reklama

Blog > Poznacie prawdę, a prawda was wyzwoli (J 8,32 )

8.03.2017, 17:15 Środa

Święto PRAWDZIWYCH Kobiet

Dzisiaj, 8 marca, swoje święto obchodzą PRAWDZIWE Kobiety. Już wczoraj na swoim profilu na FB wszystkim tym Paniom złożyłem swoje życzenia następującej treści:

Z okazji jutrzejszego Dnia Kobiet, wszystkim PRAWDZIWYM kobietom: utrudzonym matkom, pełnym czułości i poświęcenia żonom, które uginają się niosąc siatki pełne zakupów, dbającym aby ich mężowie i dzieci mieli czyste ubrania, ugotowany obiad itd.

Bez których nie ma atmosfery domu rodzinnego, pełnego ciepła, pokoju i bezpieczeństwa.

Które czuwają przy łóżkach swoich chorych dzieci i wtedy gdy śni im się coś strasznego, które są tabernakulami życia, zdolne poświęcić nawet swoje życie, aby ratować życie dziecka.

Im wszystkim, które tak często są niedoceniane, może czasami i zapomniane, bo dzieci uważają, że to co ONE robią to "im się należy".

Które niezbyt często, a może już wcale, słyszą od swojego męża słowo: KOCHAM CIĘ!

Im wszystkim, na czele z moją już nieżyjącą Mamą, oddaję cześć i całuję Wasze spracowane dłonie. I to nie ...

czytaj cały wpis »
6.02.2017, 10:25 Poniedziałek

Sacercelebryci w oparach obłudy

Od kilkunastu dni polska opinia publiczna żyje sprawą „10 sierot” z Syrii, które to prezydent Sopotu Jacek Karnowski chce przyjąć do Sopotu. Sprawa, która ma wydźwięk wyraźnie polityczny, a nie humanitarny. Wcale nie chodzi tu bowiem o pomoc sierotom, ale o kolejne wywoływanie awantury. A może znowu chodzi o temat zastępczy? Aby odciagnąć uwagę opinii publicznej od tego, co dzieje się w warszawskim Ratuszu, od afery reprywatyzacyjnej?  Jeśli p. Karnowski tak bardzo jest zatroskany o los dzieci, to może najpierw dofinansuje domy dziecka i inne ośrodki na podległym jemu terenie, bo jak się okazuje nie jest w nich aż tak różowo (http://niezalezna.pl/93414-karnowski-chce-w-sopocie-dzieci-z-aleppo-ale-wydatki-na-dom-dziecka-tnie). Zresztą jak bardzo politycy PO są zatroskani o los biednych dzieci, swego czasu pokazał (wtedy jeszcze członek PO) Stefan Niesiołowski w swojej osławionej wypowiedzi nt. szczawiu i mirabelek.

Pomijam już fakt, że sprawa ta została totalnie zmanipulowana, gdyż w piśmie Karnowskiego do p. Premier B. Szydło nie ma ...

czytaj cały wpis »
19.01.2017, 7:39 Czwartek

Moralność Kalego

Sądzę, że każdy z nas pamięta z dzieciństwa lekturę „W pustyni i w puszczy” Henryka Sienkiewicza. W książce tej znajduje się jeden z wielu  frazeologizmów, które na stałe zagościły w polszczyźnie. Chodzi mi o „moralność Kalego”. Wyrażenia tego używamy kiedy chcemy powiedzieć, że ktoś kieruje się w życiu zakłamanym systemem wartości, którego osią jest tylko własna korzyść.

Wyrażenie nazwę swą wzięło od drugoplanowej postaci przedstawionej w tej książce, sympatycznego czarnoskórego Kalego. Sienkiewicz w książce opisuje następującą rozmowę pomiędzy Stasiem i Kalim:

Powiedz mi — zapytał Staś — co to jest zły uczynek?

Jeśli ktoś Kalemu zabrać krowy — odpowiedział po krótkim namyśle — to jest zły uczynek.

Doskonale! — zawołał Staś — a dobry?

Tym razem odpowiedź przyszła bez namysłu:

Dobry, to jak Kali zabrać komu krowy.

Dlaczego o tym wspominam? Otóż obecna sytuacja w naszej Ojczyźnie wywołuje skrajne emocje. Stanowiska w społeczeństwie niezmiernie się spolaryzowały w ostatnim czasie. Fora dyskusyjne, portale internetowe rozgrzane są już nie do czerwoności ...

czytaj cały wpis »
12.01.2017, 9:42 Czwartek

Rewelacje ks. Kramera – kłamstwo ma krótkie nogi

Na swoim blogu ks. Grzegorz Kramer, jeden z „kapelanów” PO, który zawsze powie „to co trzeba”, napisał tekst o Oświadczeniu, które wydała Caritas Polska w odnośnie akcji, zbiórki pieniędzy mającej na celu wsparcie rodzin syryjskich (http://www.caritas.pl/informacja-dot-zbiorki-odbywajacej-sie-14-stycznia-na-rzecz-rodzin-syryjskich). Zbiórka ta będzie miała miejsce 14 stycznia.

W tym dniu w Żaganiu odbędzie się powitanie amerykańskich żołnierzy z III Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej, w związku ze wzmocnieniem wschodniej flanki Sojuszu Północnoatlantyckiego. Z tej okazji kancelaria premiera i ministerstwo obrony narodowej organizują imprezy plenerowe w 16-tu polskich miastach. Spotkania odbędą się pod hasłem „Bezpieczna Polska”. I właśnie przy tej okazji, przy współpracy z Caritas Ordynariatu Polowego Wojska Polskiego, będzie organizowana ta zbiórka. Nie jest ona nawet specjalnie nagłaśniana, nie ma zasięgu ogólnopolskiego! Nie ma reklam, banerów itd., tak jak to jest w przypadku WOŚP. Po prostu ktoś wpadł na dobry pomysł aby wykorzystać tę okazję do czynienia dobra. I tyle!

Jednak lewackie media od ...

czytaj cały wpis »
5.01.2017, 10:21 Czwartek

„Obrońcy” wolności i demokracji w Polsce

Od kilku dni jesteśmy świadkami istnej szopki i to nie tej sylwestrowej, która tak rozwścieczyła całe lewactwo, któremu przypomniano w celny i dość kąśliwy sposób ostatnie 8 lat rządów. Niektórych nawet od tego rozbolała głowa. Tę szopkę reżyserują sami aktorzy w niej występujący – „bojownicy o wolność i demokrację”, która ponoć w Polsce jest zagrożona. „Wielcy” obrońcy prawa, którzy jednak okazali się zwykłymi cudzołożnikami, kłamcami i złodziejami!

Konkretnie chodzi mi o dwóch aktorów występujących w tej szopce. Pierwszy z nich to Ryszard Petru. Pomijam jego, w tej chwili już niezliczone, kompromitacje, w których wykazał się wybitną znajomością polskiej historii, geografii, a nawet ludzkiej fizjologii. Okazuje się, kolejny raz, że kłamstwo ma krótkie nogi.

Obrońca prawa, wręcz „ikoną” tych obrońców, stał się człowieczek dwulicowy, zwykły cudzołożnik, który za nic ma składane przysięgi i obietnice. Człowiek, jakiemu „w którejś cześć ciała poprzewracało po prostu” – jak stwierdził Kazimierz Marcinkiewicz. A ten przecież wie, co mówi, bo sam ...

czytaj cały wpis »
reklama

O autorze

dk. Jacek Jan Pawłowicz

dk. dr Jacek, Jan Pawłowicz urodzony dnia 1 października 1970 roku w Dębicy. Studia filozoficzo-teologiczne zakończył w 2001 r. w Wyższym Arcybiskupim Seminarium Duchownym w Szczecinie. W 2001 roku na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu obronił pracę magisterską z zakresu psychologii pastoralnej pt: Oddziaływanie multimediów na podświadomość człowieka jako problem pedagogiczny i uzyskał stopień magistra teologii. Promotorem pracy był ks. bp Adam Lepa z Łodzi. We wrześniu 2001 roku wyjechał na Ukrainę do diecezji Kijowsko-Żytomierskiej gdzie w marcu 2002 roku przyjął święcenia diakonatu i tym samym został włączony do prezbiterium tej diecezji. Zaraz po przybyciu na Ukrainę został skierowany na studia doktoranckie na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie na Wydział Teologiczny, specjalizacja - teologia moralna. Egzamin licencjacki zdał 23 czerwca 2003 r. W tym samym roku rozpoczął kurs doktorancki i pisanie pracy doktorskiej na temat: Pomoc człowiekowi ubogiemu drogą ewangelizacji na przykładzie życia i działalności bł. ks. Zygmunta Gorazdowskiego. Studium teologicznomoralne, na seminarium naukowym u ks. prof. dra hab. Mariana Graczyka, którą obronił dnia 29 kwietnia 2005 r. W dniu 23 maja 2005 roku Rada Wydziału Teologicznego UKSW nadała mu stopień doktora teologii. Autor wielu publikacji naukowych z zakresu teologii moralnej na łamach kwartalnika „Collectanea Theologica”, "Homo Dei", "Ateneum Kapłańskiego", półrocznika „Teologia i Człowiek”, Kwartalnika Duszpasterstwa Rodzin "Sprawy Rodziny" oraz popularnonaukowych w Tygodniku Katolickim NIEDZIELA, NASZYM DZIENNIKU i innych. Jest on również członkiem Stowarzyszenia Teologów Moralistów oraz kolegium redakcyjnego periodyku „Ukraińska Polonistyka” wydawanego przez Uniwersytet Żytomierski (Ukraina). Współpracuje z Obwodowym Związkiem Polaków na Ukrainie w Żytomierzu oraz dwumiesięcznikiem "Mozaika Berdyczowska" (Ukraina). Przez kilka lat był korespondentem KAI w diec. kijowsko-żytomierskiej. W centrum zainteresowań autora znajdują się problemy dotyczące małżeństwa i rodziny, problemów wychowawczych młodzieży, etyki mediów oraz teologii Cerkwi prawosławnej. Autor jest również licencjonowanym (tzw. zielona karta) przewodnikiem po Ziemi Świętej.

Blogi Fronda.pl to 28512 wpisów
stworzonych przez 1078 autorów

Najczęściej czytane

więcej »

Najczęściej komentowane

więcej »

Załóż nowego bloga

Zaloguj się aby założyć bloga. Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Nowy użytkownik:

Wypełnij wszystkie pola: