reklama

Blog > Ciekawostki o Żydach

11.05.2016, 13:47 Środa

Cudu ma nie być. Czyli jak biskup słucha się „GW”

Wydanie w Poznaniu reprintu książki "Najświętsze trzy hostie 1399"

zostało przez „Wyborczą” i medialnych sojuszników uznane za promowanie antysemityzmu. Okazuje się, że ci którzy zaciekle walczą ze wszystkimi, nawet najmniejszymi objawami niechęci do Żydów, i z łatwością na lewo i prawo przyklejają swoim przeciwnikom łatki antysemitów, sami są największymi wrogami naszej wspólnej, pełnej blasków i cieniów polsko-żydowskiej historii.

Msza 10 lutego i promocja reprintu książki „Najświętsze trzy hostie 1399” Mieczysława Noskowicza oraz prezentacja zabytkowych monstrancji w poznańskiej parafii Bożego Ciała zgromadziła tłumy parafian. Oburzyło to bardzo poznańską „Gazetę Wyborczą” od lat walczącą z XIV wieczną historią wykradzenia z kościoła dominikanów trzech Najświętszych Hostii i sprofanowania ich, najprawdopodobniej przez trzech Żydów, w kamienicy przy ul. Żydowskiej. Dlatego gazeta rozpoczęła tygodniową kampanię prasową i oskarżyła proboszcza ks. Wojciecha Maćkowiaka, wydawnictwo Wers Zbigniewa Rutkowskiego i księgarnię Sursum Corda Rity Wilowskiej o promowanie antysemityzmu. Co ważne, „Najświętsze trzy hostie” są sygnowane imprimaturą poznańskich władz kościelnych. Oznacza to, że książka miał i ma pozwolenie na druk oraz oficjalną ...

czytaj cały wpis »
9.05.2016, 16:03 Poniedziałek

Dziwaczna wypowiedź

Krzsztof Warlikowski w Newsweeku:

Pamięć historyczna: - Oczywiście dobrze, że powstało to Muzeum Historii Żydów Polskich, ale od 1989 roku minęły 24 lata! Na szczęście nie udało się zrobić Muzeum Historii Polski. Takie placówki są z zasady niebezpieczne, uczą nacjonalizmu, pociągają za sobą masy.
źródło http://kultura.newsweek.pl/kabaret-warszawski--do-kogo-nalezy-przyszlosc,104082,1,1.html
Z wypowiedzi wynika, że zły jest polski nacjonalizm, ale za to dobry jest nacjonalizm żydowski. Na dodatek u nas w Polsce.

Ciekawa wypowiedź "Swastyka vs. polska flaga - Weronika Zaguła" - z niej dowiedziałem się o wypowiedzi Krzysztofa Warlikowskiego.
https://www.youtube.com/embed/AtBHTQ0YZy8

 

czytaj cały wpis »
3.04.2016, 11:38 Niedziela

Dorota Kania odpowiada Schnepfowi

Ambasador Polski w USA Ryszard Schnepf w odpowiedzi na mój tekst pt. "Resortowy ambasador w Waszyngtonie" zaatakował "Gazetę Polską", Gazetę Polską Codziennie" oraz mnie osobiście pisząc o "wzorcach z 1968 r." 

Zagrał antysemicka nutą, chociaż w tekście nie ma ani słowa na temat Żydów. Są natomiast informacje, że jego rodzice byli aktywnymi uczestnikami aparatu stalinowskiej represji – ojciec Maksymilian Sznepf był najpierw żołnierzem Armii Czerwonej, a później służył w wojskowej bezpiece. Brał udział w walce z antykomunistycznym podziemiem, uczestniczył m.in. w słynnej „obławie augustowskiej”, w której dowodził pododdziałem 1 Praskiego Pułku - polscy żołnierze działali razem z NKWD i UB. Jego bezpośrednimi przełożonymi w Zarządzie II Sztabu Generalnego byli funkcjonariusze GRU, którzy sporządzali dla Maksymiliana pisemne wytyczne. Z kolei matka Ryszarda Schnepfa, Alicja pracowała najpierw w Ministerstwie Bezpieczeństwa Publicznego, a później w Służbie Bezpieczeństwa.

W tekście jest także opis kariery Ryszarda Schnepfa z jego pracą dla rządu Kazimierza Marcinkiewicza, wówczas premiera z PiS. Nigdzie, w żadnym akapicie ani zdaniu nie ma nawet cienia antysemityzmu ...

czytaj cały wpis »
1.04.2016, 11:42 Piątek

Dlaczego Waszczykowski nie odwołuje Schnepfa?

Ryszard Schnepf  jest nadal ambasadorem Polski w Waszyngtonie.
http://www.waszyngton.msz.gov.pl/pl/o_ambasadzie/ambasador/ambasador

Ryszard Schnepf w latach 1991–1996 sprawował urząd ambasadora RP w Urugwaju i Paragwaju, a następnie funkcję dyrektora Fundacji Shalom ( http://shalom.org.pl/ ).
Od 1998 do 2000 był wicedyrektorem Departamentu Spraw Zagranicznych w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
Od 2000 do 2001 pełnił funkcję ministra pełnomocnego w ambasadzie RP w Madrycie, gdzie odpowiadał za sprawy Unii Europejskiej.
W 2001 objął stanowisko ambasadora w Kostaryce z jednoczesną akredytacją na cały obszar Ameryki Środkowej.

(...)22 listopada 2007 powołano go na funkcję podsekretarza stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych w rządzie Donalda Tuska.
21 listopada 2008 został odwołany z tej funkcji w związku z jego nominacją (postanowieniem z 20 sierpnia) na stanowisko ambasadora RP w Królestwie Hiszpanii i Księstwie Andory, które objął 2 grudnia tego samego roku.
12 września 2012 mianowany na stanowisko ambasadora RP w Stanach Zjednoczonych
źródło https://pl.wikipedia.org/wiki/Ryszard_Schnepf

Krzysztof Górecki pisał w ...

czytaj cały wpis »
8.03.2016, 9:39 Wtorek

1968 – Kontrolowany desant „żydokomuny” na pozycje pro-zachodnie

Interes syjonistów w rewolucji bolszewickiej doskonale sprecyzował Murry Buttler podczas bankietu organizacji British – Israel World Federation w 1937 roku: „Komunizm jest narzędziem, które służy do zniszczenia państw narodowych i do ustalenia jednego rządu światowego, jednej policji światowej i jednego pieniądza światowego (Henryk Pająk – „Piąty rozbiór Polski”). Ponad 35 lat później, w 1972 roku, w tej samej British – Israel World Federation, światowe żydostwo oficjalnie zadekretowało rozbiórkę bolszewickiego komunizmu czyli ZSRR. Sam plan kontrolowanego upadku komunizmu, w wyniku auto-rozkładu, został nakreślony dużo wcześniej.

Po rozpadzie alianckiej koalicji syjonistów radzieckich i amerykańskich i nastaniu okresu „zimnej wojny”, polityka politycznego światowego lobby żydowskiego musiała ulec znacznej modyfikacji. Z czasem stało się jasne, że ZSRR nie zagwarantuje im ekspansji, ani nawet utrzymania wpływów, które systematycznie tracili. Po wojnie w siłę urosły Stany Zjednoczone, gdzie już od lat mieli oni niezwykle silną pozycję. Z czasem stało się więc jasne, że powstały z udziałem Żydów i masonerii, sowiecki twór, musi przestać istnieć, ponieważ nie zagwarantuje on ogólnoświatowej dominacji syjonistów, co zdawało się być możliwe do zrealizowania, za pomocą Stanów Zjednoczonych.

W PRL, po śmierci Stalina, Żydzi stracili w Polsce monopol na władzę i, pomimo utrzymania bardzo silnej pozycji, do głosu doszło stronnictwo natolińczyków, popierane przez Chruszczowa.

Wobec ...

czytaj cały wpis »

Nowy użytkownik:

Wypełnij wszystkie pola: