Po dramatycznym spotkaniu z Czarnogórą Polska wygrała 4:2. W pierwszej połowie biało-czerwoni w ciągu zaledwie kilkunastu minut zdobyli dwie bramki i zapewnili sobie zdecydowaną przewagę. Myliłby się jednak ten, kto uznałby na tym etapie spotkanie za wygrane.

W drugiej połowie Czarnogórcy przeszli do ofensywy i szybko wyrównali, dwa razy pokonując Szczęsnego. Na blisko dziesięć minut przed końcem meczu sytuację remisową przełamał Robert Lewandowski, znakomicie wykorzystując błąd przeciwnika i w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobywając trzeciego gola dla Polski. Wisienką na torcie był samobójczy strzał Czarnogórców.

W ten sposób Polska zapewniła sobie awans do Mistrzostw Świata w Rosji w 2018 roku. Gratulujemy naszej drużynie i cieszymy się tym dużym szczęściem! Jak zwykle dziękujemy też świętemu Hubertowi za opiekę nad naszą drużyną!