Wielki sukces Polaków na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Amsterdamie. Nasi zawodnicy z 12 medalami - w tym sześcioma złotymi - wygrali klasyfikację medalową.

Tylko dziś biało-czerwoni zdobyli osiem medali: trzy złote, cztery srebrne i jeden brązowy. Złoto zdobyli: Paweł Fajdek w konkursie rzutu młotem, Adam Kszczot - w biegu na 800 metrów i Angelika Cichocka na 1500 metrów. Srebro - także na 800 metrów - wywalczył Marcin Lewandowski, oraz Michał Haratyk w pchnięciu kulą, Joanna Linkiewicz w biegu na 400 metrów przez płotki oraz męska sztafeta 4x400 metrów. Brązowy medal przypadł Wojciechowi Nowickiemu - również w konkursie rzutu młotem.

Nasz łączny dorobek na mistrzostwach w Amsterdamie to sześć złotych medali, pięć srebrnych i jeden brązowy.