UWAGA na uzdrowicieli, bo będziesz potrzebować EGZORCYSTY!  - zdjęcie
18.01.22, 11:37Fot. Pixabay, CC0 / Whirled Peace via Wikipedia, CC BY-SA 4.0

UWAGA na uzdrowicieli, bo będziesz potrzebować EGZORCYSTY!

12

- Zobaczcie, dzisiaj mamy całe mnóstwo ludzi, którzy chodzą do różnych tam uzdrawiaczy, na różne terapie. Pamiętacie, szczególnie starsi, przez lata po Polsce jeździł taki człowiek jak Clive Harris, wielki tam uzdrowiciel. Jak niektórzy liczą, położył ręce na od 2 do 5 mln ludzi. Potem konsekwencje tego mieliśmy takie, że rzeczywiście naprawdę wiele osób trafiało do egzorcysty. Ten człowiek, robił to nawet w kościołach. Totalna nieświadomość tych duchownych tamtego czasu - mówi o. Remigiusz Trocki OFMconv.

-  Im człowiek ten posiada większą moc, chociażby tak jak właśnie ten człowiek Clive Harris, im jest rzeczywiście mocniejszy w tym swoim działaniu i dochodzi rzeczywiście do uzdrowień, bo ja tego nie neguję, tym dojdzie do większego opętania. O wiele szybciej i o wiele mocniej. Więc nie szukamy uzdrowienia za wszelką cenę, bo możemy wraz z uzdrowieniem, też przyjąć coś,co jest bardzo złe, bardzo okrutne. Poza tym szukanie uzdrowienia za wszelką cenę, jest, czy w ogóle, że Bóg zawsze chce nas uzdrowić... Bo wiecie, teraz są te Msze z modlitwą o uzdrowienie, tego jest mnóstwo. Czy takie myślenie - że Bóg każdego chce uzdrowić. Dla mnie, to nie jest w ogóle katolickie - stwierdza duchowny.

- Bóg nie chce każdego uzdrowić. Bóg chce każdego zbawić, ale nie każdego uzdrowić. Bo dochodzimy do wniosku, że wszelki krzyż, który daje ci Pan jest przekleństwem. Tak? Zbawienie przyszło przez Krzyż - Jeżeli nie przyjmujesz swego krzyża, nie jesteś Mnie godzien. Czytajmy mistyków. Raptownie odrzucamy,bardzo często właśnie w takim myśleniu całą teologię katolicką z 2 tys. lat, gdzie mistycy, pięknie opisywali krzyż, który przyjęty i połączony z Jezusem, z Jego Męką, ma potężną moc zbawczą.” - dodaje.

- Zobaczcie, tutaj w tym miejscu, kiedy mówimy o Maryi jako Wszechpośredniczce Łask, to w takim myśleniu, że Ona najpiękniej doświadczyła tego, o czym pisze św Paweł: "Ja w sobie dopełniam cierpień Chrystusa". Ona w najdoskonalszy sposób dopełniła w sobie cierpień Chrystusa. Czyli, Chrystus umarł za nas i nas zbawił, ale my cierpiąc wraz z nim, możemy też uczestniczyć w Męce Pańskiej, w Jego mocy zbawczej -"Dopełniam w sobie cierpień Chrystusa". - tłumaczy.

- I Ona zrobiła to w najdoskonalszy sposób. Ale nie zrobiła by tego, gdyby odrzuciła wszelki krzyż. I teraz, szukając takiego myślenia, że wszystkie jakieś Msze z modlitwą o uzdrowienie, że Bóg chce każdego uzdrowić, Bóg nie chce abyś cierpiał - no to, to nie jest Boże. Bo Bóg dopuszcza pewien krzyż. Ideał, był przed upadkiem Adama i Ewy, przed grzechem pierworodnym. To był ideał. To był raj, ale my do tego raju nie wrócimy. - W niebie będzie dobrze. Tu zaś na ziemi, Bóg dopuszcza pewne krzyże, pewne cierpienie, które - też tak mówi do swoich jakiś tam wybranych, mówi: - daję ci krzyż aby cię uświęcić. Jeżeli ten krzyż ciebie tutaj nie oczyści, nie uświęci, no to jaką będziesz miał chwałę w niebie. Jak chcesz się dostać do nieba bez krzyża. No to nie jest biblijne. - "Kto odrzuca swój krzyż, nie jest Mnie godzien" - mówi Jezus. To jest niesamowite właśnie, kochani - Krzyż ma moc zbawczą. Moje cierpienie, moja choroba, łączona z Jezusem, ma potężną moc zbawczą. - podsumowuje.

mp/yt/przez maryję do jezusa

Komentarze (12):

Fogiel z tłustą brodą2022.01.18 18:48
Tylko Dominik Tarczyński pomoże, ale z fakturą będzie drożej
Torchwood2022.01.18 16:18
Czyli po wizycie u gościa, który cię fikcyjnie wyleczy, będziesz musieć udać się do gości który fikcyjnie wypędzi z ciebie fikcyjnego demona? A kasa leci...
rebeliant2022.01.18 14:15
"Ja w sobie dopełniam cierpień Chrystusa". Ona w najdoskonalszy sposób dopełniła w sobie cierpień Chrystusa. Czyli, Chrystus umarł za nas i nas zbawił, ale my cierpiąc wraz z nim, możemy też uczestniczyć w Męce Pańskiej, w Jego mocy zbawczej -"Dopełniam w sobie cierpień Chrystusa" - no właśnie tylko umarł, ale nie był gwałcony za ofiary gwałtów. Tak samo najczystsza panienka jest żyzną glebą do uprawy pychy nad tymi, którzy byli zmuszani do seksu. Byli zmuszani, bo Bóg pozbawił ich wszechmocy. Siebie Bóg wszechmocy nie pozbawił i dzięki niej tak nakręcił bieg wydarzeń, że uchronił siebie i swoją dziewicę przed krzywdą na sferze seksualnej - czym pyszni się już od przeszło 2 tyś. lat nad nierządnicami i innym stworzeniem, które z braku wszechmocy ponieśli krzywdę przed, którą wymknął się nawet wszechmocy i miłosierny. A wręcz przeciwnie - ignoruje i zagłusza o tym prawdę żądając zapomnienia i akceptacji noszenia na sobie czegoś, czego on sam nie nosił, czego jego mamusia również nie nosiła na sobie (o czym od 2k lat grzmi jego sekta z ambon). Krzywda ofiar gwałtów definitywnie złamała wielowiekową propagandę zbawienia dokonanego przez Boga wszechmocnego, które to zbawienie ma fundament w braku wszechmocy u innych istot. Jak widzicie drodzy teologowie i wielbiciele Boga, można czynić najwspanialsze obrazy i pieśni o kimś, aby on lśnił przed wszystkimi... ale to tylko propaganda i ona zawsze w pewnym miejscu się rozsypuje.
rebeliant2022.01.18 14:02
"Bóg nie chce każdego uzdrowić. Bóg chce każdego zbawić, ale nie każdego uzdrowić. Bo dochodzimy do wniosku, że wszelki krzyż, który daje ci Pan jest przekleństwem. Tak? Zbawienie przyszło przez Krzyż - Jeżeli nie przyjmujesz swego krzyża, nie jesteś Mnie godzien. Czytajmy mistyków. Raptownie odrzucamy,bardzo często właśnie w takim myśleniu całą teologię katolicką z 2 tys. lat, gdzie mistycy, pięknie opisywali krzyż, który przyjęty i połączony z Jezusem, z Jego Męką, ma potężną moc zbawczą.” - tak dokładnie precz z przewrotnością Boga Jahwe, który uzurpuje sobie bogowanie nad innymi. Jahwe uzurpuje sobie najpierw ułomności u innych - czyli wszelką niemoc - aby poprzez wybawienie z opresji zyskać w przekonaniu wybawianych, że zawsze mają być w jego strukturze władzy. Tylko istnienie poza Bogiem i z wszechmocą jest należytym stanem egzystencji.
rebeliant2022.01.18 13:56
Widzę, że księża wam o tym nie chcą powiedzieć... otóż ci tzw. bioenergoterapeuci nierzadko są nieuczciwi i zamiast udzielić energii potrzebującemu, ci jeszcze mu ją podprowadzą i stąd te objawy opętańcze. Trochę wiedzy ukrytej nie zaszkodzi.
Mikołaj2022.01.18 13:22
Jeszcze jeden co wybrał się nauczać o krzyżu , a nie zrozumiał czym krzyż jest !. Rozumie go przez potoczne znaczenie jakie używają niedouczeni ludzie . Według nich np. pijak który zniszczy sobie zdrowie , na starość może nazywać to krzyżem . A krzyż to nie synonim cierpienia , bo jakże by człowiek mógł je porzucić?!.Zabić się ? .Krzyż jak wskazuje jego graficzny znak , to postepowania człowieka według woli Boga !.Pionowa belka krzyżuje się z poziomą w miejscu gdzie zawsze powinien znaleźć się człowiek tam gdzie go zaprowadzi każdy dzień !.To jego powinność względem zastanej sytuacji . " Niech bierze każdego dnia krzyż swój i niech mnie naśladuje " .Oraz : " Kto nie niesie swego krzyża a idzie za mną , nie jest mnie godzien ." .To taki który omija i nie wypełnia tego co przed nim stawia Bóg jako powinność , bo np.za drogo go to kosztuje lub go lenistwo od tego odwiodło .
Anonim2022.01.18 12:48
Bo prawdziwi są tylko uzdrowiciele koncesjonowani przez Kościół.
Anonim2022.01.18 12:23
Służba zdrowia w katotalibanie niedługo będzie się sprowadzać do rózańca i egzorcyzmów...😁😁😁
robaczek2022.01.18 12:06
TYLKO SLABI UMYSLOWO WIERZA KOSCIOŁOWI ........... ba ! .................. jakimkolwiek szamanom
Polak2022.01.18 11:57
Lepiej uważać na egzorcystów, bo po kontakcie z takim potrzebuje się szpitala oraz opieki psychiatrycznej.
Albert2022.01.18 11:50
Od uzdrowiciela do egzorcysty, czyli z deszczu pod rynnę. Tłumaczenie dla bezmyślnej i łatwowiernej katolickiej biomasy - od jednego oszusta do drugiego.
Anonim2022.01.18 11:48
Jedni i drudzy to szarlatani...😁😁😁