Terlikowski: Mocne dowody na traktowanie Polski jak kondominium - zdjęcie
03.01.16, 20:23

Terlikowski: Mocne dowody na traktowanie Polski jak kondominium

19

Wezwanie do zrobienia porządku w Polsce, szczególnej obserwacji i coraz częstsze sugestie, że UE powinna objąć suwerenne państwo specjalnym nadzorem boleśnie uświadamia, że niestety od wielu lat Berlin traktował Polskę jak własne kondominium. Jego politycy, bez większych problemów, nakazywali rozwiązania, które im odpowiadały, a Polacy wiernie służyli berlińskim mocodawcom. I nagle to się zmieniło, nagle Polacy zdecydowali się iść własną drogą. Taką, w której już nie Berlin (i tym bardziej nie Moskwa, o Brukseli nie wspominając, bo ona w istocie się nie liczy) będzie dyktował nam warunki. Na to zgodzić się nie można, więc rozpoczęła się afera.

I właśnie ona jest najlepszym chyba dowodem na to, jak Berlin (i podlegająca mu Bruksela) traktują Polskę i Polaków. Histeria jest bowiem wywołana faktem, że ich ludzie, ci kaprale, którym zlecili zarządzanie tubylcami, ich ogłupianie są obecnie odsuwaniu od władzy. A to przecież oznacza kres (a przynajmniej ograniczenie) wpływów i polityki nakazowej. Teraz trzeba się będzie dogadywać, targować, ustępować, a czasem może nawet zobaczy się figę. Dopóki więc jeszcze można trzeba straszyć Polaków, że jak się nie uspokoją, to my zrobimy z Wami porządek. I to nie tylko medialny, ale także polityczny. Tyle, że mam nadzieję, iż Polacy już dostrzegli, że nie ma się czego bać, że wolność jest wartością, a suwerenności nie można i nie należy sprzedawać. Tego oni obawiają się najbardziej. I dlatego histeryzują i straszą. Siły jednak dość, by nas do czegokolwiek zmusić, nie mają.

Tomasz P. Terlikowski

Komentarze (19):

anonim2016.01.3 21:09
Mam (naiwną oczywiście) nadzieję, że jest pan również zwolennikiem wypowiedzenia konkordadu, który również ogranicza suwerenność Polski. I to bardziej niż UE, bo UE mimo wszystko coś nam daje, a państwo watykańskie tylko ssie.
anonim2016.01.3 21:11
Ostatni raz zachodnie media w podobny sposób krytykowały polski rząd za czasów prezydenta Reagan’a. Wtedy rząd ustami Jerzego Urbaba tłumaczył “tubylcom”, że zachodnie media nie mają pojęcia o Polakach i polskich realiach. Pan Terlikowski miał wtedy lat może 10.
anonim2016.01.3 21:11
Obecne traktowanie Polski przez UE w oczywisty sposób pokazuje nam jak wiele pieniędzy głównie Niemcy wysysali z naszej gospodarki. Oczywiście nie tylko Niemcy ale przede wszystkim oni. Ich obecne reakcje wskazują nam co należy uczynić w pierwszej kolejności - odciąć niemieckie koncerny medialne od możliwości wpływania na mentalność Polaków. Kapitał zagraniczny nie może stanowić w poszczególnych mediach więcej niż 20%.
anonim2016.01.3 21:27
Krzys w żadne sposób Konkordat nie ogranicza suwerenności Polski, UE mnóstwo środków nas kosztuje, niżeli dla was coś tam daje.
anonim2016.01.3 21:37
@Majestic Wyobraź sobie, że ogranicza, bo nakłada na państwo polskie szereg kosztownych obowiązków, z których Polska nie może zrezygnować bez zgody Watykanu.
anonim2016.01.3 21:52
Krzys Z tytułu tej umowy nie wiążą się żadne kosztowe obowiązki, ktoś cię w błąd wprowadził. Natomiast UE to niejednokrotnie dotkliwe kary finansowe nakłada, jak również ingeruje w sprawy Polskie choćby teraz po skardze jaką Platforma złożyła.
anonim2016.01.3 22:02
@Majestic Mnie w błąd? Jeśli według ciebie nauczyciele religii albo kapelani świadczą swoje usługi za darmo to sprawdź proszę w odpowiednich źródłach, bo ty jesteś w błędzie.
anonim2016.01.3 22:10
Krzys Pensje które otrzymują zgodnie z świeckim prawem, nie wynikają również z tej międzynarodowej umowy.
anonim2016.01.3 22:25
@Krzyś Księża uczą w szkołach bo tego pragną rodzice dzieci. Pozostałym nauczycielom też państwo płaci dlatego, że tej nauki wymagają rodzice dzieci.
anonim2016.01.3 22:27
@Majestic Ty tak na serio? Skoro konkordat nakłada na państwo polskie wymienione obowiązki, to tym samym nakłada na państwo polskie obowiązek opłacania osób je wykonujących. A zatem państwo polskie nie może zaprzestać wydawania pięniędzy na te osoby bez zgody Watykanu. A zatem, w tym punkcie, Polska suwerenna nie jest.
anonim2016.01.3 22:41
Krzys z tej umowy nie wynikają takowe przymusy które przytoczyłeś, nie znasz ewidentnie regulacji jakie są zawarte w międzynarodowej umowie. Zgodnie z prawem świeckim dla zatrudnionego przysługuje pensja, to jest jak najbardziej rzecz suwerenna. Ty i tobie podobni chcą wykluczenia z życia społecznego Księży, to jest komunistyczna metoda w III RP była wielokrotnie stosowana.
anonim2016.01.3 22:43
Krzys Nie jesteś Państwem Polskim, większość decyduje, demokracją cię obowiązuje. Większości bardziej przeszkadzają gigantyczne kary nakładane przez UE i aktualne za namową PO ingerowanie w sprawy Polskie, to jest tracenie suwerenności
anonim2016.01.3 22:45
@Majestic To jak rozumieć art 12 p 1 konkordatu, ktory mówi, że państwo polskie ma gwarantować nauczanie religii w szkołach i przedszkolach?
anonim2016.01.3 22:48
@Majestic Oczywiście, jak Macieriewicz i reszta latali do stanów i próbowali wciągać obamę w ingerencję w badanie wypadku smoleńskiego to było dobrze, za to teraz obama i UE mają się odczepić.
anonim2016.01.3 23:13
Krzys widziałeś ten dokument, przeczytaj dokładnie na jakiej zasadzie to obowiązuje. W taki sposób należy to rozumieć, Rodzice mają prawo do lekcji religii dla dzieci, państwo nie może większości zakazywać religii na wniosek dajmy na to komunistów.
anonim2016.01.3 23:16
Krzys Kto ci powiedział że wciągali, zwyczajnie odbywali wizyty zagraniczne. Na skargę to Platforma do Brukseli wyruszyła opowiadać kłamstwa o rzekomym Demokracji zagrożeniu.
anonim2016.01.3 23:18
Krzys Obama w tą sprawę nawet nie został włączony i nie próbowali tego uczynić, Platoforma i owszem dąży aby Bruksela wkroczyła jeszcze bardziej w sprawy Polskie.
anonim2016.01.3 23:27
@Krzys Państwo ma gwarantować nauczanie religii, ale już nie przymuszać do uczestnictwa w tych lekcjach. Jeżeli nie będzie uczniów chętnych do nauki tego przedmiotu, to w sposób naturalny zniknie on ze szkół. Pozwolę sobie tutaj zauważyć, że w wielu krajach UE, lekcje religii są przedmiotem obowiązkowym, a są wśród nich też kraje protestanckie, raczej nie mające nic wspólnego z Watykanem. *** Polacy byli "wyzwoleni" spod wpływów Watykanu za komuny. Ten, kto pamięta te czasy, nie pragnie, aby powróciły.
anonim2016.01.4 8:50
Kiedy potomek niemieckich nazistów, mordujących naszych ojców i ich okradający, mówi publicznie że "trzeba zacząć kontrolować Polskę" to przestaje być śmieszne. Myślę że najwyższy czas zastanowić się nad dostępem Polaków do broni.