Naukowcy informują, że prawdopodobnie zdołają "wskrzesić zmarłych pacjentów". Amerykański Nationat Institute of Health wydał zezwolenie na rozpoczęcie ReAnima Project.

ReAnima Project ma sprawdzić, czy "martwe" części ośrodkowego układu nerwowego u pacjentów, u których orzeczono tzw. śmierć mózgową, mogą być przywrócone do życia.

<<< KUP NAJNOWSZĄ KSIĄŻKĘ SUMLIŃSKIEGO PT. POGORZELISKO! NAPRAWDĘ WARTO! >>>

Najpierw ma rozpocząć się rekrutacja dwudziestu pacjentów z urazami mózgu. Etap pt: „First In Human Neuro-Regeneration & Neuro-Reanimation” ma być zrealizowany w szpitalu Anupam w Rudrapur w Indiach.

Osoby utrzymywane przy życiu dzięki aparaturze resuscytacyjnej przez kilka miesięcy będą monitorowane za pomocą sprzętu do obrazowania mózgu. Celem takiej obserwacji jest poszukiwanie oznak regeneracji, szczególnie w górnej części rdzenia kręgowego. Jest to najniższy obszar pnia mózgu, który odpowiada za oddychanie i bicie serca.

Dr Ira Pastor, prezes Bioquark Inc. zapowiada, że „jest to pierwszy tego typu eksperyment i kolejny krok w kierunku ewentualnego odwrócenia skutków śmierci w naszym życiu.”

- Właśnie otrzymaliśmy zgodę na rekrutację pierwszych 20 osób i mamy nadzieję, że ich szybko pozyskamy - stwierdziła. Jak dodała, współpracują ze szpitalami w USA i Indiach, i już trwa proces selekcji rodzin, by wykluczyć te, które ze względów religijnych, nie zgodzą się na eksperyment.

- Zespół ReAnima Project wskazuje, iż uczeni wielokrotnie dowiedli, że niektóre gatunki zwierząt potrafią w znacznym stopniu zregenerować ośrodkowy układ nerwowy, „naprawić” i przebudować znaczne fragmenty mózgu, nawet po traumatycznym doświadczeniu. - informuje pch24.pl

- Dzięki naszemu eksperymentowi zyskamy unikalne spojrzenie na ludzki mózg, znajdujący się w stanie śmierci klinicznej, które będzie miało istotne znaczenie dla przyszłego rozwoju terapii w przypadku innych poważnych zaburzeń świadomości, takich jak chociażby śpiączka, choroba Alzheimera i Parkinsona – stwierdza dr Siergiej Paylian, założyciel Bioquark Inc.

- Choć pojawiły się liczne przypadki w ostatnich latach, że zmiany w ludzkim mózgu i układzie nerwowym nie są tak trwałe i nieodwracalne jak zakładają twórcy koncepcji śmierci mózgowej, to jednak sugerowanie, iż zmiany te można łatwo odwrócić, wydaje się zbyt daleko idące, biorąc pod uwagę nasze obecne możliwości i zrozumienie neurologii - mówi dr Dean Burnett, neurolog z Uniwersytetu Cardiff.

tg/telegraph.co.uk

 

<<< KUP NAJNOWSZĄ KSIĄŻKĘ SUMLIŃSKIEGO PT. POGORZELISKO! NAPRAWDĘ WARTO! >>>