reklama
reklama

Witold Waszczykowski dla Fronda.pl o braku wspólnego oświadczenia Knesetu i Sejmu: Wielka szkoda

Witold Waszczykowski dla Fronda.pl o braku wspólnego oświadczenia Knesetu i Sejmu: Wielka szkoda
Witold Waszczykowski (bbn.gov.pl/Facebook)
reklama W. Waszczykowski w rozmowie z Frondą przyznaje, że to wielka szkoda, iż nie doszło do podpisania wspólnej deklaracji potępiającej zwrot „polskie obozy śmierci”. Przekonuje też, że jeszcze będą do tego okazje.

Witold Waszczykowski: To oczywiście wielka szkoda, że podczas wizyty Knesetu nie doszło do podpisania wspólnej deklaracji potępiającej używanie sformułowania „polskie obozy śmierci”. Nie stało się tak ze względu na nieszczęśliwy wypadek – zmarła żona przewodniczącego Knesetu, więc w sposób oczywisty izraelska delegacja nie przyjechała do Polski w pełnym składzie. Przewodniczący parlamentu musiał odwołać swój przyjazd z powodu pogrzebu małżonki.

Ponieważ nie było przewodniczącego delegacji izraelskiej, a obecni politycy byli niżsi rangą (szefowie klubów parlamentarnych), podjęto decyzję o odłożeniu podpisania dokumentu. Mam nadzieję, to zostanie zrozumiane. Z pewnością po stronie izraelskiej spotka się to ze zrozumieniem i nie będzie z tego powodu żadnych komplikacji.

Termin „polskie obozy śmierci” zapewne będzie nadal używany na świecie. Jest wiele mediów, dziennikarzy, analityków, którzy są złośliwie nastawienie do Polski albo są ignorantami w tej dziedzinie. Sformułowanie to będzie się więc niestety pojawiać. Z tego punktu widzenia, jest jak najpilniejsza potrzeba porozumienia się ze stroną izraelską i opracowania wspólnego frontu działania, jak przeciwstawiać się tej oczywistej nieprawdzie. Mam nadzieję, że w najbliższym czasie będzie jeszcze kilka okazji (np. związanych z różnymi rocznicami), do przyjęcia takiego postanowienia i zaangażowania Izraela po naszej stronie w działanie przeciwko nieprawdzie.

Not. Beb

28.01.2014, 14:45

Komentarze (3):

peregrinus Sty 28, 2014, 4:37 po południu

ale przeciż obiecywali:)

antolek Sty 28, 2014, 8:05 po południu

Wiedziałem, że tak będzie... obiecanki cacanki, a...

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook