Otwarte forum dyskusyjne Frondy

A co tam Panie ministrze w szpitalach?

dodano: 4.01.2018, 21:32
akcje wątku: drzewko

Ano wicie rozumicie, to nie ja tylko :

"Ci lekarze, którzy odmawiają pracy na dyżurach, robią to z rozmysłem, aby skomplikować pracę szpitali, sparaliżować je. Minister zdrowia nie uważa tej sytuacji za normalną, natomiast musi reagować, żeby w jakiś sposób umożliwić poradzenie sobie z tą trudną sytuacją, która może się pojawić w niektórych szpitalach, ich dyrektorom"

"To jest akcja buntu, która ma coraz bardziej charakter polityczny, bo oderwany zupełnie od rzeczywistości, a jednocześnie ma skomplikować opiekę nad pacjentami i to tymi najciężej chorymi, bo tacy przebywają w szpitalach"

Rdziwił proponuje dyrektorom, aby umieszczali jednego lekarza na kilka dyżurów, pewnie coby się w kwitach zgadzało:D Jak taki debil może być ministrem zdrowia to ja nie wiem. A raporty o zamykaniu oddziałów szpitali płynął z całego kraju szeroka rzeką. Minister nie widzi i twierdzi raz, że to bunt, żeby następnie stwierdzić, że nie ma zagrożenia dla życia i zdrowia pacjentów:

https://www.youtube.com/watch?v=WGhTyKvh-Kk&t=5s

• Re: A co tam Panie ministrze w szpitalach?|Avaret 4.01.2018, 21:45
    Jarosław Kaczyński: Nigdy nie czekałem w kolejce do lekarza. Ani szpitala. To jakiś matrix, tak chyba to zwą?
    Nie traćmy czasu na zbędne przecinki.
    Odpowiedz
  • Re: A co tam Panie ministrze w szpitalach?|Chumbawamba 4.01.2018, 21:56

Jarosław Kaczyński: Nigdy nie czekałem w kolejce do lekarza. Ani szpitala. To jakiś matrix, tak chyba to zwą?

Wódz nigdy nie czeka. Wódz siłą autorytetu wzmaga wysiłek ludu do cięższej pracy.
    Odpowiedz
  • Re: A co tam Panie ministrze w szpitalach?|Atalepszon 4.01.2018, 21:53
    Tu wódka jest dobra, choć czasy są złe, a życie naprawdę jest żywe.
    Odpowiedz
  • Re: A co tam Panie ministrze w szpitalach?|WojciechA 4.01.2018, 23:17
    Za PO+ZSL zarabiali zapewne po 20 tys., PiS chyba to obciął (kiedy?! ustawą w nocy?) więc rozumiem ich wściekłość.
    Odpowiedz
  • Re: A co tam Panie ministrze w szpitalach?|MKasperowicz 5.01.2018, 0:40

Za PO+ZSL zarabiali zapewne po 20 tys., PiS chyba to obciął (kiedy?! ustawą w nocy?) więc rozumiem ich wściekłość.

A widzisz. To nie PO+PSL tyle naobiecywali w kampanii wyborczej.
    Kto mówił (niedokładne cytaty, bo z pamięci)?
    Początkujący lekarze powinni dobrze zarabiać, a doświadczeni bardzo dobrze. (Jarosław Kaczyński)
    Musimy odejść od niedasizmu (Bodaj Beata Szydło)
    Pieniądze są, wystarczy nie kraść (Też PBS)
    Da się dojść w 3 lata do 6% PKB na służbę zdrowia. Udało się Czechom i Węgrom, dlaczego nie nam (Konstanty Radziwiłł w kampani wyborczej 2015)
    Lekarze powinni zarabiać minimum dwie średnie krajowe (Konstanty Radziwiłł jako lekarz bodaj w 2006)
    Obywatele powinni mieć prawo głosu (cały PiS jak PO mieliła podpisy pod projektami ustaw).

Dziwi Cię, że teraz są protesty? Skoro PiS obiecał, dał nadzieję. PiS podbił stawkę, medycy mówią: sprawdzam. A jak to sprawdzanie dotąd wygląda?

Co zrobił PiS?
    Zmielił podpisy pod projektem ustawy, zmielił ponad 240 tysięcy podpisów.
    To, co obecny Minister Zdrowia naobiecywał w 3 lata, proponują w 8. Czyli za dwie kadencje. Kiedy niewiadomo kto będzie rządził. Bo tak dalekie obietnice można zmienić. Tak jak PO obiecywało: wrócimy do 22% VAT po kilku latach. PiS obiecywał: wrócimy od razu do 22% VAT. I co? I PO i PiS wydłużył 23%.
    Na głównej Frondy wisi wywiad z posłem PiS - o obietnicy ministra Radziwiłła mówi: "Żądania niewykonalne wynikać mogą – sądzę, iż każdy tak to oceni – albo z niewiedzy, albo z niechęci do porozumienia."
    Dodatkowo zaproponował medykom wspólne prace w wielu komisjach. Bodaj RDS podjęła 13 uchwał i co? I nic, MZ się nie przejął. Powstała grupa ds. zmian w kształceniu medyków. Opracowała długi raport, przedstawiła reformę szkolenia podyplomowego lekarzy. I co? Nie ujrzał światła dziennie
    Ponadto teraz mówi się: ludzie mają prawo do odpoczynku i czasu z rodziną. Dlatego robimy wolne niedziele. A co mówią lekarzom? "Jak nie chcecie pracować więcej niż 1,25 etatu, to jesteście niemoralni, odchodzicie od łóżek pacjentów. Lekarze zawsze pracowali dużo, wy też musicie!"

Odpowiedz
  • Re: A co tam Panie ministrze w szpitalach?|Stajger_Hsiwej 5.01.2018, 2:39

A widzisz. To nie PO+PSL tyle naobiecywali w kampanii wyborczej.
    Kto mówił (niedokładne cytaty, bo z pamięci)?
    Początkujący lekarze powinni dobrze zarabiać, a doświadczeni bardzo dobrze. (Jarosław Kaczyński)
    Musimy odejść od niedasizmu (Bodaj Beata Szydło)
    Pieniądze są, wystarczy nie kraść (Też PBS)
    Da się dojść w 3 lata do ...

Piszesz na wpolityce?
    [email protected]
    Odbicie lustrzane. Soft power.
    Odpowiedz
  • Re: A co tam Panie ministrze w szpitalach?|MKasperowicz 5.01.2018, 9:44

Piszesz na wpolityce?
    [email protected]

Bardzo sporadycznie, ale tak, powyższy nick to ja.
    Odpowiedz
  • Re: A co tam Panie ministrze w szpitalach?|spikeman1 5.01.2018, 11:10
    "Jak taki debil może być ministrem "

Od 2 lat to norma...Nowy trend w rządzeniu
    Odpowiedz
  • Re: A co tam Panie ministrze w szpitalach?|salvatore 5.01.2018, 18:48
    Tak po mojemu ten , któremu się uda autentycznie uzdrowić polską służbę zdrowia ma zapewnionego Nobla w dziedzinie ekonomii i zarządzania :)
    Tylko Dobro jest ciekawe
    Odpowiedz
  • Re: A co tam Panie ministrze w szpitalach?|Chumbawamba 5.01.2018, 20:26

Tak po mojemu ten , któremu się uda autentycznie uzdrowić polską służbę zdrowia ma zapewnionego Nobla w dziedzinie ekonomii i zarządzania :)

Tyż prawda. Ale można wykonać ruchy, aby było lepiej. Na przykład nie wysyłac kasy Tadziowi.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook