reklama
reklama

Szef MSZ: Trump będzie nas traktować jak sojusznika

Szef MSZ: Trump będzie nas traktować jak sojusznika
Fot. Karolina Siemon-Bielska, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia; pixabay
reklama

Minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski uzyskał zapewnienie od współpracowników Donalda Trumpa, że ewentualna współpraca Stanów Zjednoczonych z Rosją nie będzie odbywać się kosztem naszego kraju. Minister podkreślił, że nowa administracja USA traktuje Polskę jak lojalnego sojusznika.

Szef polskiej dyplomacji spotkał się w Nowym Jorku z doradcą do spraw bezpieczeństwa przyszłego prezydenta USA, generałem Michaelem Flynnem oraz nieformalnym doradca Donalda Trumpa w sprawach międzynarodowych, Henrym Kissingerem.

"Traktują nas jak wiarygodnego sojusznika, państwo które wydaje właściwe sumy na obronność i służy także interesom Stanów Zjednoczonych" – powiedział minister.

Witold Waszczykowski wyraził przekonanie, że nowy amerykański rząd będzie respektować ustalenia szczytu NATO dotyczące obecności wojskowej Sojuszu w naszym regionie.

"Mamy do czynienia z administracją, która będzie dbała o interesy naszej części Europy" – podkreślił minister. Dodał, że Polska jest zainteresowana ułożeniem dobrych stosunków z Rosją, ale klucze do ich poprawy leżą w Moskwie.

emde/tvp.info

11.01.2017, 8:20

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook