reklama
reklama

Szef MSZ spotkał się z doradcą prezydenta USA

Szef MSZ spotkał się z doradcą prezydenta USA
źr. zdj. Youtube
reklama

Biuro rzecznika prasowego MSZ poinformowało, czego dotyczyły rozmowy szefa polskiej dyplomacji, Witolda Waszczykowskiego z  z Ralphem Eugenem Reedem Jr, doradcą ds. religijnych prezydenta USA Donalda Trumpa.

Na spotkaniu polskiego ministra spraw zagranicznych z doradcą prezydenta Stanów Zjednoczonych poruszony został m.in. temat relacji polsko-amerykańskich i perspektyw zacieśniania współpracy z nową administracją USA- napisano w komunikacie przekazanym Polskiej Agencji Prasowej.

Szef MSZ podkreślił w rozmowie z bliskim współpracownikiem Donalda Trumpa, że Stany Zjednoczone są kluczowym sojusznikiem Polski.

"W ocenie szefa polskiego MSZ głównym filarem stosunków USA i Polski pozostaje współpraca w zakresie bezpieczeństwa i obrony, choć - jak zaznaczył szef MSZ - należy pamiętać też o jej wymiarze politycznym i gospodarczym"- napisano w oświadczeniu. 

Resort spraw zagranicznych poinformował również, że minister Waszczykowski wyraził nadzieję na współpracę dwustronną tak owocną, jak dotychczas.

JJ/PAP, Fronda.pl

17.03.2017, 18:25

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook