Wykorzystując wczorajszą okupację PKW przez prorosyjskie siły, Ewa Kopacz chce obciążyć Jarosława Kaczyńskiego - zdjęcie
21.11.14, 10:48Fot. Facebook i Twitter

Wykorzystując wczorajszą okupację PKW przez prorosyjskie siły, Ewa Kopacz chce obciążyć Jarosława Kaczyńskiego

39

Tomasz Sakiewicz z „Gazety Polskiej” odnośnie wczorajszej okupacji siedziby Państwowej Komisji Wyborczej napisał na Twitterze: „3:0 dla Rosji. bałagan w Polsce, zwycięstwo najbardziej prorosyjskiej partii PSL i przejęcie protestu przez prorosyjskich opozycjonistów” (pisownia oryginalna). I jakże się z tym nie zgodzić.

Skandal z wyborami samorządowymi pokazał nam, że polska władza i jej instytucje są tak zdegenerowane, że jedynym ratunkiem jest odsunięcie od władzy obecny rząd i zmiana wszystkich instytucji. Reforma PKW to priorytet. Prawo i Sprawiedliwość jako jedyna alternatywa dla obecnego rządu to też największa opozycja w Polsce. Zaproponowana przez nich opcja powtórzenia wyborów jest bardzo mądrym i celnym posunięciem. I miałaby szanse, gdyby nie wczorajsza, sterowana z zewnątrz destabilizacja wywołana przez ośrodki proputinowskiej opozycji w Polsce.

To, co stało się wczoraj niewątpliwie to prezent dla Ewy Kopacz, dla członków PKW. Oto grupa demonstrantów wtargnęła do siedziby PKW domagając się dymisji członków PKW,rozparcelowania państwa polskiego, zniesienia elit władzy”. Po wtargnięciu do siedziby PKW proputinowskiej opozycji w postaci członków Ruchu Narodowego, Kongresu Nowej Prawicy czy Grzegorza Brauna, Państwowa Komisja Wyborcza wydała komunikat, który jest prezentem dla PO: „„W związku z wtargnięciem dużej grupy osób do pomieszczeń Kancelarii Prezydenta RP, zajmowanych na potrzeby Państwowej Komisji Wyborczej, związane z ustaleniem wyników wyborów, stwarzającym zagrożenie dla bezpieczeństwa pracy członków PKW, pracowników KBW i dokumentacji wyborczej, Państwowa Komisja Wyborcza postanawia przerwać prace do czasu usunięcia tego zagrożenia”. Czyli akcja opozycji proputinowskiej udana. Przesunięto liczenie głosów. Czas na dalsze machlojki wydłużony.

Monika Olejnik od razu zaprosiła do swojego studia Premier Ewę Kopacz. I rozpoczęła swój monolog na temat wczorajszego incydentu, insynuując że za wszystko odpowiada … PiS, a w szczególności Jarosław Kaczyński a nie opozycja proputinowska. Ewa Kopacz powiedziała: „Szkoda życia na rozmawianie o bzdurach, szkoda życia, na straszenie Polaków. Metodą dla polityków na wygrywanie wyborów nie jest straszenie Polaków. Gwarantuję to i niech pan Jarosław Kaczyński o tym pamięta”.  Właśnie to jest drugi prezent od tych, którzy wczoraj okupowali siedzibę PKW. Skompromitować Prawo i Sprawiedliwość, która w sposób merytoryczny i zgodny z prawem walczy z nieprawidłowościami dotyczącymi wyborów samorządowych. Ruch Narodowy czy Kongres Nowej Prawicy to organizacje które poniosły totalną klęskę w wyborach. Teraz dostali zadanie: za wszelką cenę rozbić opozycję konserwatywną i prawicową. Bo przekaz już poszedł: „prawicowcy okupują PKW”, „zatrzymanie prawicowców”. I do tego wszystkiego atak na Jarosława Kaczyńskiego. A PiS od razu po okupacji siedziby PKW wydało oświadczenie w którym czytamy: „Prawo i Sprawiedliwość zdecydowanie negatywnie ocenia dzisiejsze wydarzenia pod siedzibą PKW. Wtargnięcie do instytucji państwa i jej okupacja nie są rozwiązaniem problemu i mogą tylko pogłębić chaos, który jest związany z przedłużającym się procesem  podania wyników wyborów samorządowych”. Koniec, kropka. Ale nie, Kopacz i jej media oskarżają PiS o demontaż demokracji w Polsce. Absurd!

Trzecia sprawa to kolejne podawane do wiadomości informacje o oficjalnych wynikach wyborów samorządowych, w których PSL zdobywa lepszy wynik niż wskazywały na to badania exit polls. Wiele osób zadaje sobie pytanie, czy na wynik wyborczy PSL‑u wpłynęło to, jak zostały skonstruowane karty do głosowania na radnych gmin, do powiatów i sejmików wojewódzkich. I to jest sprawa do wyjaśnienia, tego chce właśnie PiS. Jak wiemy PSL to partia, która jest idealną opcją polityczną dla Putina. Jak mówi Jerzy Targalski ze Studium Europy Wschodniej UW : „Jeżeli takie będą ostateczne wyniki, to jest to prezent dla Władimira Putina. Wszak to PSL jest odpowiedzialne za umowy energetyczne, jakie Polska zawierała z Rosją”.

Dlaczego zatem podczas demonstracji padały hasła antypisowskie? Kto faktycznie stoi za okupacją siedziby PKW, do której policjanci na początku ochoczo wpuszczali członków Ruchu Narodowego i Kongresu Nowej Prawicy, by po całym zamieszaniu z okupacją, odegrać teatr zatrzymań demonstrantów? Skandal? Wszystko wygląda na to, że cała sprawa została wyśmienicie wyreżyserowana (skąd wziął się Grzegorz Braun?). Pytanie tylko przez kogo? Przez wewnętrzne służby, czy może zewnętrzne?

Tadeusz Grzesik, Sebastian Moryń

Komentarze (39):

anonim2014.11.21 10:59
hasbara na Frondzie!
anonim2014.11.21 11:06
co za idiotyzmy na frondzie. Kaczyński i PiS z taką lajtową postawą mogą pożegnać się z Budapesztem nad Wisłą. Z mafią trzeba stosować metody niedemokratyczne. Tylko Majdan może uratować Polskę.
anonim2014.11.21 11:24
@ villain gdzie lemingu widziałeś tam zadymiarzy? ktoś atakował POlicję? puknij się w czółko;
anonim2014.11.21 11:29
http://www.michalkiewicz.pl/tekst.php?tekst=3260
anonim2014.11.21 11:34
Tylko Ruch Narodowy i Nowa Prawica zmienią Polskę. Inaczej do końca życia będzie takie dziadostwo jak teraz. Nie ma różnicy między PO, PiS, SLD i PSL. Oni wszyscy tworzą jeden system sprawowania władzy. Gęby się zmieniają a polityka pozostaje ta sama.
anonim2014.11.21 11:46
EMS, to co mówisz, to oznacza że nie myślisz samodzielnie, a myślą za Ciebie proputinowscy KNP i RN, sam kiedyś miałem z nimi romans polityczny, ale szybko się obejrzałem, że oni chcą Polski pod pantoflem Moskwy.
anonim2014.11.21 11:51
Uważam, że Fronda przyrównując pana Brauna czy panią Stankiewicz do bolszewików zanuża się coraz bardziej w odmętach szaleństwa.
anonim2014.11.21 11:56
Po odejściu red. Terlikowskiego, Fronda roztrzaskała się o dno. Przykro na to patrzeć.
anonim2014.11.21 11:59
Fronda zapomniała jaki stosunek do katastrofy smoleńskiej ma G. Braun. Diametralnie inny niż JKM. I z niego robicie ruskiego agenta duraki. Krytykowanie Judejczyków nie oznacza automatycznego popiera Rosji. Mieliście na studiach logikę? Oj wątpię;
anonim2014.11.21 12:06
PiS tak się zachowuje jakby był udawano opozycję. A portal Fronda został przejęty przez żydowskich Rosjan
anonim2014.11.21 12:06
https://www.youtube.com/watch?v=x6ErE7kl_Bk Frondiarze to chyba również o was.
anonim2014.11.21 12:08
Czyżby PiS dołączał go do towarzyszy demontujących Polskę?
anonim2014.11.21 12:08
Czyżby PiS dołączał go do towarzyszy demontujących Polskę?
anonim2014.11.21 12:51
"Dlaczego zatem podczas demonstracji padały hasła antypisowskie?" Wyborne, że w serii pytań na końcu artykułu, to padło pierwsze. Bo wiadomo, cała sprawa do tego się sprowadza. Cały w ogóle ten zamęt z wyborami i tak dalej, to wszystko po to aby uderzyć w PiS. Jednak jeszcze bardziej rozbrajające jest następujące stwierdzenie: "Wszystko wygląda na to, że cała sprawa została wyśmienicie wyreżyserowana (skąd wziął się Grzegorz Braun?)." Aaa, i wszystko jasne. Grzegorz Braun jest reżyserem, toteż jego obecność siłą rzeczy musi oznaczać iż wszystko zostało wyreżyserowane.
anonim2014.11.21 13:24
Czytajac takie glupoty to az czlowiek teskni do czasow jak Terlikowski mial swoje jazy na fradelku....
anonim2014.11.21 13:39
Buahahahahahahahaha. Okupacja owszem była brana pod uwagę przez prorosyjskie siły. Miał się do niej przyłączyć PiS, a smrodziarze z GW przygotowali stosowne artykuły potępiające. Niestety plan zakładał wycofanie się około 22 co poniektórzy spiskowcy zrobili, natomiast nie zakładał oporu do momentu rozwiązania siłowego. Nie zakładał też, że PiS się odetnie. jesteście jak dzieci we mgle. Kompromitujecie Frondę swoją ignorancją. Grzegorz Braun, człowiek który budzi kontrowersje odbrązowianiem bohaterów Powstania Listopadowego. Nie przemyślawszy niczego wszczyna bunt. Nauczcie się ciołki, że wszystkie grupy prawicowe są zinfiltrowane przez służby i w każdej chwili mogą przejąć sterowanie. Zapamiętam wasze nazwiska i nie zawaham się wyśmiać tego występku wielokrotnie. Wasze retoryczne pytania na końcu są taką żenującą błazenadą, że nawet się do nich nie ustosunkuje. Dziennikarzami raczej nigdy nie będziecie. redaktorami jakiegoś szmatławca owszem.
anonim2014.11.21 13:41
Aresztowano kogoś z KNP albo RN? nie zauważyłem Przypadek? Nie sądzę!
anonim2014.11.21 15:26
PIS alternatywą, w czym? W zwiększeniu biurokracji, podatków? W ilości nowych Hofmanów? Co ma Rosja do częstego fałszowania wyników wyborów na szczeblu lokalnym? Ale bzudry
anonim2014.11.21 22:44
nie no piszczie już moze o religii a nie o polityce bo sie kompromitujecie niby portal katolicki a piszecie o socjalistach spod znaku pis o ile sie nie myle Jezus nie uczyl i nie wychwalal socjalistow a pis to socjalizm w czystej postaci tylko o zabawrieniu nacjonalno-katolickim
anonim2014.11.21 22:44
nie no piszczie już moze o religii a nie o polityce bo sie kompromitujecie niby portal katolicki a piszecie o socjalistach spod znaku pis o ile sie nie myle Jezus nie uczyl i nie wychwalal socjalistow a pis to socjalizm w czystej postaci tylko o zabawrieniu nacjonalno-katolickim
anonim2014.11.22 7:10
Pogrzało Was do reszty. PSL wygrało w wielu miastach w wyniku nieuczciwych wyborów i wie to każdy, kto analizował ich wyniki. Incydent w siedzibie PKW nie miał w tym nic wspólnego.
anonim2014.11.22 7:11
Siedzibę Frondy okupują syjonistyczne i socjalistyczne siły :)
anonim2014.11.22 12:33
Cała prawda o tych nowogiertychowcach.
anonim2014.11.22 14:34
A Fronda stała się Trybuną Ludu. Nigdy nie widziałam by Fronda pisała o wyższości filozoficznej Szkoły Lubelskiej nad Frankfurcką. Wykłady ks. prof. Guza Fronda skwapliwie omija, bo by się jeszcze wydało, że Kaczyński to zwykły marksista. I kto tu jest proruski i proniemiecki?
anonim2014.11.22 14:34
A Fronda stała się Trybuną Ludu. Nigdy nie widziałam by Fronda pisała o wyższości filozoficznej Szkoły Lubelskiej nad Frankfurcką. Wykłady ks. prof. Guza Fronda skwapliwie omija, bo by się jeszcze wydało, że Kaczyński to zwykły marksista. I kto tu jest proruski i proniemiecki?
anonim2014.11.22 14:36
Intelektualiści opuszczają PIS. Chcemy zmiany ustroju władzy na ten oparty na filozofii Szkoły Lubelskiej.
anonim2014.11.22 18:15
W przerazliwym tempie poziom dyskursu osuwa sie na Frondzie. Ks. Isakiewicz - Zalewski zglasza portal Fronda do Hieny Roku. Nie sadzilem, ze dozyje takich czasow. Mnie zastanawia tylko jaka agenture przejela Fronde
anonim2014.11.22 19:13
Wychodzi na to że : -Stankiewicz to szpicel z Gazety Polskiej -bądz Stankiewicz to prorosyjska opozycjonistka do której teraz Sakiewicz powinien się zdystansować.. Poczekamy i zobaczymy jak sie to poukłada
anonim2014.11.22 19:16
Ludzie latami nie mogli uwierzyc kim był Wałęsa.. do dziś chordy naprawdę inteligentnych ludzi ma wątpliwości czy Wałęsa to Bolek.. Więc nie dziwi mnie tu grono obrońców.. to nie jest zabawa jakaś.. to poważni ludzie, powazne interesy, powazne machlojki.. i uzywanie słow 'agent' ' ruski' z powodu swej nieprecyzyjności tworzy nastepny zamęt, buduje jakieś teorie spiskowe dziejów. Aby być w prawdziei należy zadbac o precyzje w wypowiedzi.. na to mało kogo stać.. tym bardziej tu na forum komentujących...
anonim2014.11.22 19:48
Czy to jest jeszcze portal, który tak bardzo ceniłem za niezależność, obiektywność, cenne spostrzeżenia i obronę konserwatywnych wartości, a nie leśnych dziadków z PKW i całej tej szajki u władzy? Gdzie jesteś Frondo, zastanów się, bo staczasz się na dno atakując Prawicę i ludzi chcących coś zrobić w tym państwie i opowiadająch się za normalnością. Wróć do swoich korzeni, z których wyrosłaś, bo niestety przewiduję, że i sama Grodzka stanie się dla Ciebie autorytetem, jeśli tylko będzie postponować Pana Korwina-Mikke, Grzesia Brauna czy Ewę Stankiewicz- czy to nie Oni ongiś byli waszą forpocztą w walce z lewakami? W imię czego stajecie się tak wyraziście lewoskrętni?
anonim2014.11.22 20:53
CO wy macie z tą proputinskością. Na siłę walczycie o to, żeby ktoś PiSowi nie odebrał głosów. Ale to już jest nieuczciwe, bo opiera się na insynuacjach, pomówieniach, krzywdzeniu innych, na kłąmstwach!
anonim2014.11.22 21:03
JArosław KAczyński wydaje sieszczetrym człowiekiem, ale rozwiązania polityczne proponuje złe. Jestem za Ruchem Narodowym i KNP. Szkoda, zę Prawica Rzeczyposppolitej poszłą w stronęsocjalistycznych rozwiązań PiSU. Redaktorzy promują idiotycznątezę, zę zbrodnią jest głosowanie na jakieś partie dlatego, zę mająmniej wyborców. NIe! To głosowanie ze zwględu na to, zę jakaśpartia jużjest silna jest nieuczciwe! BO to takie błędne koło. Trzeba głosować na tych, z którymi sie najbardziej zgadzamy! A mi najbliżej do Ruchu Narodowego i KNP, a pomijając sprawy gospodarczo polityczne do Prawicy Rzeczypospolitej, która teraz z PiSem startuje. W PiSie jest duż odobrych ludzi, ale sięnie znają, nie chcą zrobić tego, co konieczne. Nie chcaokręgóów jednomandatowych(przynajmniej), nie chcą zniesienia podatku dochodowego, vatu, obowiązkowych składek zdrowotnych i emerytalnych... A to trzeba znieść. Trzeba pozwolić ludziom budować se małe domki jak chcą, itd...
anonim2014.11.22 21:05
Tadeusz Grzesik, Sebastian Moryń popierają PO ? Nie ? biorą kasę z jakieś fundacji ? niemieckiej , izraelskiej , rosyjskiej czy amerykańskiej ?
anonim2014.11.22 21:17
Już sam tytuł jest bezczelnie kłamliwy. Dlaczego autorzy nie wspomnieli jakie tytuły ma na koncie pan Grzegorz Braun? Bo nie za bardzo pasują do tezy o proputinskości?: http://www.bibula.com/?p=75911 Już sam tytuł jest bezczelnie kłamliwy. Dlaczego autorzy nie wspomnieli jakie tytuły ma na koncie pan Grzegorz Braun? Bo nie za bardzo pasują do tezy o proputinskości?: http://www.bibula.com/?p=75911
anonim2014.11.22 22:24
Frondowcy, ktoś wam za te kretynizmy płaci?
anonim2014.11.23 10:09
Fronda to pisowska gadzinówa. tuba propagandowa Kacznskiego ,kolesia który popiera aborcje,doprowadził do podpisania Traktatu lizbońskiego przez LK,i kolesia na którego z budzetu państwa idzie coemiesiąc 100 000 zł na ochrone ,taką kreature reprezentuje Fronda !.Cenzura na Frondzie natychmiast usuwa krytyczne komenty na temat pis,hipokrycie udają świętszych od Papieża i pogardzają własnymi rodakami
anonim2014.11.24 19:08
Niech Sakiewicz udowodni że PIS jest prawicą.
anonim2014.11.27 2:49
Wstyd mi a Frondę.
anonim2014.11.27 2:50
Mar_cinek - wstydzić. Dlatego lepiej się od Frondy odciąć.