reklama

Papież Franciszek ...z lewa i prawa atakowany

Z wielkim zaskoczeniem odkryłem w sieci mnożące się artykuły na rzekomo katolickich portalach, przedstawiające papieża Fanciszka jako antypapieża, zarzucające mu szerzenie masońskich praktyk i doktryn. Po wcześniejszych oskarżeniach środowisk lewackich o rzekomą współpracę z reżymem lat 1976-83 (oskarżeń jednoznacznie odpartych przez sędziów argentyńskiego trybunału) tym razem był to cios ze strony zupełnie przeciwnej – nieprzejednanych konserwatystów, którzy się mienią „obrońcami świętej tradycji”... Od samego ogłoszenia wyników konklawe bacznie śledzę wypowiedzi nowego Papieża i muszę wyraźnie podkreślić, że właśnie te jego słowa, które przytaczane są dziś jako „dowód na masońską ideologię”, najmocniej do mnie przemawiały. Może więc i ja jestem masonem, tylko o tym nie wiem? ;)

 

Papież zwracał się do wszystkich obecnych, dodając iż wie, że wśród obecnych są również osoby niewierzące lub nie należące do Kościoła katolickiego: „Każdego z was błogosławię prosto z serca, w ciszy szanując sumienie każdego, ale wiedząc, że każdy z was jest dzieckiem Boga." Mówił także: „Jesteśmy wszyscy wezwani, by nie komunikować siebie samych, ale prawdę, dobro i piękno", dodając jednocześnie, że wśród ludzi autentycznie szukających prawdy, dobra i piękna powinniśmy raczej widzieć sprzymierzeńców, niż przeciwników. Czy to otwarcie na niewierzących i błogosławieństwo im udzielone miałoby świadczyć przeciwko Franciszkowi? Czy w takim razie i Chrystusa nie należałoby oskarżyć o dobre słowo kierowane pod adresem celników - na swój sposób odstępców od wiary? Czy niewierzącymi nie byli Samarytanie (Żydzi widzieli w nich bałwochwalców) - a przecież to właśnie spotkanie Jezusa z Samarytanką kończy się wyznaniem Samarytan, którzy przyjęli Jezusa dzięki świadectwu owej kobiety. Czy znienawidzonych pogan nie stanowili Rzymianie? A przecież Jezus przychyla się do prośby setnika o uzdrowienie jego sługi...

 

Jakby tych oskarżeń było mało, wysunięto też wobec Papieża oskarżenia o zaangażowanie w syjonizm. Próbowałem się wczytywać głębiej, na czym ów „syjonizm” miałby polegać, ale doczytałem się tylko takich zarzutów, że ks. Bergoglio nigdy nie atakował żydowskiej finansjery i ma przyjaciół w kręgach żydowskich. Zaiste oburzające! Jorge Bergoglio oskarżany był też o niszczenie tradycji liturgicznej, bo w tym zakresie opowiedział się za przyjęciem zaleceń soborowych... Papież, który stawia prostotę nad ceremonializmem, konkret nad frazesem, realnego człowieka nad „człowieczeństwem”... Papież, który wzywa do miłosierdzia w imię Jezusa Chrystusa i praktykuje to w osobistych relacjach z ludźmi. Nazywanie takiego człowieka „antypapieżem” obnaża tylko prawdziwą intencję jego przeciwników.


 

http://beszad.blog.onet.pl/files/2013/03/2013_03_Papiez_inauguracja.jpg

Po lewej: Przed konklawe jeden z dziennikarzy zrobił to zdjęcie, podpisując: "Spotkałem tego człowieka przy wejściu na Plac Świętego Piotra. Miał baner z napisem: Papież Franciszek I” (a było to w dniu, kiedy nikt nie domyślał się, że kard. Bergoglio zostanie papieżem, publikacja z 11 marca!) Po prawej: Franciszek rozmawiający ze sparaliżowanym. W tle - zamarznięte meandry Sanu w Bieszczadach koło Zatwarnicy.

Beszad

Beszad

Komentarze (11):

Monika Nowak Mar 21, 2013, 12:42 po południu

No proszę, prawie jednocześnie zamieściliśmy teksty na ten sam temat- o obrażaniu papieża. Ładnie się dopełniają bo mój jest o mainstreamie. Duch Święty działa:) Pozdrawiam

Beszad Mar 21, 2013, 12:53 po południu

Pięknie! Ależ niespodzianka! :)

Jorgen Mar 21, 2013, 1:28 po południu

Dziękuję za to zgrabne i celne podsumowanie opinii lewych i prawych "bacznych obserwatorów" papieża Franciszka.

Sorcier Mar 21, 2013, 3:39 po południu

Pełna zgoda! Jakoś dziwnie namnożyło się nam tych "nadpapieży", którzy prawem kaduka przyznali sobie prawo nieomylności w kwestiach wiary i nauczania.

A teraz dodam, że jest mi bardzo miło, że wróciłeś @Beszadzie :)

Beszad Mar 21, 2013, 4:31 po południu

I mnie jest miło z uwagi na Wasze zdanie, czy w ogóle Waszą obecność, Moni, Muana, Sorcier i Jorgen. :) Dzięki!

pokaż więcej komentarzy
facebook