reklama
reklama

Unia Europejska ustaliła jak wolno spuszczać wodę w klozecie

Unia Europejska ustaliła jak wolno spuszczać wodę w klozecie
fot. Flickr
reklama To nie żart. W trosce o środowisko naturalne specjaliści z Komisji Europejskiej wypracowali prawne ramy dla spłukiwania wody w toalecie. Tak, tak szanowni państwo, będziemy mieć nowe zasady.

Badania zajęły kilka lat. Naukowcy, specjaliści i inni ustalili istotne parametry, jak "objętość spłukania" (ang. "flush volume") oraz "mniejsza objętość spłukania" (ang. "reduced flush volume"). Dzięki temu wreszcie będzie można uregulować "dziki" rynek sedesów. Nikt już nie spłucze zbyt wiele wody!

Praca unijna na temat spłukiwania wody w klozecie przyniosła 60-stronicowy raport techniczny. Obejmuje on badanie zachowań użytkowników, analizę rynku muszli klozetowych i pisuarów oraz, oczywiście, wnioski określające idealną spłuczkę.

Co ważne, eksperci unijni uznali, że na rynku toalet panuje totalny chaos, anarchia, dlatego postanowiono zająć się ową bardzo istotną sprawą na forum unijny. I określono standardy spłukiwania wody w klozecie. „Dla pisuarów określono, że najbardziej optymalna "objętość spłukania" wynosi 1 litr na każde spłukanie, podczas gdy dla muszli klozetowych współczynnik ten wynosi 5 litrów”.

Na koniec warto napisać, że w czasie prac badawczych nad klozetem, naukowcom udało się ustalić, że "deski toaletowe nie mają wpływu na funkcjonalność produktu (sedesu - red.)" oraz "deski toaletowe często sprzedawane są osobno".

Unia Europejska i jej praca naprawdę dostarczają nam mocnych wrażeń.

mod/http://rtvagd.wp.pl/

10.09.2014, 13:33

Komentarze ():

Wrog_Z_Papieru Wrz 10, 2014, 1:36 po południu

Faktycznie śmieszne! Przecież to NASZA woda i żadna unia nie będzie nam gadać ile mamy spłukiwać! Proponuje im na złość spłukiwać wodę po dwa razy! Dodatkowo palić opony (tego też nam nie wolno) i wylewać stary olej napędowy do pobliskiego stawu.

center Wrz 10, 2014, 1:45 po południu

@Wrog_Z_Papieru
Ale fakt faktem, że jak ktoś głupi i chce płacić za oczyszczanie wody (bo ona przecież nie znika tylko przechodzi przez oczyszczalnię), to niech płaci.

Wszystkie nowe spłuczki mają regulator w zbiorniku i można jednym pokrętłem ustalić ile wody chce się mieć w spłuczce.

kasia_feministka Wrz 10, 2014, 1:48 po południu

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/susza-w-kalifornii-kary-za-marnotrawienie-wody/4lex5
http://joemonster.org/art/28999

taro Wrz 10, 2014, 1:54 po południu

i przez takich glupcow i trroryzm zielonych w Niemczech doszlo doszlo do paranoi. W 2000 roku zmusili ludzi do oszczednosci w toaletach i w czasie kapieli, tak ze pojemnosc muszli klozetowej zatrzymywala sie besposrednio poza blokiem lub osiedlem w kanalizacjach. Miasto bylo zmuszone zamawiac beczkowozy i przeplukiwac rury 16m3 wody pitnej na jeden wlaz kanalowy, oczywiscie rachunek byl rozdzielony na mieszkancow. Teraz to powtorzy UE.

Jahu Wrz 10, 2014, 1:56 po południu

Teraz już wiemy czemu słynny naukowiec i człowiek postępu niejaki Piogal ograniczył swoje występy na forum Frondy ów słynny naukowiec z grupą innych słynnych i postępowych naukowców przez kilka lat zajmował się tematem czy g..... w muszli da się spłukać jednym splunięciem śliny czy też jednak trzeba pozwolić ludziom splunąć dwa razy. Pytanie do postępowych naukowców co zrobić kiedy po dwóch splunięciach muszla pozostaje brudna, zamknąć plującego ?

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook