Żydówka z Brooklinu, która uwierzyła w Jezusa - zdjęcie
20.01.22, 13:19Fot. Screenshot You Tube The Coming Home Network International

Żydówka z Brooklinu, która uwierzyła w Jezusa

8

Niezwykła jest historia Rosalindy Moss, żydówki urodzonej w Brooklynie, która rozpoznała Mesjasza w Jezusie Chrystusie i została katolicką zakonnicą. Jej fascynującą życiową drogę opisał katolicki dwumiesięcznik „Miłujcie się”.

Ros urodziła się w Brooklynie w 1943 roku a jej rodzice byli konserwatywnymi Żydami pochodzącymi z Rosji i Węgier. Pewnego dnia podczas spaceru w parku w niedzielne popołudnie, Ros nieoczekiwanie doświadczyła obecności osobowego Boga. To był ogrom niewyrażalnej miłości wraz z wszechogarniającą radością i pokojem.

Trzy miesiące później wyjechała do Kalifornii i tam w mieście Santa Monica, idąc ulicą, przypadkowo spotkała młodzieńca w koszulce, na której widniał napis „Żydzi dla Jezusa”. Zatrzymała się i rozpoczęła z nim rozmowę.

Po jakimś  zaczęła uczęszczać na spotkania wspólnoty mesjanistycznych Żydów. Słuchała konferencji o proroctwach Starego Testamentu, które wskazywały na przyjście Mesjasza, a które wypełniły się w narodzeniu, życiu, śmierci i zmartwychwstaniu Jezusa Chrystusa.

17 października 1976 roku, przyjęła sakrament chrztu świętego. Od tego momentu całe swoje życie oddała Jezusowi jako swemu jedynemu Panu.

W Wigilię Bożego Narodzenia 1978 roku brat Ros – Dawid, który zaczął zbliżać się do Kościoła katolickiego zaprosił ją na pasterkę. Ros była pod wielkim wrażeniem liturgii. Po wyjściu ze świątyni Ros usłyszała od swego brata, że kościół to jest synagoga, ale z Chrystusem!

Jakiś czas później Ros przeczytała o słynnym amerykańskim konwertycie Scocie Hahnie, byłym pastorze prezbiteriańskim i profesorze teologii. Wytrwałe i bezkompromisowe poszukiwanie prawdy doprowadziło Hahna do odkrycia, że pełnia objawionej prawdy oraz żywa obecność Jezusa jest tylko w Kościele katolickim.

Przez następne pięć lat Ros badała wszystkie doktrynalne różnice dzielące ewangelików i katolików. Czytała książki teologów protestanckich, pragnąc poznać ich zarzuty wymierzone w Kościół katolicki. Szybko się jednak przekonała, że oni zwalczają doktrynę, która tak naprawdę nie jest nauką Kościoła katolickiego.

Ros coraz pełniej poznawała spójność oraz duchową głębię katolickiej teologii i zachwycała się nią. Szczególnie trzy książki bardzo pomogły jej zafascynować się bogactwem i głębią nauki Kościoła katolickiego: bł. kardynała Johna Henrego Newmana Essay on the Development of Christian Doctrine; Dietricha von Hildebranda Liturgy and Personality oraz Karla Adama The Spirit of Catholicism.

W Wigilię Paschalną 1995 roku w kościele św. Józefa w Millbrooku w stanie Nowy Jork Ros została oficjalnie przyjęta do wspólnoty Kościoła katolickiego. Do tego Kościoła, który przed dwoma tysiącami lat ustanowił sam Chrystus.

Podczas ceremonii przyjęcia do Kościoła Ros otrzymała sakrament bierzmowania i Chrystusa w Komunii św. Płakała z radości., że spotkała ją tak wielka łaska. Od tego momentu niektórzy znajomi i krewni traktują Ros jak zdrajczynię swojego narodu i nie wpuszczają jej do swoich domów. Ale ona nie dziwi się ich agresji, ponieważ wie, że jest spowodowana ignorancją i brakiem wiary. Modli się za nich, aby poznali prawdę.

Po swoim wstąpieniu do wspólnoty Kościoła katolickiego Ros jest przekonana, że osiągnęła pełnię judaizmu, wypełnienie wszystkich zapowiedzi Starego Testamentu. Ma teraz całego Chrystusa, Mesjasza, który stale jest obecny w sakramentach pokuty oraz Eucharystii.

Ros uważa, że prawdziwa miłość do Żydów powinna wyrażać się w tym, że będziemy dzielić się z nimi radosną prawdą o Jezusie Chrystusie, który jest Mesjaszem i Zbawicielem świata. Odnalazła też swoje powołanie do życia zakonnego. Została założycielką nowej wspólnoty zakonnej Daughters of Mary, Mother of Our Hope w Tulsie w stanie Oklahoma.

 

ren/milujciesie.pl

Komentarze (8):

Mylisz się, czy udajesz tzw. "greka"?2022.01.21 2:07
Doskonale wiem i inni też, że to ty od bardzo dawna występujesz jako" "anonim" i w n/w twoich nickach! Jesteś żydowskim ateistą - Lechem Keller-Krawczyk, a w dodatku wielkim ignorantem w tych sprawach! Dobrze wiesz, że napisałeś we wpisie odwrotnie niż było! ---- To właśnie My Polacy ---- nie możemy zrozumieć nienawiści Was Żydów do Polaków!?---- Odpłacacie się nam za to, że przygarnęliśmy Was do naszego Kraju, z 500 lat temu! Inne Kraje nie chciały! To my ukrywaliśmy Was podczas II Wojny!... A wy nas wydawaliście do Gestapo i oni zabijali polskie rodziny wraz z przechowywanymi rodzinami żydowskimi! --- Wielu Polaków z całymi rodzinami za was zginęło! Jak więc śmiesz tak bezczelnie pisać!? Kto ci płaci?! ---- A Odnośnie Pana Jezusa, to doskonale wiemy, że to był oczekiwany MESJASZ ! Chociaż nie jesteśmy jak wy Żydami, to uwierzyliśmy w Niego i Jego Nauczanie i w Kościół, który Utworzył! --- W przeciwieństwie do nas, wy swojego Rodaka- Pana Jezusa , męczyliście strasznie i ukrzyżowaliście Go Na Krzyżu! Więc powiedz mi, ---- gdzie wy mieliście głowy i gdzie ponad 2 tys. lat je macie ??? Co w waszych głowach siedzi...?? Czekam na logiczną odpowiedź, bez obelg! Potrafisz tak?
Adeptus2022.01.21 9:04
Jeśli do mnie pijesz, to logiczna odpowiedź, bez obelg - o judaizmie mam tak samo negatywne zdanie, jak o chrześcijaństwie. O islamie zresztą też. Nie jest dla mnie specjalnie istotne, czy jezus był żydowskim mesjaszem, czy nie - w żaden sposób nie poprawiłoby to mojej opinii o nim. A co do żydów - nie uważam ich za podludzi, ale rzecz jasna w ich kulturze, jak w każdej, występują negatywne elementy. W ich przypadku te negatywne elementy wynikają z ich narodowej religii, zapisanej w Biblii - tej samej, którą Ty czcisz jako swoją święta księgę - i te negatywne elementy zostały w znacznej mierze przejęte przez Twoją, chrześcijańską religię. A co do stosunków polsko-żydowskich - w przeciwieństwie do Ciebie, ja jestem polskim patriotą i nie klękam przed żadnymi żydowskimi bożkami czy guru i nie domagam się ich uznania za naszych władców. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
"Adeptusie"...???2022.01.21 21:55
Jak zwykle kłamiesz! Masz bloga i co z tego!? Ale nie jesteś polskim patriotą! Żaden Polak- patriota tak nie pisałby o Polsce, jak ty! Oprócz różnych inwektyw i nienawiści do nas i "KK", to nic innego nie można wyczytać z twoich wpisów! Wiem kim jesteś! Nie udawaj! Więc nie wrobisz nas w wielkiego patriotę! Żegnam!
Anonim2022.01.20 19:58
Nigdy nie mogłem zrozumieć nienawiści katolików do żydów, przecież do cholery jezus był żydem co wy macie głowach?
Wojtek2022.01.20 17:38
wcześniej już byli tacy...... och ci żydzi
Adeptus2022.01.20 14:47
A mnie wytrwałe i bezkompromisowe szukanie prawdy doprowadziło do uświadomienia sobie, ze przez jakieś 30 lat mojego katolicyzmu marnowałem życie na bycie pożytecznym idiotą totalitarnej ideologii, która jest tyleż absurdalna, co zbrodnicza. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Andy Semicki Rabin2022.01.20 16:31
To dobrze, że w końcu odżegnałeś się od komunizmu. Życzę Ci samych sukcesów na nowej drodze duchowego rozwoju w duchu Kościoła Katolickiego!
Adeptus2022.01.20 18:07
Antykomunistą jak byłem zawsze, tak pozostałem, a jedną z przyczyn mojego odrzucenia katolicyzmu było uświadomienie sobie, jak wiele ma on wspólnego z tymże komunizmem tudzież innymi totalitaryzmami - jest po prostu jednym z nich (to znaczy, byłby, gdyby udało się zrealizować idee biblijne tudzież mokre sny księży, ale masowość katolicyzmu zmusiła go do pewnych ustępstw na rzecz moralności i zdrowego rozsądku).