reklama

Blog > Żył w ziemi US człowiek imieniem Hiob. (Hi 1,1a)

28.03.2016, 19:38 Poniedziałek

Zmarła Matka Angelica

Zmarła matka Angelika – założycielka EWTN

W dzień Świąt Paschalnych zmarła w Hanceville w stanie Alabama w wieku 92 lat matka Angelika, klaryska, założycielka katolickiej sieci medialnej EWTN. Od kilku lat zmagała się z konsekwencjami wylewu krwi do mózgu. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano w najbliższy piątek.  (KAI)

Pisałem o niej na swym blogu i na forum. Zapraszam do przeczytania o tej niezwykłej, wspaniałej osobie:  http://katolik.us/viewtopic.php?t=619  

czytaj cały wpis »
20.12.2015, 11:19 Niedziela

Great American Road Trip 2016

Zbliża się Nowy Rok 2016, a wraz z nim nowe plany. Także te wakacyjne. Zwykle, jeśli miałem jakieś wakacje, były to wyjazdy do Polski, albo jakieś pielgrzymki - do Ziemi Świętej, Medjugorie itp. W przyszłym roku jednak postanowiliśmy z Grażynką zrobić coś innego - pojechać na wycieczkę po Stanach Zjednoczonych.

Ja byłem już we wszystkich 48 "kontynentalnych" stanach, ale czym innym jest podróż ciężarówką, czym innym podróż turystyczna, nastawiona na zwiedzanie. ciężarówką nie można wjechać do parków narodowych, nie ma czasu na oglądanie najpiękniejszych miejsc. Tym razem chciałbym zobaczyć właśnie te najpiękniejsze parki narodowe. I choć na razie wszystko jeszcze jest dopiero w sferze wstępnych rozmyśleń, na pewno chciałbym zobaczyć Wielki Kanion Kolorado i Park Narodowy Yellowstone.

Zastanawialiśmy się nad środkiem transportu. W grę wchodziło kilka opcji: Nasz nowy samochód, wypożyczenie minivana, czy też wypożyczenie kampera, ale wybraliśmy czwartą opcję.

Nasze nowe auto to bardzo fajny samochód, BMW 328i, ale jest on raczej niewielkim pojazdem, a szykuje się czteroosobowa załoga. Wyprawa, która może liczyć nawet 10 tys km w takim samochodzie to niezbyt wielka atrakcja dla tych, którzy muszą siedzieć na tylnej kanapie. Tam po prostu brakuje miejsca na nogi, a do tego bagażnik też nie pomieściłby pewnie wszystkiego, co chcielibyśmy zabrać ...

czytaj cały wpis »
20.09.2015, 19:24 Niedziela

Minął tydzień

     Minął pierwszy tydzień w pracy, według nowego grafiku. Teraz wszystko jest inaczej, mimo, że pozornie tak niewiele się zmieniło. Dwukrotnie byłem w Atlancie i choć dawniej zazwyczaj udawało mi się wracać w jeden dzień na bazę, w ubiegłym tygodniu dwukrotnie wylądowałem w motelu. Pierwszy raz powodem był awaria ciężarówki, za drugim razem zbyt długo oczekiwałem na załadunek i zabrakło mi dosłownie 15 minut, by móc powrócić na bazę. Gdy używałem papierowych kart drogowych, takie 15 minut łatwo było naciągnąć, nie łamiąc nawet przy tym prawa. Po prostu wystarczyło dodać 7 minut przy wyjeździe, 7 odjąć przed dojazdem i już by było legalnie i przepisowo, bo papierową kartę drogową zaokrągla się do najbliższego kwadransa. Ale elektroniczna karta jest bezwzględna i liczy z dokładnością do jednej sekundy.

    Pierwsze koty za płoty, teraz może być tylko lepiej. W międzyczasie zapraszam do obejrzenia najnowszych filmów. Jak co tydzień dodałem nowy komentarz do niedzielnych czytań, ale tym razem jest on trochę inny, bo nieco upolityczniony i nawiązuje do aktualnych wydarzeń w Europie i do kryzysu spowodowanego napływem imigrantów.

  https://www.youtube.com/watch?v=pVo9ITviWM0

 Są też dwa nowe filmy, jeden to kontynuacja wspomnień z Polski i tym razem jest to sprawozdanie z Jasnej Góry ...

czytaj cały wpis »
2.04.2015, 14:39 Czwartek

Ujrzał i uwierzył

Święty Jan tak nam opisuje swe doświadczenie z porannego nawiedzenia Grobu Pana Jezusa, gdy wraz z Piotrem pobiegł sprawdzić to, co im powiedziała Maria Magdalena:

Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli oni obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka. Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą na jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, /które mówi/, że On ma powstać z martwych.

Jednak powinniśmy sobie tutaj zadać pytanie: "Co takiego zobaczył umiłowany uczeń Jezusa, że uwierzył?" Piotr widział to samo, ale wcale go nie opuściły wątpliwości. Łukasz pisze, że "Piotr ujrzał same tylko płótna. I wrócił do siebie, dziwiąc się temu, co się stało." (Łk 24,12). Piotr nadal jest zdziwiony i ciągle niewiele rozumie, a tymczasem Jan właśnie w momencie ujrzenia pustego grobu stał się pierwszym chrześcijaninem. Uwierzył, że Jezus jest oczekiwanym ...

czytaj cały wpis »
27.10.2014, 16:00 Poniedziałek

Halloween i Uroczystość Wszystkich Świętych.

    Witam po dłużeszj przerwie. Nie jestem aktywny na swym blogu, bo uważam, że jestem bardziej potrzebny na YouTube, gdzie zamieszczam co tydzień komentarze dotyczące niedzielnych czytań. Można je znaleźć pod adresem http://www.mojawiara.info

    Postanowiłem jednak powrócić na chwilę, by Was zaprosić do posłuchania komentarza na temat Halloweenu i tego, co z tym fantem można uczynić. Czy naprawdę ten diabeł jest taki straszny jak go malują? A może nie warto o to kruszyć kopii i lepiej po prostu "ochrzcić" tę Wigilię Wszystkich Świętych.

   Zapraszam:  http://youtu.be/cT0wZIUGh68

czytaj cały wpis »

Nowy użytkownik:

Wypełnij wszystkie pola: