Otwarte forum dyskusyjne Frondy

11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne

dodano: 12.08.2017, 21:04
akcje wątku: drzewko

Autor: Mirosław Salwowski

Zachęcam do odwiedzania stron, którą redaguję: www.kulturadobra.pl; www.salwowski.net. Osoby, które chciałyby się mną skontaktować mogą pisać na poniższy adres mailowy: [email protected]

• Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|Prezes Kuli Ziemskiej 12.08.2017, 21:27
    • 30 Seconds to Mars •
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|tia 12.08.2017, 22:58
    Afryka nie ma większego problemu z homoseksualizmem, a ma ogromny problem z ADIS, więc powód zdrowotny można wrzucić do kosza jako mit. Osoby heteroseksualne roznoszą więcej chorób wenerycznych niż homoseksualne. Bóg dał prawo Izraelowi, a nie całemu światu. Jezus nawet nie potępił nierządnicy. A zatem tylko pośród Izraela można sobie karać czyny homoseksualne śmiercią.
    A sprawa uwodzenia jest tak naiwnie napisana, że aż się wierzyć nie chce, że można zdobyć się na taką naiwność. Młódź jest dobrze teraz wykształcona i wie jak ciałem kręcić kasę. Dość często mode dziewczyny pazerne na pieniądze potrafią uwieść 40-letnich mężczyzn, więc tak samo młodzi chłopcy potrafią uwieść starszych od siebie panów, głupsi od dziewczyn nie są.
    Szczęśliwie żyjemy w czasach, w których policja do łózka zaglądać nie może, jeżeli w tym łożu sypiają osoby pełnoletnie. I tak powinno być, moje łóżko moja sprawa, a jak chcesz mi do łózka przymusem zaglądać, to licz się z tym, że możesz po mordzie dostać.
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|Cywilizacja Łacińska 12.08.2017, 23:08

Afryka nie ma większego problemu z homoseksualizmem, a ma ogromny problem z ADIS, więc powód zdrowotny można wrzucić do kosza jako mit. Osoby heteroseksualne roznoszą więcej chorób wenerycznych niż homoseksualne. Bóg dał prawo Izraelowi, a nie całemu światu. Jezus nawet nie potępił nierządnicy. A zatem tylko pośród Izraela można sobie ...

No i znowu zagadnienie z gatunku cywilizacyjnego dylematu pt. Co jest ważniejsze? Duch czy Litera prawa? Ja wybieram "opcję Ducha", bo nie czuję bliskości z "cywilizacją talmudyczną".
    //Cechą Polaków i innych narodów, które się z nami stowarzyszały, jest umiłowanie wolności (...) Inaczej jest na wschód [kacapy] i zachód [szkopy] od nas – te ludy lubią silną władzę centralną i szczegółowe prawa. Nie dziwi więc ich odwieczne powinowactwo i wymienianie się elitami. Królestwo Jagiellonów i I RP były polem wolności pomiędzy dwiema odmianami zamordyzmu//. ~ pastor Paweł Chojecki
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|Mirosław Salwowski 13.08.2017, 8:09

No i znowu zagadnienie z gatunku cywilizacyjnego dylematu pt. Co jest ważniejsze? Duch czy Litera prawa? Ja wybieram "opcję Ducha", bo nie czuję bliskości z "cywilizacją talmudyczną".

I niby ów "Duch" Prawa ma oznaczać, że kiedyś co prawda surowo karano czyny homoseksualne, a dziś nie powinno się ich karać w ogóle? Przecież to się kupy nie trzyma takie podejście. Duch Prawa jeśli już polega na tym, że wczuwamy się w ideę, myśl i założenie, jakie przyświecało ustanowieniu danej litery prawa i nawet jeśli tej litery nie przestrzegamy w sposób ścisły, to przynajmniej aplikujemy ją w jakiś sposób do naszych okoliczności i czasów. Z tradycyjnie chrześcijańskiego punktu widzenia (który powinneś jako konserwatywny protestant podzielać) jest oczywistym, iż duchem ustanowionego niegdyś przez Boga w Starym Przymierzu surowego prawa przeciw czynom homoseksualnym jest to, że są one bardzo szkodliwe dla społeczeństwa i dlatego powinny być ograniczane i karane przez rządzących. Surowość konkretnych praw przeciw nim może się zmieniać, zależnie od różnych czynników, ale sama zasada i duch stojący za tą literą nie zmienia się i jest aktualny.
    Zachęcam do odwiedzania stron, którą redaguję: www.kulturadobra.pl; www.salwowski.net. Osoby, które chciałyby się mną skontaktować mogą pisać na poniższy adres mailowy: [email protected]
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|AirWolf 14.08.2017, 11:55

I niby ów "Duch" Prawa ma oznaczać, że kiedyś co prawda surowo karano czyny homoseksualne, a dziś nie powinno się ich karać w ogóle? Przecież to się kupy nie trzyma takie podejście. Duch Prawa jeśli już polega na tym, że wczuwamy się w ideę, myśl i założenie, jakie przyświecało ustanowieniu ...

Dużo bardziej szkodliwe i niebezpieczne od homoseksualizmu jest pierdolenie głupot - i to powinno być prędzej karane.
    https://www.youtube.com/watch?v=wjbjZwJprSg
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|Mirosław Salwowski 13.08.2017, 8:17

Afryka nie ma większego problemu z homoseksualizmem, a ma ogromny problem z ADIS, więc powód zdrowotny można wrzucić do kosza jako mit. Osoby heteroseksualne roznoszą więcej chorób wenerycznych niż homoseksualne. Bóg dał prawo Izraelowi, a nie całemu światu. Jezus nawet nie potępił nierządnicy. A zatem tylko pośród Izraela można sobie ...

1. W Afryce problemem jest wręcz gigantyczna rozwiązłość heteroseksualna, ale - jak wspominałem w artykule - takowa też powinna być ograniczana i karana przez władze cywilne.
    2. To, że psychomanipulacja w relacjach erotycznych może zachodzić też w odwrotną - niż wskazana w mym artykule - stronę, czyli młodsi mogą wykorzystywać naiwność starszych, nic nie zmienia w tym, iż taka manipulacja czyjąś naiwnością i niedojrzałością jest godna ukarania.
    3. Nie upieram się przy tym, że homoseksualizm powinien być karany, tak jak w Starym Przymierzu śmiercią. To było prawo w szczególny sposób skierowane do Żydów żyjących w ówczesnych czasach. Ale nawet, gdyby wykluczyć karę śmierci za homoseksualizm to jeszcze nie oznacza automatycznego wykluczenia łagodniejszych sankcji zań. To samo można powiedzieć o casusie cudzołożnej niewiasty, którą Pan nasz Jezus Chrystus ułaskawił od kary śmierci.
    4. Jestes przekonany, że państwu absolutnie nic do tego co dobrowolnie robią w sypialni dorosłe osoby? Czy jesteś zatem za legalizację kazirodztwa o ile te jest czynione bez przymusu i przemocy przez osoby dorosłe?
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|tia 13.08.2017, 9:59

1. W Afryce problemem jest wręcz gigantyczna rozwiązłość heteroseksualna, ale - jak wspominałem w artykule - takowa też powinna być ograniczana i karana przez władze cywilne.
    2. To, że psychomanipulacja w relacjach erotycznych może zachodzić też w odwrotną - niż wskazana w mym artykule - stronę, czyli młodsi mogą wykorzystywać naiwność starszych, nic nie ...

4. Oczywiście, że jestem za, tak samo jak jestem za prywatną służbą zdrowia. Skoro brat z siostrą, znając zagrożenie poczęcia płodu z ogromnymi wadami genetycznymi, decydują się na na akt seksualny, to powinni ponieść koszty usunięcia tego płodu, gdyż wątpliwe, aby ubezpieczyciel wyrażał zgodę na pokrycie kosztów. Zastanowili by się może wówczas kilka razy, czy im się to opłaca. Żadnym prawem kazirodztwa nie wykluczysz, ono na świecie jest i będzie, tak jak od kultur pierwotnych był homoseksualizm.
    Co ci do tego, że jakiś brat z siostrą świata poza sobą nie widzą?
    Kazirodztwo jest tyle nielegalne, ile niekorzystne ze względu na płody obciążone wysokim prawdopodobieństwem płodów z ogromnymi wadami genetycznymi, które trzeba usuwać. Homoseksualizm szczęśliwie tego zagrożenia nie posiada. Co ci do tego, że jakieś panie lub jacyś panowie świata poza sobą nie widzą, chcą pracować, płacić podatki mi.in. na cudze 500+ i chcą ze sobą sypiać?
    Bóg w osobach trzech: Ojciec - przestrzeń, Syn - materia, Duch Święty - energia. Jeżeli wierzyć, że w każdych mitach znajduje się ziarnko prawdy, to zastanawiająca jest ta struna głosowa Boga, która na początku domagała się światła. To na pewno superstruna, dzięki której możliwe było świetliste Słowo.
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|tia 13.08.2017, 10:01

4. Oczywiście, że jestem za, tak samo jak jestem za prywatną służbą zdrowia. Skoro brat z siostrą, znając zagrożenie poczęcia płodu z ogromnymi wadami genetycznymi, decydują się na na akt seksualny, to powinni ponieść koszty usunięcia tego płodu, gdyż wątpliwe, aby ubezpieczyciel wyrażał zgodę na pokrycie kosztów. Zastanowili by się ...

*Kazirodztwo jest tyle nielegalne, ile niekorzystne ze względu na wysokie prawdopodobieństwo płodów obciążonych ogromnymi wadami genetycznymi, które trzeba usuwać.
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|dr Hackenbush 13.08.2017, 0:23
    Jeden argument za nie, nie Twoj biznes...
    Człowiek jest twórcą Boga, a Bóg jest tworem i dziełem człowieka. Tak więc to ludzie są twórcami i stwórcami Boga, a Bóg nie jest bytem rzeczywistym, lecz bytem istniejącym tylko w umyśle, a przy tym bytem chimerycznym, bo Bóg i chimera są tym samym. - Kazimierz Lyszczynski.
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|Alucard 13.08.2017, 1:34
    Powód nr. 1 - Bez sensu. Ucięcie komuś ręki czy zażywanie narkotyków(oprócz marihuany) prowadzi bezwzględnie do krzywdy fizycznej, homoseksualizm nie. W tych wypadkach jest to nieszczęśliwy wypadek. Dodatkowo HIVowi homoseksualiści mogą zapobiegać przez wierność czy odpowiednie zabezpieczanie się.

Powód nr. 2 - Bez sensu. Jeśli takie same sytuacje dzieją się wśród heteroseksualistów i nie są karane, to dlaczego mieliby homoseksualiści być za nie karani?

Powód nr. 3 i 4 - Bez sensu. Autor zakłada a priori, że homoseksualizm jest zły i jego "propagowanie" przez to jest złe. Oczywiście musiałby to zło homoseksualizmu jakoś najpierw udowodnić. To tak jak powiedzieć że legalność religii jest zła bo propaguje religie bez żadnego więcej argumentu. Nonsens

Powód nr. 5-10 - Bez sensu. Państwo z założenia powinno być bezwyznaniowe i nie powinno się kierować religijnym widzimisię
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|Mirosław Salwowski 13.08.2017, 8:37

Powód nr. 1 - Bez sensu. Ucięcie komuś ręki czy zażywanie narkotyków(oprócz marihuany) prowadzi bezwzględnie do krzywdy fizycznej, homoseksualizm nie. W tych wypadkach jest to nieszczęśliwy wypadek. Dodatkowo HIVowi homoseksualiści mogą zapobiegać przez wierność czy odpowiednie zabezpieczanie się.

Powód nr. 2 - Bez sensu. Jeśli takie same sytuacje dzieją się wśród ...

1. Nie wiem, czy zażywanie np. kokainy prowadzi "bezwzględnie" do krzywdy fizycznej. Raczej krok po kroku osłabia psychikę i ciało zażywającego, ale nie jest tak, że np. po jednym zażyciu tego narkotyku człowiek będzie miał ciężko uszkodzoną wątrobę, itp. Podobnie jest z praktykami homoseksualnymi, których szkodliwość jest rozłożona w czasie.
    2. Podobne, tyle, że heteroseksualne zachowania też powinny być ograniczane i karane przez władze cywilne.
    3. Homoseksualizm jest zły, dlatego nie nalezy go rozprzestrzeniać.
    4. Zło homoseksualizmu to nie tylko kwestia tej czy innej religii, ale prawa naturalnego.
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|ProjectPi v2 13.08.2017, 15:23

1. Nie wiem, czy zażywanie np. kokainy prowadzi "bezwzględnie" do krzywdy fizycznej. Raczej krok po kroku osłabia psychikę i ciało zażywającego, ale nie jest tak, że np. po jednym zażyciu tego narkotyku człowiek będzie miał ciężko uszkodzoną wątrobę, itp. Podobnie jest z praktykami homoseksualnymi, których szkodliwość jest rozłożona w czasie ...

Poproszę uniwersalny, pozareligijny dowód, iż "homoseksualizm jest zły".
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|Realista... ͡° ͜ʖ ͡° 13.08.2017, 1:52
    ...poczekajmy na głos Teofili..ona jest ekspertem w tym temacie...nie bez powodów...
    "Ciemny lud to kupi" - J.Kurski o wyborcach PiS
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|Piech 13.08.2017, 11:03
    Policzyłem. Wyszło mi 17 powodów za penalizacją picia alkoholu, 2 - za karaniem przedmałżeńskich kontaktów seksualnych, 10 - za karanie tańców damsko męskich, 4 - za uchylanie się od pracy, 12 - za niezdrowe odżywianie i 10 - za reglamentacją dostępu do Internetu (albo na podstawie zaświadczenia ks. proboszcza, albo - dla niewierzących - psychiatry).
    Odpowiedz
  • Re: 11 powodów, dla których czyny homoseksualne powinny być prawnie zakazane i karalne|Agnes32 13.08.2017, 14:42
    A mnie interesuje, jak to miałoby się odbywać w praktyce. Jakie kryteria miałyby być zastosowane, żeby określić, że ktoś jest "podejrzany" o czyny homoseksualne i jakie formy inwigilacji trzeba by było zastosować, żeby wyłapać tych "podejrzanych". Bo na razie to tylko teoretyzowanie.

Załóżmy, że dwóch znajomych podaje sobie rękę na powitanie. Są podejrzani, czy nie? Samotny mężczyzna odwiedza drugiego samotnego mężczyznę - powinni być prewencyjnie aresztowani? Dwie koleżanki wynajmują wspólnie mieszkanie - tu już nawet boję się pytać dalej.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook