reklama
reklama

W W. Brytanii rośnie agresja wobec obcokrajowców

W W. Brytanii rośnie agresja wobec obcokrajowców
Fot. pixabay.com
reklama

W ostatnich miesiącach wzrosły nastroje nacjonalistyczne w Wielkiej Brytanii oraz agresywne zachowania wymierzone w obcokrajowców. 

W Wielkiej Brytanii znacznie wzrósł poziom agresji na tle narodowościowym – donosi „Gazeta Polska Codziennie”, powołując się na informacje agencji prasowej Associated Press. Tylko w ciągu trzech miesięcy przed referendum ws. brexitu w Anglii i Walii odnotowano 14 tys. przestępstw o charakterze narodowościowym i religijnym.

Jak podkreśla „Gazeta Polska”, statystyki wskazują, że w ciągu trzech pierwszych miesięcy poprzedzających referendum ws. wyjścia Wielkiej Brytanii z UE 75 proc. komisariatów w Anglii oraz Walii odnotowało najwyższą liczbę zbrodni nienawiści, tj. przemocy werbalnej lub fizycznej wynikającej z nieprzychylności wobec obcokrajowców.

Na podstawie 14 tys. napadów oraz zbrodni zakwalifikowanych jako agresja na tle narodowościowym lub religijnym, w Anglii i Walii stwierdzono średnio 27-procentowy wzrost, chociaż w niektórych miejscach liczba incydentów wzrosła nawet o 50 proc. To poziom najwyższy od początku prowadzenia rejestru w 2012 r.

emde/tvp.info

17.02.2017, 9:10

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook