Ukraina: Nie homomałżeństwom! - zdjęcie
22.07.15, 15:28(fot. wikipedia)

Ukraina: Nie homomałżeństwom!

12

- Nie wpisujcie tego do konstytucji! Te zapisy zburzą wartości naszego świata! – tak apeluje do swoich władz ugrupowanie "O duchowość, moralność i zdrowie Ukrainy"

Ugrupowanie zaapelowało do Rady Najwyższej, prezydenta i rządu Ukrainy, by ratować ukraińską Konstytucję przed manipulacjami w sprawie małżeństwa i rodziny – informuje „Słowo Polskie” na Ukrainie za portalem credo-ua.org.

Pawło Ungurian, lider ugrupowania mówi, że najwyższą wartością dla dziadów i pradziadów dzisiejszych mieszkańców Ukrainy jest i była rodzina. Jak wskazują dane World Vlues Survey, 86 procent obywateli Ukrainy stawia rodzinę na pierwszym miejscu.

- Niektóre niby "demokratyczne" siły, przy wsparciu instytucji światowych, próbują zmieniać ustawodawstwo i wprowadzać amoralne wartości – argumentuje Ungurian.

Zmiany do nowego projektu Konstytucji Ukrainy dotyczą usunięcia z artykułu 51 określenie małżeństwa jako związku kobiety i mężczyzny. Do nowego 35 artykułu ma być wpisana ochrona prawna mniejszości seksualnych, a zamiast obecnego zapisu, że związek małżeński jest wspólną decyzją kobiety i mężczyzny, proponowany jest zapis, że prawo do niego jest gwarantowane ustawą, a każdy członek małżeństwa ma równe prawa i obowiązki w związku i w rodzinie.

W praktyce oznaczać będzie to, że każda krytyka środowisk LGBT na Ukrainie będzie karana. Jeżeli z ustawodawstwa zniknie określenie rodziny związku mężczyzny i kobiety, otwarta zostanie droga do małżeństw homoseksualnych i określenia rodziców terminem: „Rodzic 1” i „Rodzic 2”.

Jeżeli ukraiński parlament uchwali te zmiany, to pod względem "postępu" wyprzedzi nawet Polskę. Ugrupowanie „O duchowość, moralność i zdrowie mieszkańców Ukrainy” apeluje, by obywatele, katolickie i prawosławne organizacje społeczne oraz partie chrześcijańsko-demokratyczne wnioskowały do prezydenta Poroszenki o usunięcie poprawek z projektu Konstytucji.

KZ/Kresy24.pl

Komentarze (12):

anonim2015.07.22 16:17
Tak po katolicku: zakazać innym, żeby byli ze sobą, żeby się kochali, żeby nie byli dyskryminowani. Jezus zdaje się na pierwszym miejscu stawiał przykazanie miłości, ale co nam cieśla będzie smędził ...
anonim2015.07.22 16:48
Prosze nie dawajcie takich obrzydliwych zdjęć, jem obiad akurat. Można dac rysunek dwóch kóz, bedzie na to samo.
anonim2015.07.22 17:04
Czyli to "O duchowość, moralność i zdrowie Ukrainy" jest przeciw, a nie cała Ukraina. Nagłówek jak zwykle kłamie. Ale cóż, w końcu najwięcej ludzi to na nim skończy czytać.
anonim2015.07.22 17:38
@Romek Atomek Właśnie tak wygląda niestety wykwit tego uzależnienia. Uzależnienia są po prostu brzydkie, a w tym zboczonym wydaniu w szczególności. Jeszcze obrzydliwsze byłoby np zdjęcie pana z dzieckiem, pana z kozą, albo pana ze zwłokami.
anonim2015.07.22 18:14
@mikol Jezus przekazał też bardzo konkretną, nie dającą cienia złudzeń, naukę o małżeństwie, o relacjach międzyludzkich. I bardzo mi przykro, ale nie znalazło się w niej miejsce dla kwestii relacji małżeńskich z osobnikami płci przeciwnej...
anonim2015.07.22 20:02
Siły Zła mimo tego że są w skrajnej mniejszości usiłują wprowadzić homo-prawo do konstytucji Ukrainy. To teraz już wiecie po co był ten Majdan.
anonim2015.07.22 20:04
Frona będzie dalej popierać (różową) Ukrainę???
anonim2015.07.22 20:36
Fronda uda, jeśli oczywiście wprowadzą pro gejowskie "prawo", że tego nie ma bo zaburzyłoby to jej przekaz o naszych ukochanych braciach Ukraińcach i pro Polskiej katolickiej, chrześcijańskiej Ukrainie itp. Frondo, Bóg i religia chrześcijańska głosi że należy szukać PRAWDY bo JEZUS JEST PRAWDĄ. U was działa to dość wybiórczo, tzn. piszecie o Bogu i polityce, gdy jednak te tematy się przenikają pojawia się problem, że zaczynacie nie dostrzegać/ celowo pomijać niewygodne wam fakty (szczególnie jeśli dotyczą Państwa, które 3ba przedstawiać jako przyjazne). Przykład: cały czas piszecie i ukazujecie Ukrainę jako sprzymierzeńca i przyjaciela Polski, Ukraińcy nasi bracia trzeba im pomagać. Jest to bardzo piękne i chrześcijańskie (pomoc bliźniemu) problem pojawia się jednak gdy Ukraińcy nawołują do zwrotu Przemyśla ( notabene już po wejściu wojsk Rosyjskich na ich terytorium i deklaracjach wsparcia ze strony Polski), wprowadzają embargo na nasze mięso, czczą katów i morderców Polaków czy chcą wynieść na ołtarze abp, który błogosławił narzędzia wykorzystane później do zabijania Polaków. O tych faktach jak sądzę wiecie bardzo dobrze, ale je przemilczacie bo choć są to rzeczy sprzeczne z katolicyzmem i tym co niby głosicie nie pasują do dyskursu politycznego jaki macie przedstawiać naiwniakom. Proponuje naprawdę, skupić się na PRAWDZIE często niestety trudnej i bolesnej, a wasze artykuły będą lepsze. Ja wiem, że taka polityka i taki przekaz macie podawać ludziom, ale błagam chociaż starajcie się szukać tej prawdy, a nie naiwnie głosić propagandę co do Ukrainy. Uwierzcie mi, zyskacie na tym, bo ludzie chcą PRAWDY, a nie politycznej poprawności i propagandy.
anonim2015.07.22 22:00
powinni starać się o obligatoryjny wpis do konstytucji wprowadzający karalność sodomitów (eufemistycznie zwanych dziś "homoseksualistami" lub "gejami") i dewiantów seksualnych ciężkimi robotami lub chłostą
anonim2015.07.22 22:14
Ukrainę też rozdziobują żydowskie kruki i wrony, jak Polskę.
anonim2015.07.23 8:28
Dlaczego nie napisano, które ukraińskie ugrupowania polityczne dążą do zmian w konstytucji i wprowadzenia małżeństw homoseksualnych. Czyżby to byli ci sami demokraci, którzy zorganizowali Majdan i których Polska teraz bezwarunkowo popiera? Może chociaż potomkowie UPA oraz partia obalonego prezydenta Janukowycza będą przeciw tej "nowoczesności".
anonim2015.07.26 13:14
Może chociaż potomkowie UPA oraz partia obalonego prezydenta Janukowycza będą przeciw tej "nowoczesności". Pogrobowcy UPA na pewno przy okazji będą przeciwko każdemu nie-Ukraińcowi na terytorium Ukrainy, przeciwko przemysłowi w granicach państwa polskiego, przeciwko cmentarzowi orląt, przeciwko stwierdzeniu że UPA to mordercy, będą budować oganizacje ala Hitler-jugen i indoktrynować totalitarnie młodzież. Ale faktycznie masz racje będą przeciwko homomałżeństwom - naziści z definicji ich nie akceptują. Tylko nie wiem skąd u Ciebie to "przynajmniej"