reklama
reklama

Zapowiedź kataklizmu? Ikony na Ukrainie i w Rosji płaczą!

Zapowiedź kataklizmu? Ikony na Ukrainie i w Rosji płaczą!
fot. orthodoxbahamas
reklama Czy Bóg ostrzega nas przed gigantycznym kataklizmem, który może rozpocząć się w Rosji i na Ukrainie? Nie jest to wykluczone. W obu tych krajach, w kilkunastu klasztorach ikony zaczęły płakać.

W Rosji i na Ukrainie, w kilku klasztorach i cerkwiach, ikony zaczęły toczyć łzy. W tradycji prawosławnej (tak zresztą, jak i w zachodniej, gdzie płaczące figury, zwiastują poważne wydarzenia) jest to wyraźny znak z góry, który jest wezwaniem do ludzi do nawrócenia i ostrzeżeniem przed zbliżającymi się trudnymi czasami. Ikony mają obecnie płakać m.in. w Rostowie nad Donem, Odessie, Równym, Nowokuzniecku. Wcześniej podobne zjawiska, w Rosji i na Ukrainie, miały miejsce przed rewolucją październikową i upadkiem caratu, a także tuż przed rozpadem Związku Sowieckiego.
Jeśli rzeczywiście do takich zjawisk dochodzi, to – mimo iż opowieść dziennikarza o tym, że podobne zjawiska mogły mieć miejsce przed upadkiem Związku Sowieckiego mogą nas niepokoić i budzić nieufność – to warto zadać sobie pytanie, czy Bóg nie chce nas w ten sposób ostrzec przed nadchodzącymi trudnymi czasami i wezwać do nawrócenia? Modlitwy nigdy za wiele, a sytuacja międzynarodowa, cywilizacyjna nie skłania do przesadnego optymizmu... Stąd do różańców, do modlitwy, i do nawrócenia! Każde takie wydarzenia jest dla chrześcijan wezwaniem do przemiany życia, i znakiem tego, co nadejdzie.

Tomasz P. Terlikowski

3.03.2014, 11:15

Komentarze ():

Piano Mar 3, 2014, 11:22 rano

...jeśli to rzeczywiście są fakty nadprzyrodzone
( ewentualna "mała pomoc" lokalnego duchowieństwa w sumie nie zmienia intencji, chociaż byłoby trochę kontrowersji)

tia Mar 3, 2014, 11:28 rano

A w Polsce obrazy też płaczą? Ciekawe, dlaczego nie da się uchwycić sączenia się krwawej łzy, tylko zawsze udaje się pokazać pomazany obraz?

Wighjet Mar 3, 2014, 11:43 rano

Jak ZSRR upadał to kilka watażków głowicami wymachiwało i dlatego ikony mogły płakać - nigdy nie płakały po Sowietach

zyga123 Mar 3, 2014, 11:44 rano

Do terlika chyba objawienie się zbliża... Uwaga na ufo terlik...

Greynite Mar 3, 2014, 12:01 po południu

Smiejcie sie smiejcie, a konflikt zbrojny tuz tuz... Mam nadzieje ze w wojne to sie nie przerodzi napewno nie trzeba placzacych obrazow zeby wiedziec ze wielkie zagrozenie sie zbliza, a ja was prosze nie badzicie cynikami nie wierzycie w takie znaki ok- ale nie zaprzeczajcie temu co sie dzieje w tej chcwili chocby na Krymie...

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook