Otwarte forum dyskusyjne Frondy

11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości

dodano: 8.11.2018, 23:20
akcje wątku: drzewko

"Nie milkną głosy oburzenia po decyzji rządu o zorganizowaniu własnego marszu obok Marszu Niepodległości, na którego przemarsz nie wyraziła zgody Hanna Gronkiewicz-Waltz. Ostro skomentował to wydarzenie m.in. Leszek Żebrowski, autor książek o podziemiu niepodległościowym. A Krzysztof Bosak jest gotowy pójść z przedstawicielami rządu pod jednym warunkiem – że będzie to Marsz Niepodległości, na który zgodę wyraził sąd.

Żebrowski zarzucił premierowi Mateuszowi Morawieckiemu i prezydentowi Andrzejowi Dudzie nieuczciwość a także brak rozliczeń tych, którzy atakowali w przeszłości Marsz Niepodległości (np. bojówki lewackiej Antify).

„Gdyby prezydent Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki etc. byli uczciwi, to poszliby w Marszu Niepodległości jak wszyscy Polacy. I zapewniliby MN bezpieczeństwo (bo Polakom ze strony MN nic nie grozi). Marsz ma 10 lat - gdzie oni byli w poprzednich latach? Rozliczyli bandytów z niemieckiej Antify? Podpalaczy?” – pytał Leszek Żebrowski na Twitterze.

Z kolei, jak ujawnili przedstawiciele organizatorów Marszu Niepodległości Krzysztof Bosak oraz Robert Winnicki z Ruchu Narodowego, narodowcy mogą mieć poważne problemy z dotarciem do Warszawy na obchody 100-lecia Niepodległości. Ich poczynaniami interesują się bowiem służby mundurowe.

„Policja i ABW wydzwaniają do organizatorów wyjazdów żądając podania szczegółowych list kto jedzie, numerów rejestracyjnych pojazdów, a także szantażują ich i straszą!” – napisał rzecznik Młodzieży Wszechpolskiej, Mateusz Marzoch. Sprawę podsumował Robert Winnicki, prezes partii Ruch Narodowy, podkreślając, iż do policji wrócił „duch Sienkiewicza”.

Z kolei Krzysztof Bosak zwrócił uwagę, iż politycy chcą przejąć Marsz Niepodległości. – Przypomnę, że organizatorzy (...) nigdy nie zostali zaproszeni przez prezydenta do komitetu obchodów stulecia niepodległości. Jedyne na co mogli liczyć to słowa potępienia ze strony tych urzędników wysokich. W tej chwili, jeżeli tak rzeczywiście jest, wyglądałoby to jak próba przejęcia marszu. Politycy mieli na to apetyt od dawna – tłumaczył Bosak. [...]

Sąd Okręgowy w Warszawie uchylił w czwartek decyzję prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie manifestacji dla organizatorów Marszu Niepodległości. Oznacza to, że 11 listopada, w stolicy odbędą się dwa marsze: pierwszy organizowany przez narodowców, zaś drugi – przez MON".

Źródło: „Do Rzeczy”/onet.pl

11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości.
Ja widzę to tak: Władze chcą przejąć Marsz Niepodległości. Wykazali żydowską chytrość. Myślą, że oba marsze się połączą, ponieważ jest tylko jedna godzina różniąca je od wyruszenia tą samą trasą. Nie ufam im i nie wierzę w ich dobre intencje.

• Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|cyberpunk 8.11.2018, 23:24
    „A ja nie. Po prostu – nie.
    Mnie się to – mnie to się nie podoba.
    Niech się dzieje,
    Niech dzieje się co chce.
    Nie pożyczam, bo świat mi nie odda.
    Ja to znam, po prostu znam,
    I nie będę – nie będę następny,
    Który szuka, szuka, choć wie,
    Że labirynt jest wszędzie zamknięty”.
    Hajde Bože budi drug pa okreni jedan krug unazad planetu. Noć je kratko trajala a nama je trebala najduža na svetu.
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|[email protected] 8.11.2018, 23:56
    Nie musiałam długo czekać na potwierdzenie moich przypuszczeń, że władze chcą zawłaszczyć Marsz Niepodległości, którego dziewiąty już rok z rzędu organizatorami są Narodowcy, a udział bierze cały patriotyczny naród Polski. Oto, co mówił prezydent Duda w Radio Maryja i Telewizji Trwam:
    "Zamierzam pójść dlatego, że to będzie marsz, który jest uroczystością państwową. On się stał uroczystością państwową, ta decyzja została podjęta przede wszystkim przez pana premiera Mateusza Morawieckiego (…). Jest generalna zasada w tym roku, że jako prezydent Rzeczypospolitej jestem ogólnym honorowym patronem wszystkich uroczystości państwowych związanych z obchodami setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jeżeli tak, to jestem także patronem tego marszu, w związku z powyższym oczywiście, że wezmę w tym marszu udział".
    http://www.fronda.pl/a/prezydent-jasno-i-wprost-nie-bede-maszerowal-pod-haslami-nienawisci,117942.html
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|Miecz Damoklesa 9.11.2018, 0:10

Nie musiałam długo czekać na potwierdzenie moich przypuszczeń, że władze chcą zawłaszczyć Marsz Niepodległości, którego dziewiąty już rok z rzędu organizatorami są Narodowcy, a udział bierze cały patriotyczny naród Polski. Oto, co mówił prezydent Duda w Radio Maryja i Telewizji Trwam:
    "Zamierzam pójść dlatego, że to będzie marsz, który jest ...

Ufff. Dobrze wiedzieć, że radykałów jest jednak relatywnie niewielu.
    "Najniżej upadło społeczeństwo, które w milczeniu wysłuchuje, jak jawni dranie prawią mu kazania o moralności”
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|[email protected] 9.11.2018, 12:02

Ufff. Dobrze wiedzieć, że radykałów jest jednak relatywnie niewielu.

A Ty, kim jesteś?
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|EA™ 9.11.2018, 0:10
    A piechota ‘ta szara piechota’ i tak będzie maszerować i i neuropatriotom powie ‘a jebał was pies!’

https://www.youtube.com/watch?v=4Y3Oqzz8sx8
    Take me through Hell / For I deserve it / Take me through Hell / It's for my good / Pain is sweet / However hot you serve it / And Hell is no hotter / Than my jealous blood
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|EA™ 9.11.2018, 0:15
    Take me through Hell / For I deserve it / Take me through Hell / It's for my good / Pain is sweet / However hot you serve it / And Hell is no hotter / Than my jealous blood
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|Ola 9.11.2018, 9:28
    Chcą przejąć Marsz Niepodległości to pewne. Zastanawiam się czy od samego początku było to ukartowane i HGW to rozpoczęła z premedytacją i ustaleniami np z Dudą, słuchając rozkazu jakiegoś mośka czy ona zakazała Marszu Niepodległości a Duda nic nie wiedział i wspólnie z Kaczyńskim ku własnej uciesze dostali niespodziewany prezencik od HGW?
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|Ola 9.11.2018, 11:27

Chcą przejąć Marsz Niepodległości to pewne. Zastanawiam się czy od samego początku było to ukartowane i HGW to rozpoczęła z premedytacją i ustaleniami np z Dudą, słuchając rozkazu jakiegoś mośka czy ona zakazała Marszu Niepodległości a Duda nic nie wiedział i wspólnie z Kaczyńskim ku własnej uciesze dostali niespodziewany prezencik ...

*Morawieckim nie Kaczyńskim.
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|[email protected] 9.11.2018, 12:06

Chcą przejąć Marsz Niepodległości to pewne. Zastanawiam się czy od samego początku było to ukartowane i HGW to rozpoczęła z premedytacją i ustaleniami np z Dudą, słuchając rozkazu jakiegoś mośka czy ona zakazała Marszu Niepodległości a Duda nic nie wiedział i wspólnie z Kaczyńskim ku własnej uciesze dostali niespodziewany prezencik ...

Nie wiem już, co mam myśleć. Czuję się koszmarnie. Na pewno nie wpłynie to na moje i mojego męża plany uczestnictwa w Marszu Niepodległości w Warszawie. Te wszystkie siły zła stojące na czele Polski to znak.
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|Elpis 9.11.2018, 10:45
    Czyli co? Wracamy do dawnych układów… naród kontra władza?

Jak za PRL-u dosłownie… z tą różnicą, że kiedyś były puste półki a większa świadomość, a teraz półki pełne…, ale jak widać władza wybrana przez ludzi, właśnie tych ludzi dzięki którym rządz nie docenia i działa na zasadzie – damy im chleba i igrzysk, i myśli, że to wystarczy. Nie! – nie wystarczy! Człowiek to nie tylko ciało, a takie myślenie i działanie jak widać ma krótkie nogi, tym bardziej krótkie, im więcej objetnic nie wypełnionych, im więcej inicjatyw społecznych "olanych" (chociażby ta, o ochronie życia dzieci nienarodzonych, chociażby przymus szczepionkowy, chociażby wyzbywanie się Polski na korzyść innych nacji).

Ciekawe. Czy w marszu rządowym będzie maszerować rząd z rządowymi przydupnikami?
    Zobaczymy.

Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|Ola 9.11.2018, 11:27

Jak za PRL-u dosłownie… z tą różnicą, że kiedyś były puste półki a większa świadomość, a teraz półki pełne…, ale jak widać władza wybrana przez ludzi, właśnie tych ludzi dzięki którym rządz nie docenia i działa na zasadzie – damy im chleba ...

"Czyli co? Wracamy do dawnych układów… naród kontra władza?"

Z tą różnicą, że naród teraz jest bardziej podzielony.
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|[email protected] 9.11.2018, 12:15

"Czyli co? Wracamy do dawnych układów… naród kontra władza?"

Z tą różnicą, że naród teraz jest bardziej podzielony.

Zasada: dziel i rządź, sprawdzona przez wieki wciąż działa.
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|[email protected] 9.11.2018, 12:13

Jak za PRL-u dosłownie… z tą różnicą, że kiedyś były puste półki a większa świadomość, a teraz półki pełne…, ale jak widać władza wybrana przez ludzi, właśnie tych ludzi dzięki którym rządz nie docenia i działa na zasadzie – damy im chleba ...

Za PRL -u naród był bardziej wolny, niż teraz. Mógł wybierać: albo iść łapka w łapkę z komuszym okupantem, albo przeciwstawić się, olać, nie angażować się, nie popierać.
    Obecnie stojące na czele Polski siły zła wprowadzają taki zamęt, taką dezinformację, tak kłamią i tumanią, że ludzie nie wiedzą na czym stoją. Taką polityką są zniewoleni.
    Odpowiedz
  • Re: 11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości|[email protected] 9.11.2018, 16:40
    "11 listopada zorganizowane zostaną dwa marsze – jeden rządowy a drugi Niepodległości"

- Rządowe siły zła przechytrzyły wszystkich. Przejmą Marsz Niepodległości tak, że zgromadzeni ludzie nawet się nie spostrzegą.
    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz musisz być zalogowany. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

facebook