Otwarte forum dyskusyjne Frondy

@AnnaMS...

dodano: 7.10.2017, 0:59
akcje wątku: drzewko

Autor: Ateistyczny lewak

Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.

Aniu, wczoraj napisalas: ..."Dla mnie modlitwa to po prostu rozmowa z Bogiem Ojcem. I potrzebuję jej"... jak Ty wiesz z ktorym bogiem rozmawiasz? Yahweh baptysta, Yahweh nuzulumanin, Thor, Latajacy Bog Spaghetti, skad wiesz, ze jakis inny bog nie zhakowal Twojego polaczenia i nie podaje sie za Yahweh. Moze to wszechobecny diabel z Toba rozmawia, a ten ma sposoby na hakowanie, a Ty nawet nie zdajesz sobie sprawy.

Taka rozmowe wyobrazam sobie nastepujaco: kiedy sie zaloguje (przezegnam sie) powinienem otrzymac wiadomosc, zalogowales sie na serwer boga Yahweh, polaczenie jest monitorowane przeciwko wszelkiego rodzaju hakerow, niebianskim Norton'em, Twoj bog wkrotce odbierze Twoje polaczenie, czas oczekiwania na polaczenie jest 17 minut, prosze sie nie wylogowac zeby nie stracic kolejnosci do polaczenia z bogiem, ta rozmowa jest nagrywana w celach edukacyjnych i maksymalizacji satysfakcji klienteli... prosze uderzyc sie w piers raz jesli to rozmowa ogolna, dwa razy jesli to modlitwa, trzy razy jesli to zadanie o cos tam dla siebie, cztery razy jesli to zadanie o cos tam dla kogos, piec razy jesli trzeba na kogos zeslac plagi egipskie, szesc razy zeby zalatwic lewactwo, siedem Putina, osiem zeby Rydzyk dowiercil sie do Chin, dziewiec razy jesli chcesz wygrac w totka. Teraz czekasz 17 minut sluchajac psalmow w wykonaniy Churu Stuligrosza.

Po 17 minutach na laczu pojawia sie sam Yahweh... i co mu mowisz jesli on wszystko co mu chcesz powiedziec wie, przeciez patrzy na Ciebie ciagle, zna wszystkie Twoje mysli??? Po co rozmowa ??? Co mozesz Stworcy zaproponowac jako temat do rozmowy???

• Re: @AnnaMS...|AnnaMS 7.10.2017, 8:09
    Odpowiem tak, Tomcacie, mając nadzieję, że pytasz z innych powodów niż kpienie z wiary.

Od dzieciństwa bałam się wody (lęk wysokości, głębokości), a jednocześnie jednym z największych moich marzeń było nauczyć się pływać. Nawet często mi się śniło, że to robię. Niestety, mimo różnych prób nie udawało mi się przezwyciężyć lęku. Byłam już dorosła, kiedy po aerobiku w wodzie usłyszałam rozmowę dwóch pań - powiedzmy w mocno zaawansowanym wieku. Jedna z nich była po 70-ce, a pływała jak młody delfin. Ta starsza zachęcała młodszą, aby zapisała się na kurs pływania dla dorosłych. Tłumaczyła jej, że dwa lata temu dopiero nauczyła się pływać. Pomyślałam - jeśli ona potrafiła w takim wieku, to może i ja spróbowałabym będąc o wiele młodsza. I tak zrobiłam. Zrobiłam i nauczyłam się. I nikt nie jest w stanie opisać uczucia, kiedy pierwszy raz bez żadnych zabezpieczeń przepłynęłam kilkakrotnie długość basenu i odważnie patrzyłam w głębinę.
    Tak jest i z modlitwą. Nie posłuchasz Kościoła, który darmowo uczy modlitwy i nie spróbujesz sam wypłynąć na głębię, nie zrozumiesz.
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz
  • Re: @AnnaMS...|Adalbert1241 7.10.2017, 11:13

Odpowiem tak, Tomcacie, mając nadzieję, że pytasz z innych powodów niż kpienie z wiary.

Od dzieciństwa bałam się wody (lęk wysokości, głębokości), a jednocześnie jednym z największych moich marzeń było nauczyć się pływać. Nawet często mi się śniło, że to robię. Niestety, mimo różnych prób nie udawało mi się przezwyciężyć ...

To jest dobre porównanie. Drugie dobre to tak jak ze służbą w wojsku. Pytałem mojego brata ciotecznego jak jest ( był akurat w wojsku) . Odpowiedział - nie byłeś, nigdy nie bedziesz wiedział. Miał rację.
    Odpowiedz
  • Re: @AnnaMS...|AirWolf 8.10.2017, 10:56

Od dzieciństwa bałam się wody (lęk wysokości, głębokości), a jednocześnie jednym z największych moich marzeń było nauczyć się pływać. Nawet często mi się śniło, że to robię. Niestety, mimo różnych prób nie udawało mi się przezwyciężyć ...

Kwiatuszku rozmowa to dialog, modlitwa jest monologiem.
    https://www.youtube.com/watch?v=wjbjZwJprSg
    Odpowiedz
  • Re: @AnnaMS...| taktak.nienie 7.10.2017, 11:30
    A wystarczy - zamiast szamotać się "w klatce 5 zmysłów i 3 wymiarów" razem z innymi uklęknąć w pierwszym napotkanym kościele i ... może nie po 17 minutach, ale na pewno po całkowitym otwarciu serca, sumienia, rozumu na Boga - samemu doświadczyć jak to jest.
    Skoro jest to dane bardzo prostym, niewykształconym ludziom, to taki trollcat, ho ho, jakby tylko wykazał odrobinę dobrej woli, to zacząłby duchowo fruwać w uniesieniu modlitewnym...
    http://www.fronda.pl/forum/wlasciwy-test-na-to-czy-jestes-modernista,82782.html http://www.fronda.pl/forum/sluszne-argumenty-pani-ann-i-pana-enrque111-w-obronie-przed-agresywnym-modernizmem,83556.html
    Odpowiedz
  • Re: @AnnaMS...|Cásardas 7.10.2017, 12:33
    Porównaj to z resztą, wybierz drogę najlepszą
    Odpowiedz
  • Re: @AnnaMS...|AirWolf 8.10.2017, 10:56
    https://www.youtube.com/watch?v=wjbjZwJprSg
    Odpowiedz
  • Re: @AnnaMS...|Ateistyczny lewak 7.10.2017, 13:59
    @Swieta AnnaMS - nie odpowiedzialas na moje pytanie, skad wiesz, ze "rozmawiasz" z Yahweh a nie z Thor'em czy Zeus'em czy z jakims innym bogiem albo z Szatanem podszywajacym sie pod boga?
    Nikt nie zabil we mnie boga z taka sila I nie odrodzil we mnie czlowieka z wieksza moca niz to zrobil Christopher Hitchens.
    Odpowiedz
  • Re: @AnnaMS...|Ateistyczny lewak 7.10.2017, 14:01
    @Swieta AnnaMS - czytam Twoja przypowiesz o nauce plywania I nie mam zielonego pojecia jak to moze nawet skrajnie pasowac do pytan ktore Ci zadalem.
    Odpowiedz
  • Re: @AnnaMS...|AnnaMS 7.10.2017, 17:12

@Swieta AnnaMS - czytam Twoja przypowiesz o nauce plywania I nie mam zielonego pojecia jak to moze nawet skrajnie pasowac do pytan ktore Ci zadalem.

Wybacz, ale nie potrafię inaczej odpowiedzieć.
    „Radość w Panu jest waszą ostoją” Ne 8, 10
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook