Świnie oderwane od koryta ryczą jak lwy  - zdjęcie
31.12.15, 16:19

Świnie oderwane od koryta ryczą jak lwy

16

"Bo teraz zwycięża w Polsce duch PRL. I nie ma lepszego obrońcy PRL-owskiego autorytaryzmu niż właśnie Jarosław Kaczyński. Możliwe, że wyobraża sobie, iż jest Piłsudskim - ale w rzeczywistości mówi językiem Gomułki i Moczara" - grzmi wzorowa demokratka Agnieszka Holland o rządach pisowskich dyktatorów.

Gdzie? Oczywiście. W "Wyborczej".

Oj, drą się, drą się płomienni obrońcy postkom... ekhm, demokracji! Krzyczą w niebogłosy, a co też oni mówią, gdyby Państwosłyszeli... Zresztą, czy Państwo nie słyszą? Weźmy taką Agnieszkę Holland!

"Powtarzanie milion razy, że czarne jest białe, powoduje, że ludzie zaczynają w to wierzyć. A jeżeli jeszcze im się to kłamstwo zapakuje w narodowy sztandar, to czują narodową dumę i wierzą jeszcze bardziej." - dudniła na "Czerskiej" reżyser. 

Sięgnęła też, a jakże, po Wunderwaffe lewaków. Rasizm.

"I w tę ideologiczną pustkę najmłodszego pokolenia wszedł Kaczyński, Korwin, Kukiz Taki nasz rodzimy Ku-Kux-Klan. Zaczęli młodych zarażać ksenofobicznym, nacjonalistycznym patriotyzmem z jednej strony, a z drugiej - zoologicznym darwinizmem społecznym, że tylko silni mają prawo do sukcesu, że można mieć na piersi orła, krzyż i ”żołnierzy wyklętych”, a jednocześnie nienawidzić połowy swych rodaków i większości świata."

Na tym jednak nie koniec. Według Hollande - z Polską już koniec. Koniec i już. Nie będzie niczego. Ani siły, ani wolności, ani powagi - a nade wszystko nie będzie DEMOKRACJI!

"Rok 2015 kończy się u nas bardzo dramatycznie. To kres nadziei pokoleń na mocną, wolną i liczącą się w świecie Polskę."

"Moim zdaniem nie będzie wyborów za cztery lata. Mogą tak pomajstrować przy konstytucji, że wydłużą kadencję większości, która tak dobrze służy narodowi. A po co Trybunał rozmontowali?."

Ale przecież Agnieszka Hollande nie powiedziała niczego nowego. Od przedwczoraj dobrze już wiemy, ze w Polsce czegoś nie ma. Tomasz Lis mianowicie obwieścił nam, że nie ma - prezydenta!

"Tak, Polska nie ma już prezydenta. Polska ma bezwolną marionetkę prezesa PIS, która zrobi wszystko co prezes każe. Pan Andrzej Duda formalnie jest prezydentem, ale łamie na naszych oczach dane Polakom słowo oraz konstytucję" - napisał na łamach kierowanego przez siebie portalu "NaTemat.pl".

"Zamiast budowania wspólnoty, dzielenie Polaków. Zamiast stania na straży prawa, łamanie prawa. Zamiast społecznych konsultacji, ignorowanie milionów Polaków. Zamiast prawdy kłamstwa okraszone niemądrym uśmieszkiem" - dodał.

"Polska ma lokatora Pałacu Prezydenckiego. Prezydenta już nie ma. Jest tylko niegodny tego imienia podwykonawca dzieła mordowania demokracji w Polsce, podjętego i realizowanego przez pana Kaczyńskiego" - grzmiał Lis.

Nie mniej barwnie wypowiada się ostatnio Jacek Żakowski, ten sam, który po śmierci generała Kiszczaka domagał się dla niego pogrzebu z honorami (tak, tak - CZYTAJ TUTAJ

"Trochę o człowieku, który rządzi Polską, opowiadają w "Fakcie" politycy PiS. Ukuli piękne słowo - "wściekłoszczęśliwy". Bo czasem rzeczywiście na twarzy prezesa widać wściekłość, a czasem taką błogość, którą można zobaczyć na twarzy kotka głaskanego po brzuchu" perorował niedawno Żakowski.

"Bo łamanie konstytucji i zasad państwa prawa będzie oczywiste. Nie tylko Rada Europy, ale też Unia Europejska, NATO, USA w takiej sytuacji będą musiały zająć stanowisko. Polska nie będzie już w jednej grupie z niepokorną Słowacją i kłopotliwymi Węgrami. Wyląduje obok Białorusi, albo Ukrainy za Janukowycza. Żadna międzynarodowa zachodnia struktura nie będzie mogła udawać, że nic się nie stało" - pisał kiedy indziej.

Prawda, jak bardzo musi boleć odrywanie od koryta? Holland, Lisa i Żakowskiego najwidoczniej naprawdę bardzo...

wbw

Komentarze (16):

anonim2015.12.30 14:37
babsko agnieszka holland jest stroniczo zplycona brakiem wiedzy o polsce ona bije piane bo tylko to [potrafi . Ona zawsze ma ANTYPOLSKIE ZDANIE ta ropucha nie zna sie na polityce wiec niech nie zabiera glosu bo prawdy w niej nie ma . klamie bo moze miec korzysci finansowe na produkcje filmowa od systemu postkomunistycznego .
anonim2015.12.30 14:38
Wygłodniałe świnie pędzące do koryta ryczą jeszcze głośniej :-D
anonim2015.12.30 14:58
Mimo że PiS to nie moja bajka, to ostatnio oddycha mi się jakby swobodniej
anonim2015.12.30 15:04
Przyrównywanie dziennikarzy do zwierząt to dehumanizacja "tekst ten pokazuje, i to jest istotne, że w procesie dehumanizacji przeciwnika, ich obrzydzania, „Newsweek” nie cofnie się przed niczym. Warto tylko przypomnieć, że w ten sam sposób wiele lat temu, o Żydach pisały nazistowskie, a o chrześcijanach bolszewickie gazetki. I nie sposób zapomnieć, czym się to skończyło. Wtedy to nie fundamentaliści zabijali, ale fundamentalistów zabijano." Tomasz Terlikowski - Fronda, http://www.fronda.pl/a/terlikowski-newsweek-i-luzny-stosunek-do-prawdy-czyli-jak-zdehumanizowac-przeciwnika,20923.html
anonim2015.12.30 15:38
Kajdanki - a moim zdaniem przyrównywanie tych chamów (piszę to z premedytacją) jest obraźliwe dla tych drugich (w tym dla mojego ciapka, który jest szczery, przyjazny i nigdy nie zdradzi)
anonim2015.12.30 15:49
Pomijając ich "dokonania" trzeba przyznać że mają też ZERO godności.
anonim2015.12.30 16:54
żeby oni jeszcze chociaż z sensem mówili, to można posłuchać. Ale wygadują takie głupoty, że aż mi ich szkoda. :) Nagadują na prezydenta Dudę, cytuję: "łamie na naszych oczach dane Polakom słowo". Ja dokładnie słuchałem co mówił i w swoich wypowiedziach nigdy nie mówił, że obecna Polska jest super i nic nie trzeba robić, tylko mówił, że polska potrzebuje sporych napraw w różnych dziedzinach. I prezydent dokładnie robi to: ustawa o emeryturach, zmniejszenie kwoty wolnej od podatków i najważniejsze, że wspiera PIS w naprawie państwa np. naprawa TK, którą popsuła PO swoją czerwcową reformą. Gdyby Prezydent Duda nie wspierał rządzącej Zjednoczonej Prawicy, która ma zamiar naprawić ten kraj (i robi to w błyskawicznym tempie- brawo za pracowitość i zdecydowanie), to wówczas POLACY byli by oszukani!!!! Lis, Żakowski, Holland niby wykształceni ludzie a nie mogą tego załapać, dlaczego Polacy wybrali Dudę i PIS. :) Więc im tłumaczę: Polacy postanowili zmienić rządzących, nie dlatego żeby było tak samo jak przez ostatnie 8 lat, ale dla tego, żeby było lepiej!
anonim2015.12.30 18:11
Że Lis uzurpuje sobie miano obrońcy jedności w naszym narodzie! Ten co Polaków wyzwał od "baranów". Pamiętacie? https://www.youtube.com/watch?v=qmkEmNWP0ug
anonim2015.12.30 19:20
Z tych świń mięsa nie będzie. A kwik ich nie posiada cech wielkiego kwiku.
anonim2015.12.30 19:38
Im wydawało się, że są "lwami".
anonim2015.12.30 21:31
Z tego co mi wiadomo, to powinniśmy potępiać postawy, a nie ludzi. Czy z tego, że nazwiemy drugiego człowieka "świnią" wynika faktyczne dobro? Bo jeżeli nie wynika dobro to wynika zło, bo przecież nie ma moralnej obojętności.
anonim2015.12.31 8:13
Paradne jest, kiedy w obronie polskiej demokracji staje osoba pochodząca w prostej linii od bolszewickich polonofobicznych żydów.
anonim2015.12.31 17:03
chore to wszystko było, z demokracją nie miało nic wspólnego - zapamiętajcie te gęby żeby już nigdy się nie pomylić i przypadkiem ich nie zatrudnić lub poprzeć
anonim2015.12.31 17:46
Autor jako stały mieszkaniec chlewni powinien wiedzieć,że świnie najgłośniej kwiczą,kiedy gospodarz przynosi karmę.Jego triumfalny kwik,to nadzieja na wielkie żarcie.
anonim2016.01.1 1:49
Oj ryczą.Układy scalone popaliło mi ,jak Ordyński przeprowadzał wywiad z Luftem.
anonim2016.01.2 23:08
Versus - zamiast oporników zainstaluj sobie układ scalony .....