reklama
reklama

Stan podwyższonej gotowości bojowej w Korei. Obawiają się kolejnej rocznicy Północy

Stan podwyższonej gotowości bojowej w Korei. Obawiają się kolejnej rocznicy Północy
Screenshot YouTube / Pixabay CC0
reklama

Korea Południowa wprowadziła dziś stan podwyższonej gotowości bojowej dla swoich wojsk. W najbliższy wtorek komunistyczna Północ będzie obchodziła kolejną ważną tam rocznicę, która może stać się pretekstem do przeprowadzenia kolejnej próby jądrowej.

W najbliższy wtorek przypada bowiem 85. rocznica powstania Koreańskiej Armii Ludowej. Tego dnia w Tokio ma też dojść do spotkania przedstawicieli Japonii, Korei Południowej i USA, którzy mają rozmawiać o wspólnych działaniach wobec Korei Północnej. Tymczasem według źródeł amerykańskich, w ostatnich dniach nasiliły się patrole chińskiego lotnictwa przy granicy z Koreą Północną.

Rosyjskie media informowały zaś o koncentracji rosyjskich wojsk, także przy granicy z komunistyczną Koreą. Rzecznik Kremla odmówił jednak komentarza w tej sprawie. Prezydent Stanów Zjednoczonych Donald Trump wyraził nadzieję, że Chiny zdecydują się wywrzeć presje na władze w Pjongjangu. Dodał też, że Stany Zjednoczone bacznie obserwują rozwój sytuacji na Półwyspie, a także podjęły - jak się wyraził ”nadzwyczajne kroki”. Nie odniósł się jednak do szczegółów tych działań.

dam/IAR

21.04.2017, 12:32

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook