reklama
reklama

Zlewaczałe Uniwersytety tłamszą wolność

Zlewaczałe Uniwersytety tłamszą wolność
Fot. Salve TV
reklama

Uniwersytety jako miejsca wymiany myśli? Tak być powinno. Tymczasem polskie uniwersytety odmówiły zgody na wykład jaki miała przeprowadzić Rebecca Kiessling – działaczka pro life. Ostatecznie Kiessling wygłosiła wykład w Centrum Kultury w Łomiankach.

Kiessling podkreśliła, że z taką sytuacją jak w Polsce jeszcze się nie spotkała. Dla vod.gazetapolska.pl powiedziała: „Kiedyś w Kanadzie jeden profesor chciał zablokować mój wykład, ale natychmiast władze uczelni naprawiły sytuacje i mogłam przemówić”. Dodała także, że niechęć polskich władz uniwersyteckich tłumaczono jej tym, iż „cenzura jest pozostałością komunizmu na uniwersytetach, a środowiska lewicowe i marksistowskie trzymają się tam mocno”.

Głos w tej sprawie zabrał minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin, który powiedział: „Jest to dla mnie tym bardziej nie do zaakceptowania, że w przypadku wykładu Pani Kiessling mamy do czynienia nie z prezentacją argumentów na rzecz któregoś ze stanowisk skrajnych, lecz z obroną najprostszej wartości: ludzkiego życia. Z poglądami pani Kiessling można się zgadzać lub nie, lecz zabranianie ich artykułowania jest niczym innym jak cenzurą”.

krp/niezalezna.pl, Fronda.pl

19.03.2017, 10:27

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook