reklama

Objawienia Matki Bożej w Lourdes

 

W Lourdes, ówcześnie małej wiosce we Francji u stóp Pirenejów w grocie Massabielle, w roku 1858 miało miejsce osiemnaście objawień Matki Bożej. Maryja objawiła się 13-letniej prostej chłopskiej dziewczynce Bernadetcie Soubirous. Władze kościelne z niezwykłą ostrożnością traktowały wydarzenia w Lourdes. Obawiano się oszustwa lub relacji osoby chorej umysłowo. 28 lipca 1858 roku biskup Bertrand Laurence powołał specjalną komisję, której zadaniem było zbadanie wydarzeń w grocie. Efektem prac komisji był list pasterski biskupa napisany w styczniu 1862 roku. W liście czytamy: "Jesteśmy zdania, że Niepokalana Matka Boga Maryja w dniu 11 lutego 1858 r. i w ciągu następnych dni objawiła się rzeczywiście Bernadetcie Soubirous w grocie Massabielle pod Lourdes w sumie 18 razy i że wydarzenie to nosi w sobie wszelkie znamiona prawdy i wierni są upoważnieni, ażeby je uważać za prawdziwe".

 

Podczas XVI objawienia Bernadetta, za radą księdza proboszcza, zapytała Wzniosłą Panią o imię. Trzy razy zadawała to samo pytanie, a w odpowiedzi Wzniosła Pani obdarzała ją łagodnym, matczynym uśmiechem. Po trzecim pytaniu Pani złożyła dłonie, wzniosła oczy ku górze i odpowiedziała: "Ja jestem Niepokalane Poczęcie". Gdy dziewczynka przekazała te słowa księdzu Dominikowi Peyramale, kapłan z wrażenia nie mógł wymówić słowa. Zrozumiał, że Wzniosła Pani, z którą rozmawiała Bernadetta to Maryja.


Podczas VIII objawienia Wzniosła Pani wypowiada słowa: "Pokuta! Pokuta! Pokuta!". Prosi dziewczynkę, by modlono się do pana Boga o nawrócenie grzeszników. Bernadetta relacjonuje później: "Wzniosła Pani prosiła mnie, bym na klęczkach poszła w głąb groty i bym ucałowała ziemię na znak pokuty za grzeszników".   

---

Tekst pochodzi ze strony:

http://www.kazik.com.pl/objawienia/

Fotografie pochodzą ze stron:

http://przymierzezmaryja.pl/Odpust-Papieski,1942,a.html

http://ruda_parafianin.republika.pl/rok/r20/lourdes/start.htm

* * *

 

 

Więcej na temat Objawień Matki Bożej w Lourdes np. na stronach:

http://adonai.pl/maryja/?id=46

http://www.kultmaryjny.pl/?p=141

http://www.kazik.com.pl/objawienia/

http://www.sanktuarium.porabka.org/historia.html

http://www.marypages.com/bernadettePolski.htm

http://ruda_parafianin.republika.pl/rok/r20/lourdes/start.htm

http://www.traditia.fora.pl/objawienia-maryjne,36/historia-objawien-w-lourdes,352.html

http://www.radoslaw.home.pl/objawienia/lourdes/historia.htm

* * *

---

Film opublikowany na stronie:

http://www.youtube.com/watch?v=TyaDK4bgdMw&feature=related

* * *


Na żywo z Lourdes

http://fr.lourdes-france.org/tv-lourdes/

Wierzymy

Wierzymy

Komentarze (7):

Konwalia17 Lut 11, 2012, 4:22 po południu

Dzięki:)

Konwalia17 Lut 11, 2012, 4:32 po południu

Nazwanie Siebie \"Ja jestem Niepokalane Poczęcie\" przez Maryję było dodatkowo  jakby odpowiedzią na toczące się spory dotyczące tego, czy Ona poczęła się bez zmazy grzechu pierworodnego, czy stała się \" niepokalaną\" przez wyrażenie zgody na to niezwykłe  Macierzyństwo. 
Zdumiewające są  zawsze te Boże odpowiedzi na spory, jakie toczą między sobą teologowie i co ciekawe - w tym przypadku przekazał tę odpowiedź ustami samej Maryi przez biedną, pokorną i niewykształconą dziewczynę z ludu.  Jakby chciał ukarać dumę  nowych \"mądrych uczonych w Piśmie\".

Wierzymy Lut 12, 2012, 10:38 rano

Pozdrawiam wszystkich odwiedzających i czytających i życzę dobrej niedzieli!

pokaż więcej komentarzy
facebook