reklama
reklama

Terlikowski: Papież niezwykle mocno o tym, że Europejczycy sami proszą się o śmierć

Terlikowski: Papież niezwykle mocno o tym, że Europejczycy sami proszą się o śmierć
reklama Papież w wywiadzie, z którego media wyciągnęły tylko uwagi o tym, że wraz z imigrantami mogą przybyć terroryści, wskazuje, niezwykle mocno, na istotę problemu imigracyjnego.

Te słowa są naprawdę niezmiernie ważne. I nie należy ich lekceważyć, bowiem właśnie w wywiadzie dla portugalskiego radia papież tak jasno wskazał na istotę problemu, jaki Europa ma z imigracją, a także z samą sobą. Problemem tym nie są ani muzułmanie, ani brak szczelności granic. Jest nim natomiast brak woli życia Europejczyków. A dokładnie decyzja o tym, że wszystko jest ważniejsze od posiadania dzieci. I Polacy wcale nie są szczególnie inni.

„Fenomen emigracji jest rzeczywistością, ale chciałbym zwrócić uwagę na pewien problem, nie krytykując nikogo – podkreślił papież. – Ale, gdy gdzieś pojawia się pusta przestrzeń ludzie spoglądają się na to, by ją wypełnić. Jeśli w jakimś kraju nie ma dzieci, imigranci przybywają, by zająć pustą przestrzeń. Myślę o poziomie urodzeń we Włoszech, Hiszpanii i Portugalii. Myślę, że jest on bliski zeru. A zatem jeśli nie ma dzieci, jest pusta przestrzeń. A dlaczego nie chcą mieć dzieci – myślę, że częściowo dlatego – to moja interpretacja, nie wiem czy słuszna – z powodu kultury „dobrego samopoczucia”, czyż nie? Słyszałem od mojej własnej rodziny, od włoskich kuzynów, lata temu: „nie chcemy dzieci, nie chcemy. Wybieramy podróże, wakacje czy zakup willi, albo coś jeszcze innego”. A potem starsi zostają samotni. Sądzę, że największym wyzwaniem Europy jest powrót do bycia Matką Europą…” – mówił papież. I dodał, „a nie babcią Europą”.

I to jest klucz do kryzysu, o którym wciąż rozmawiamy. Zamiast wciąż podniecać się imigrantami warto zrobić coś, by powstawali nowi Europejczycy. I jasno zadać sobie pytanie: a Ty, co zrobiłeś, by Europa była matką, a nie babcią? Jeśli nie weźmiemy sprawy we własne ręce (i nie tylko), to muzułmanie nas pokonają. I to wcale nie za pomocą terroryzmu, ale macicami ich kobiet. Taka jest bolesna prawda, o której mocno, choć z łagodnością przypomniał Ojciec Święty.

Tomasz P. Terlikowski

15.09.2015, 13:38

Komentarze ():

Koder Wrz 15, 2015, 1:49 po południu

O, to teraz słuchamy tego co mowi papież. Ten sam papież, ktory sie "myli" kiedy Panu nie po drodze z jego naukami.

Fidem Wrz 15, 2015, 5:59 po południu

Narobiłem dzieci, ale nie dlatego, że myślałem genitaliami, tylko po to żeby ocalić Europę :)

CaminoCanis Wrz 15, 2015, 9:16 po południu

Krycha - obowiązek byś spełniła, gdybyś tych córek urodziła jeszcze ze trzy oraz tyle samo synów. A potem tak ich wychowała, żeby robili to samo. Wtedy mogłabyś ze spokojnym sumieniem powiedzieć że spełniłaś obowiązek a nie "obowiązek"

CaminoCanis Wrz 15, 2015, 9:18 po południu

Chumbacośtam - Terlikowski ma rację a trzeci świat to nam zafundowały POlszewiki obiecujące zieloną wyspę

CaminoCanis Wrz 15, 2015, 9:20 po południu

Zaneta - o tym mówi papież a nie Terlikowski. Terlikowski tylko robi to, co mówi właśnie papież. Czy to takie trudne do kapnięcia ???

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook