znaleźć w Naszym Dzienniku.
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Włodek 12.03.2018, 20:32

Nadal się nie otwiera, ale znalazłam sobie. Jednak dobrze poznałam, nie dość, że to świeżynka sprzed czterech lat, to jeszcze zmanipulowana. Tutaj też obrabiana już wielokrotnie w swoim czasie. Trzy słowa wyrwane z kontekstu i kompletnie zmieniona treść. Właściwą wypowiedź biskupa można znaleźć w Naszym Dzienniku.

Wiem że sprzed czterech lat, ale nie jest przeinaczone a w linkowanym artykule jest ta wypowiedź autoryzowana dla ND wytłuszczona.
    Zamieściłem to po przeczytaniu dzis artykułu o robieniu sobie z sióstr zakonnych służących prawie niewolnic przez prominentnych duchownych.

Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Agnes32 12.03.2018, 20:37

Wiem że sprzed czterech lat, ale nie jest przeinaczone a w linkowanym artykule jest ta wypowiedź autoryzowana dla ND wytłuszczona.
    Zamieściłem to po przeczytaniu dzis artykułu o robieniu sobie z sióstr zakonnych służących prawie niewolnic przez prominentnych duchownych.

Nie pamiętam dokładnie, nie mogę znaleźć tej wypowiedzi, ale właśnie dlatego, że była wałkowana, pamiętam, że akurat uczenie wszystkich dzieci sprzątania po sobie pochwalił, a potem następował dalszy ciąg i było coś tam zganione. W każdym razie na pewno nie to. To jest manipulacja.
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|mariaelena 12.03.2018, 20:50

Czyżby Włodziu?

No to zerknijmy na oryginał:

"Obecnie groźnym wyzwaniem jest – lansowana pod płaszczykiem programu równościowego – ideologia genderyzmu. Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają prawo do szczęścia. Lecz jednocześnie rodzice często nie uświadamiają sobie tego, że w imię przezwyciężania stereotypów uwarunkowanych kulturowo ukazuje się przy okazji różne modele partnerskie jednopłciowe jako równoważne rodzinie

https://naszdziennik.pl/wiara-kosciol-w-polsce/101425,polska-rodzina-cierpi-od-lat.html
    „Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Agnes32 12.03.2018, 20:57

Czyżby Włodziu?

"Obecnie groźnym wyzwaniem jest – lansowana pod płaszczykiem programu równościowego – ideologia genderyzmu. Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają ...

O właśnie. Gapa ze mnie :D
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Włodek 12.03.2018, 22:21

Czyżby Włodziu?

"Obecnie groźnym wyzwaniem jest – lansowana pod płaszczykiem programu równościowego – ideologia genderyzmu. Niektórym rodzicom podoba się uczenie chłopców, że winni po sobie sprzątać, a nie czekać, aż zrobią to za nich dziewczynki. Pociągające jest również hasło, że wszyscy ludzie są sobie równi i mają ...

No właśnie jak otworzysz link do Faktu to tam jest wytłuszczona ta wypowiedź jako cytat z autoryzowanego wywiadu ND.
    Jest to wypowiedź głupia, patriarchalna seksistowska i homofobiczna za razem.
    Ale czegóż chcieć od episkopatologii???
    Rockandroll & class war
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|Adalbert1241 12.03.2018, 22:46

No właśnie jak otworzysz link do Faktu to tam jest wytłuszczona ta wypowiedź jako cytat z autoryzowanego wywiadu ND.

Ktoś czyta Fakt? To się c z y t a ????????????
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|mariaelena 13.03.2018, 6:24

A po co mam fakt otwierać? Dostarczylam ci orginał, który przeczy twemu twierdzeniu o niezmanipulowanej treści.
    Reszty szkoda nawet komentować.

„Naj­lep­szym przy­jacielem jest ten, kto nie py­tając o powód smut­ku, pot­ra­fi spra­wić, że znów wra­ca radość.” Św. Jan Bosko
    Odpowiedz
  • Re: Bałaganiarzami bądźmy , to uświęcona tradycja|observer1920 13.03.2018, 8:55
    Przepis na POszczucie prostych antyklerykałów:
    wyjąć zdania z kontekstu, "podrasować" nieco dodając słówko GRZMI!!, opatrzyć odpowiednim tytułem ...
    Ale reakcja typu "głupota, patriarchat, seksizm, patologia, homofobia" to chyba lekka przesada nawet w przypadku podatnych na szczucie konsumentów tabloidów:)
    Ta "homofobia" to brak entuzjazmu wobec prób zrównywania rodziny z homozwiązkami ze strony Biskupa?
    I jeszcze ten "styl". Żenada.
    Rozumiem, że na stronach Twoich ziomeczków jest to standard
    ale stary chłop powinien co nieco wyrosnąć ze "stylu" typowego dla nastoletnich onanistów.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook