reklama
reklama

Środa do Pawłowicz: Proszę, żeby pani zapoznała się z Nowym Testamentem

Środa do Pawłowicz: Proszę, żeby pani zapoznała się z Nowym Testamentem
Magdalena Środa. Fot. Wikipedia/Radosław Cetra
- Jak pani nie jest wierząca, więc co się pani będzie odwoływała do Nowego Testamentu– odpowiada Krystyna Pawłowicz.

W audycji Polskiego Radia „Sterniczki” Magdalena Środa ostro skrytykowała wyjazd za publiczne pieniądze delegacji polskich władz do Watykanu mówiąc, że... „państwo Watykan ma takie znaczenie jak księstwo Andora.”

W drugiej części programu poruszone zostały słowa Donalda Tuska, który napisał list gratulacyjny do Papieża Franciszka. Stwierdził w nim: "Pragnę jednocześnie zapewnić Ojca Świętego o woli i gotowości Polski do dalszego umacniania więzi i współpracy ze Stolicą Apostolską w obronie kultury chrześcijańskiej w Europie i na świecie". Uczestniczące w audycji Magdalena Środa i Agnieszka Grzybek atakowały premiera, broniła natomiast Krystyna Pawłowicz i minister Agnieszka Kozłowska-Rajewicz sekretarza stanu w Kancelarii Premiera i pełnomocnika rządu ds. równiego traktowania.

Prowadzący audycję w radiu publicznym Robert Kowalski, podczas wypowiedzi minister Kozłowskiej-Rajewicz przerywał jej: „Mamy walczyć o kulturę chrześcijańską... premier? To są słowa, które mógłby napisać duchowny. (…) Pani minister, premier niech się nie zajmuje walką o kulturę chrześcijańską, tylko walką o kulturę na rynku pracy, ochronę zdrowia, edukacją itd.” - pouczał Kowalski.

Według Agnieszki Kozłowskiej-Rajewicz premier zachował się zgodnie z protokołem dyplomatycznym. - Nie widzę nic w tym złego, żeby delegacja rządowa uczestniczyła w uroczystościach, które ogląda cały świat. To jest też istotne wydarzenie polityczne – zauważyła. Według niej premier odpowiedział listem na oczekiwania społeczne.

Krystyna Pawłowicz posłanka PiS, zauważyła, że w konstytucji nie ma nigdzie zakazu współpracy państwo - Kościół. - Polskie społeczeństwo jest katolicki. Taka jest polska tradycja, a pani Środa jest całkowicie poza tradycyjnym polskim konsensusem i nie rozumie polskiego społeczeństwa. Proszę zwrócić uwagę, że urzędnicy chodzą także na uroczystości żydowskie do prawosławnych czy muzułmanów – powiedziała. - Panie chciałby zniszczy kościół - dodała.

Agnieszka Grzybek, współprzewodnicząca partii Zieloni 2004 powiedziała, że premier Tusk wysyłając list do Watykanu złożył tym samy hołd lenny. To jest zupełnie niedopuszczalne. W państwie żyją osoby o różnych przekonaniach i światopoglądach religijnych. Nie może być w życiu publicznym narzucany jeden światopogląd religijny – dodała.

Magdalena Środa skierowała do Krystyny Pawłowicz prośbę: "Proszę, żeby pani zapoznała się z Nowym Testamentem i konstytucją". - Jak pani nie jest wierząca, więc co się pani będzie odwoływała do Nowego Testamentu – odpowiada Krystyna Pawłowicz.

Cała audycja do odsłuchania: List Tuska do Watykanu: Hold lenny czy dyplomacja

JW/polskieradio.pl

23.03.2013, 14:22 reklama

Komentarze (65):

Simon4567 Mar 23, 2013, 2:32 po południu

dobra ta posłanka Pawłowicz

Gandalf Mar 23, 2013, 2:40 po południu

Jeżeli Środa uważa że Stolica Apostolska (która posiada także status państwa) posiada takie amo znaczenie jak państwo Andora, to w zasadzie po takim stwierdzeniu nie mozna już kolejnych wypowiedzi Pani Środy uważać za poważne.

Pani Środa taką wyppowiedzią skompromitowała się całkowicie.

Cyrus Mar 23, 2013, 2:41 po południu

AHA TO ABORCJA,EUTANAZJA,IN VITRO,KASA NA ZWIĄZKI PARTNERSKIE ZA PUBLICZNE PIENIĄDZE TO TAK...ALE WYJAZAD DO WATYKANU TO JUŻ NIE...OT TOLERANCJA WEDŁUG PANI ŚRODY

Holandia11 Mar 23, 2013, 2:44 po południu

niech środa poczyta List św. pawła do Rzymian: " Nie łudźcie się! ..MężczyŹni współżyjący ze sobą NIE POSIĄDĄ KRÓLESTWA BOŻEGO "!

Gandalf Mar 23, 2013, 2:45 po południu

kapella

Masz rację. Dlatego nie głosuj więcej na Tuska i jego partię. Głosuj na Palikota, Dzięki temu Palikot uzyska w Polsce jeden procent poparcia plus jeden głos od Ciebie.

Powodzenia!!

Ha ha ha

pokaż więcej komentarzy

Najnowsze artykuły:

Prof. Płatek Konwencja antyprzemocowa wyleczy raka, zawały i uchroni od alkoholizmu

Prof. Płatek Konwencja antyprzemocowa wyleczy raka, zawały i uchroni od alkoholizmu Jest już cudowny lek na całe zło. Nie, nie jest nim wiara, ani nawet medycyna, ale… Konwencja antyprzemocowa. A opinię taką sformułowała w „Wysokich Obcasach” dr hab. Monika Płatek. I to wcale nie jest żart. W jej najnowszym felietonie możemy bowiem przeczytać, że nie ratyfikując konwencji „skrzywdzimy kolejne pokolenia”, które są świadkami rodzinnej tradycji. „Chłopiec wciśnięty w ciasny pancerz ...

MSZ Francji: dżihadyści z Iraku przed sąd

MSZ Francji: dżihadyści z Iraku przed sąd Rada Bezpieczeństwa ONZ zajęła się po raz pierwszy sytuacją chrześcijan i innych mniejszości na Bliskim Wschodzie. Patriarcha Louis Rafael I Sako wezwał do ukarania osób finansowo wspierających terrorystów. Posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa przewodniczył minister spraw zagranicznych Francji Laurent Fabius. Przedstawił on czteropunktowy plan pomocy mniejszościom religijnym w Syrii i Iraku. Po pierwsze, koalicja walcząca z Państwem Islamskim (IS) ma ...

Marek Jurek: „racjonalność” Komorowskiego to likwidacja waluty

Marek Jurek: „racjonalność” Komorowskiego to likwidacja waluty - Traktowanie Dudy jak debiutanta jest śmiechu warte. Prędzej można by to zarzucić Barackowi Obamie - lider Prawicy RP i były marszałek sejmu tłumaczy powody, dla których popiera Andrzeja Dudę. Andrzej Duda ma wszelkie szanse, żeby wygrać wybory prezydenckie. Prezydent Komorowski nie tylko reprezentuje stagnację i konformistyczne „nierobienie polityki”, ale co więcej – ogłaszając swój koncept „Polski racjonalnej” otwarcie się ...

Katastrofa Germanwings: Ludzie zostali "rozerwani na strzępy"

Katastrofa Germanwings: Ludzie zostali Nadal trwa identyfikacja zwłok 150 osób, które zginęły w katastrofie samolotu linii Germanwings w Alpach Prowansalskich. Media z Francji piszą, że rodziny ofiar mogą dostać w sumie ponad 150 mln euro Złe warunki pogodowe uniemożliwiają szybką identyfikację szczątków ofiar tragedii w Alpach. Zdaniem uczestników akcji poszukiwania szczątków zająć może nawet dwa tygodnie, a ich identyfikacja - kolejnych kilka tygodni. Wysoki rangą ...

reklama

reklama

Najczęściej czytane

reklama

Najczęściej komentowane

reklama
reklama
facebook