Blog > Ciekawostki o Żydach

4.02.2014, 11:44 Wtorek

Trumpeldorczycy czyli żydowski narodowy-radykalizm

Trzy lata po utworzeniu przez Roamna Dmowskiego i Zygmunta Balickiego Ligi Narodowej, a siedem przed wydaniem "Myśli nowoczenego Polaka" znany myśliciel żydowski Teodor Herzl opublikował Der Judensstaat (Państwo żydowskie) będące kamieniem węgielnym nowoczesnego żydowskiego nacjonalizmu (syjonizmu).

Gdy na początku lat dwudziestych we Włoszech i w Niemczech sfrustrowani kombatanci Wielkiej Wojny tworzyli partie faszystowskie, inny kombatant, Włodzimierz Żabotyński z byłego Legionu Żydowskiego walczącego u boku Brytyjczyków przeciw Turkom, wygłaszał wykłady, które stały się początkiem nowego nurtu w żydowskim ruchu narodowym: syjonizmu-rewizjonizmu.

Jedną z najważniejszych organizacji rewizjonizmu był "BrithTrumpeldor" ("Związek Trumpeldora"), mający za zadanie wychować zupełnie nowy typ Żyda.

Członkowie "Bejtaru" wychowywali się w duchu legionizmu, dyscypliny i poświęcenia; pozdrawiali się wyciągniętą w rzymskim pozdrowieniu prawicą i okrzykiem "Tel Haj!" na cześć miejsca bohaterskiej śmierci wzorca wszystkich  "Bejtarim" - Józefa Trumpeldora.

Podstawowymi elementami ideologii "Bejtaru" było państwo (żydowskie), korporacjonizm i uwielbienie dla swego "genialnego wodza" Włodzimierza Żabotyńskiego.

więcej w http://glaukopis.pl/pdf/2-3/artykul-8-1.pdf

 

(...) Związek oficjalnie współpracował z włoskimi faszystami (np. organizował obozy szkoleniowe ...

czytaj cały wpis »
1.02.2014, 11:49 Sobota

Psychoterapeuta członkiem Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów

Niespodziwanie dotarła do mnie wiadomość, że jednym z doradców premiera Tuska jest Jacek Santorski.

Taki psycholog, który pisał bardzo dużo różnych książek i udzielał się w kolorowej prasie, a także w telewizji. Zniknął z ekranów zaraz po sprawie Andrzeja Samsona. Zniknął zapewne z jakichś ważkich powodów, nie dlatego, że publicznie wziął w obronę Samsona i jego metody terapii. I wydawało się, że już nie zobaczymy pana Jacka nigdy, aż tu nagle okazało się, że znajduje się w zespole doradców samego premiera.

źródło http://niepoprawni.pl/blog/2964/ludzie-premiera-tuska

 

Ukończył studia magisterskie i następnie doktoranckie na Uniwersytecie Warszawskim. Zajmował się psychoterapią, uzyskując licencję terapeuty i trenera oraz superwizora treningu i psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Założył Laboratorium Psychoedukacji i Wydawnictwo Jacek Santorski & Co (w 2009 przemianowane na Wydawnictwo Czarna Owca).

(…)W 2012 został powołany w skład Rady Gospodarczej przy Prezesie Rady Ministrów

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Jacek_Santorski

https://www.premier.gov.pl/ludzie/jacek-santorski.html

http://www.santorski.pl/index1.php

 

Wydawnictwo Czarna ...

czytaj cały wpis »
26.11.2013, 13:22 Wtorek

Postępy postępu w zakonie Dominikanów

18 listopada w Warszawie Dominikańskie Duszpasterstwo Akademickie zorganizowało dyskusję pt „Gender - błogosławieństwo czy przekleństwo”

 Zaproszonymi prelegentami były panie Dominika Kozłowska redaktor naczelna miesięcznika Znak, Agnieszka Graff z „ Krytyki Politycznej” oraz Zuzanna Radzik z „ Tygodnika Powszechnego”

 

Każda z zaproszonych pań pochwalić się może swoimi dogłębnymi przemyśleniami na ten temat.

Pani naczelna miesięcznika Znak w numerach poświęconych homoseksualnym „rodzicom” pisała: „orientacja homoseksualna rodziców nie wpływa negatywnie na rozwój dzieci.”

 Przytoczę kilka zdań, mówiących o misji, którą wypełnia redakcja miesięcznika Znak:

 „wypracowywanie kształtu współczesnego humanizmu integralnego, opartego o pełną, a więc także religijną koncepcję człowieka”.

„Postulat ten, oznaczający wierność wobec chrześcijańskiego obrazu świata i osoby ludzkiej, także dziś stanowi niezmienną inspirację dla nas, osób tworzących pismo.”

 Jak słowa redaktor Moniki Kozłowskiej mają się do” chrześcijańskiego obrazu świata i osoby ludzkiej” doprawdy trudno pojąć?

 

Kolejna prelegentka, Zuzanna Radzik, pisała na łamach „Tygodnika Powszechnego” że: „teoria gender nie jest ludziom Kościoła obca, szczególnie, gdy mowa o „teolożkach feministycznych”, dla których to Bóg jest największym orędownikiem równości”

 

Ostatnia z ...

czytaj cały wpis »
6.11.2013, 10:02 Środa

Bogucki, Blass…

W blogu Grzegorza Wszołka czytamy:

Na liście świadków komisji śledczej ds. afery hazardowej, znajdował się Andrzej Bogucki. Człowiek, pociągający za sznurki przez 10 lat w GTechu (1995-2005) i znający doskonale przebieg dziwnych okoliczności zawarcia umowy pomiędzy Totalizatorem Sportowym a Gtechem w 2001 roku.

 

Totalizator Sportowy jest spółką należącą do skarbu państwa, największym graczem na rynku hazardowym - jego udziały na tym polu to ok. 17 %. W maju 2001 roku doszło do kolejnej umowy pomiędzy firmą, którą Bogucki reprezentował, a właśnie monopolistą na rynku gier. Wtedy w spółce było niezłe zamieszanie, zmieniali się prezesi - Sykuckiego zastąpił Jamroży, ten w marcu 2001 r. musiał zaś ustąpić. Nowy kontrakt zaakceptowała pani minister Aldona Kamela-Sowińska w rządzie Jerzego Buzka.

 

Puls Biznesu w październiku 2006 r. pisał:

Wiemy, komu GTech zapłacił 20 mln dolarów za kontrakt z Totalizatorem. We wczorajszym „Pulsie Biznesu” ujawniliśmy, że amerykański GTech za zdobyty w 2001 r. kontrakt z Totalizatorem Sportowym (TS), wart 250-300 mln dolarów, zapłacił tajemniczemu konsultantowi aż 20 mln dolarów. I że ...

czytaj cały wpis »
izrael - pielgrzymki, wycieczki, wczasy

Nowy użytkownik:

Wypełnij wszystkie pola: