Skandal we Wrocławiu. Biskupowi nie pozwolono poświęcić pralni dla bezdomnych  - zdjęcie
21.01.22, 09:52Fot. screenshot - YouTube (Pallotti. FM)/Flickr (raymondclarkeimages)

Skandal we Wrocławiu. Biskupowi nie pozwolono poświęcić pralni dla bezdomnych

241

20 stycznia w noclegowani prowadzonej przez Towarzystwo Pomocy im. Św. Brata Alberta we Wrocławiu została uroczyście otwarta pralnia dla osób ubogich i bezdomnych sfinansowana przez firmę Henkel - producenta proszku Persil. W czasie uroczystości doszło jednak do ogromnego skandalu. Firma nie zgodziła się, aby asystent kościelny Towarzystwa, bp Jacek Kiciński poświęcił obiekt. Kategorycznie zabronić tego miała centrala firmy w Niemczech, uznając poświęcenie pralni za niepotrzebny akt religijny.

Pralnia Społecznie Odpowiedzialna to inicjatywa Fundacji Społecznie Bezpieczni, Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta i firmy Henkel. Ma ona służyć osobom w kryzysie bezdomności. Jest to drugie takie miejsce w Polsce.

Na uroczyste otwarcie zaproszony został bp Jacek Kiciński, biskup pomocnicy archidiecezji wrocławskiej. Jako asystent kościelny Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta miał on zabrać głos w czasie konferencji prasowej, obok prezydent Wrocławia i przedstawicieli pozostałych inicjatorów przedsięwzięcia. Biskup miał też poświęcić pralnię. Już na początku sponsor sygnalizował, że kościelny hierarcha ma zabrać głos jako ostatni. Kiedy jednak przyjechał na miejsce, został poinformowany, że nie będzie mógł poświęcić pralni, a może jedynie przemówić do mediów. W związku z tym biskup zdecydował się odjechać.

- „Towarzystwo stoi bezwzględnie na stanowisku, że to poświęcenie powinno się odbyć. Byliśmy zaskoczeni stanowiskiem firmy Henkel. My nie ukrywamy swojego przywiązania do wartości chrześcijańskich. Dla nas jest to normalne i dlatego też zaprosiliśmy bp. Jacka, z którym współpracujemy na co dzień. Teraz jest nam niezwykle przykro i pęka nam serce, że doszło do tak niekomfortowej i niewłaściwej sytuacji”

- powiedział w rozmowie z „Gościem Niedzielnym” prezes Koła Wrocławskiego TPBA Rafał Peroń.

Oświadczenie ws. incydentu przesłała naszej redakcji Rada Naczelna Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta.

- „Jesteśmy zaskoczeni i zbulwersowani sytuacją, która miała miejsce 20 stycznia podczas oficjalnego otwarcia Pralni Społecznej we Wrocławiu. Dla dobroczynnej organizacji katolickiej, jaką jest Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta akt poświęcenia pralni przez naszego Asystenta Kościelnego Księdza Biskupa Jacka Kicińskiego ma elementarny związek z wartościami i 40 - letnią historią Towarzystwa”

- czytamy.

- „Tym samym Rada Naczelna Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta podjęła decyzję o udzieleniu pełnego wsparcia dla Koła Wrocławskiego w wyjaśnieniu powodów niezmiernie przykrego dla nas incydentu”

- podkreślono.

kak/gość.pl

Komentarze (241):

Anonim2022.02.5 22:04
a miejskie kible też były poswięcone?
z Kanady2022.01.22 16:34
Pralnia należy do Rzeszy, pewnie tym się kierowali dlatego nie dopuścili polskiego biskupa.
NiechMuryPralniRunąAlboBębenNiechPrzecieka2022.01.22 11:55
W akcie pomsty za pozbawienie forsy z lania wody, ten chciwy kleruch niech poleci pambukowi, bozi, jezuśkowi i latającym jamiołkom zesłanie kar na pralnię. Zobaczymy, czy ma jakieś rzetelne powiązania sprawcze, czy tylko wciska ciemnocie pierdy, że wyłudza forsę na życzenie i w porozumieniu z tą bandą kato-skrzatów.
Alojzy Bombel2022.01.22 11:22
Właśnie skończyłem remont łazienki. Za drobną opłatą mogę pozwolić biskupowi poświęcić kibelek. Za dodatkowe 50% zgodzę się na to by towarzyszyła mu ekipa telewizyjna i reporterzy.
Pankracy2022.01.22 11:15
W ramach retorsji teraz katolicki ksiądz, protestancki Pastor, prawosławny pop, rabin imam i hiduistyczny guru powinni wspólnie, w czynie społecznym poświęcić tę pralnię. Całą imprezę powinno na żywo transmitować TVP info.
No tak2022.01.22 10:54
Oddają darowiznę proszków. Ich sprawa, ciekaw jestem czy obrażony biskup wesprze. Moim zdaniem wyszarpie 50 tys. za poświęcenie - takie są stawki za te usługi.
fdf2022.01.22 10:35
Niemcy nie rozumieją podstawowych podwalin naszego bytu. Tu panuje dyktat biblii. Święcił , nie święcił to drugoplanowe. Teraz w ramach zadośćuczynienia Niemiec niech przeleje środki na konto czarnego. To uspokoi gawiedź.
Gdyby był to2022.01.22 12:47
"dyktat Biblii" byłoby pół biedy. To dyktat Dziwisza et consortes.
Marian2022.01.22 8:02
Zachęcam biskupów polskich by nie zrażali tym niepowodzeniem i nadal czynili próby kropienia germańskich łbów wodą święconą
matis892022.01.22 0:18
--------------------------------------------------------- FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.22 0:18
FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!! ================================================================================ FAKTY => ABSOLUTNA większość hospitalizacji w całej EU to NIEZASZCZEPIENI /// ~97% trupów po SARS w całej EU to NIEZASZCZEPIENI. Robicie nam foliarze PRZYSŁUGĘ usuwając swoje wadliwe DNA z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda Darwina!!!
matis892022.01.21 23:41
Przypominam, szatanistyczny lewacki PIS prócz aborcyjnych, demonicznych szczepionek Antychrysta i masonerii oficjalnie wspiera i reklamuje cyfrowe państwo bezgotówkowe Antychrysta i Nowego Ładu NWO do Znamienia Bestii. Wspieranie lewackiego PISu to już wybieranie Antychrysta przeciwko Chrystusowi. Szatanistyczny PIS wprowadza usługi, zapomogi dostępne tylko drogą cyfrową dążąc do cyfrowego zniewolenia Polaków, bezgotówkowego państwa Antychrysta i jego Znamienia Bestii.
matis892022.01.22 0:17
𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!! ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- 𝐅𝐀𝐊𝐓𝐘 => 𝐀𝐁𝐒𝐎𝐋𝐔𝐓𝐍𝐀 większość hospitalizacji w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 ... /// ~99% trupów 𝐊𝐎𝐋𝐂𝐇𝐎𝐙𝐍𝐈𝐊𝐎𝐖 w całej 𝐁𝐈𝐀𝐋𝐎𝐑𝐔𝐒𝐈 to 𝐙𝐀𝐒𝐙𝐂𝐙𝐄𝐏𝐈𝐄𝐍𝐈 𝐒𝐏𝐔𝐓𝐍𝐈𝐊𝐈𝐄𝐌 𝐕 = > (dzis prawie 100 zaszczepionych 𝐏𝐑𝐎𝐒𝐓𝐘𝐓𝐔𝐓𝐄𝐊 𝐳𝐝𝐞𝐜𝐡𝐥𝐨 𝐧𝐚 𝐒𝐘𝐅 - 𝐊𝐈𝐋𝐀 ...). A wam 𝐓𝐎𝐖. 𝐋𝐔𝐊𝐀𝐒𝐙𝐄𝐍𝐊𝐀 to 𝐁𝐎𝐋𝐒𝐙𝐎𝐉𝐄 𝐒𝐏𝐀𝐒𝐈𝐁𝐀 usuwając swoje 𝐖𝐄𝐍𝐄𝐑𝐘𝐂𝐙𝐍𝐈𝐄 𝐂𝐇𝐎𝐑𝐄 𝐊Ö𝐑𝐖𝐘 z populacji ludzkości => zbiorowa nagroda 𝐋𝐄𝐍𝐈𝐍𝐀 !!!
matis892022.01.21 23:40
Pan Jezus w Orędziach Ostrzeżenie przestrzegał przed TRUJĄCYMI SZCZEPIENIAMI i je przepowiedział 17.06.2012r. tak samo jak przepowiedział obalenie Benedykta XVI i ustanowienie Fałszywego Proroka ........... ,,Moja droga umiłowana córko, plany masońskich grup przejęcia światowych walut są coraz bliższe ukończenia. Ich nikczemne plany obejmują również nowe globalne szczepienia, które spowodują choroby na całym świecie, wywołujące cierpienia na skalę nie widzianą nigdy wcześniej. Unikajcie takiego nagle ogłoszonego globalnego szczepienia ponieważ będzie was ono ZABIJAĆ.......''
Anonim2022.01.21 23:17
Pisowska elyta. Złodzieje i oszuści !!!!!!! przykład obatel Czarnecki
marian kędzior 504 647 5412022.01.21 23:14
anonim jesteś materiałem do wyrobu papieru ? wiesz jakiego. ha ha podwójna pochwała.
Kubiak2022.01.21 22:41
To nie kościół zadundował tą pralnie to po co biskup sie tam wpycha? Dołożył choć złotówkę? A może chce pieniędzy za poświęcenie? Dla biednych potrzeba czynów i darów a nie biskupa z kropidłem.
Anonim2022.01.21 22:08
Już nie moge patrzeć na te obrzydliwe klesze mordy. Wpi3rdalają się wszędzie, nawet jak nie są zaproszeni. Cieszę się, że w końcu ktoś pokazał jednemu z nich gdzie są drzwi.
Henkel2022.01.21 21:57
straci klientów (ludzie będą bojkotować), bo jest to pralnia katolickiej organizacji, do której się jedynie dorzucił. Póki co w naszym kraju "henkle" nie będą decydować, co poświęcić, a co nie. Brawo dla biskupa!
To jest okropne draństwo!2022.01.21 21:24
Zachowanie się tej szatańskiej firmy nie ma granic!
Kręgi na wodzie2022.01.21 21:28
Pokropek sprawi, że odzież będzie wychodziła z pralki niepokalana?
I dobrze2022.01.21 21:19
te pijawki chcą się przyssać do wszystkiego
ale to biskup…2022.01.21 21:04
będzie płacił za utrzymanie lokalu, konserwację pralek i dostawy proszku?
...2022.01.21 21:02
No i bardzo dobrze. Wypie.dala.ć z wszechobecnym kropieniem wodą za kasę.
X2022.01.21 20:53
I bardzo dobrze że tak wyszło ,ale tylko w kontekście takim może w końcu i Ci pasterze wyżej zaczną wreszcie mówić otwarcie NON POSSUMUS w wielu aspektach życia i traktowania katolików i Chrześcijan nie tylko w naszym kraju . Oczywiście kwestia do zastanowienia i przemyślenia
janton2022.01.21 20:51
pastę do butów niech sobie święci
x2022.01.21 20:49
Gdyby Kościół katolicki się dokładał, to by łatwiej mu było święcić?
Anonim2022.01.21 20:17
Bresłau? Rzesza?Prawo Rzeszy?
guru2022.01.21 19:04
Teutoni do ziemi!
Krzysztof2022.01.21 18:45
Bóg na pewno się obraził z tego powodu :) A może jacyś małostkowi "katolicy" którzy wierzą w szamanizm, amulety i nie wierzą ze Bóg jest Wszechmogący?
Anonim2022.01.21 20:18
Katolicy znielubią Persil?
Dobra Murzyna nie poświęciła2022.01.21 18:17
jw.
Foster2022.01.21 18:01
Jak sfinansował to ma wymagania - chyba to normalne, czego nie rozumiecie ?
6969692022.01.21 18:14
Zacytuję tekst znajdujący się we wcześniejszych komentarzach: "Koczkodan 2022.01.21 17:37 Być może samodzielnie sfinansowali budowę pralni, ale na pewno nie są ani jedynymi, ani nawet dominujacymi sponsorami Towarzystwa. Sponsor tym różni się od zarządu Towarzystwa, że daje pieniądze na przedsięwzięcie firmowne i realizowane przez Towarzystwo. Wpływ może wynikać wyłącznie z umowy sponsoringu, więc jeśli tego w unowie nie zastrzegli, nie mają nic do gadania, a ustępstwo ze strony Towarzystwa wynikało prawdopodobnie z chęci uniknięcia konfliktu. Ja sam nie uważam, by pralnia "poświęcona" różniła się od "nie poświęconej". Bronię jedynie prawa instytucji społecznych (towarzystw, fundacji, ruchów, zrzeszeń, klubów itd.) do autonomicznych decyzji w sprawach ich dotyczących, bez ulegania presji sponsorów.
Anonim2022.01.21 20:17
Że jeszcze tego nie zamknięto i nie wyrzucono z POLSKI
Anonim2022.01.21 17:56
a biskupo aż sie uniósł z obrażonego jestestwa i odjechał,bedzie tego coraz więcej ,czas pożegnac 19 i 18 wiek q-wa ,najwyższy czas ,koniec skansenu
Nic dziwnego, że nie chce święcić!2022.01.21 17:46
Założyciel firmy Hugo Henkel, członek NSDAP nr 2,266,961, daleki kuzyn H. Göringa, w czasie II WŚ "zatrudniał bezpłatną siłę roboczą" m.in. Polaków i Żydów.
Anonim2022.01.21 18:01
to akurat zarobił ,z zydów żadnego pożytku nie miał ,tylko by na skrzypkach na dachu grali hehe,jeden tylko Haber co zrobił cyklonB sie im przydał,tylko on .ale jego rodacy jakoś go nie chyba nie lubią??w sumie to nie wiadomo co o nim myślą,nigdy nie słyszałem nic na jego temat z ich strony,i to jest podejrzanie dziwne
spierdalaj2022.01.21 20:57
!!!!
Anonim2022.01.21 21:21
sam spier.da.laj na syjam za.sran.scu
My są 'Dobra Murzyna', dla Panów z Berlina2022.01.21 17:45
jw.
Mała162022.01.21 17:21
Pytanie. Kto jest właścicielem obiektu. Jeżeli Towarzystwo br Alberta to powinni poświęcić nie zwracając uwagi na niemieckich faszystów.
Anonim2022.01.21 17:29
A kto temu klechurze broni przyjsc jak nikogo juz nie bedzie i poswiecic? Przeciez chyba nie musi byc swiadkow? Czy moze wrecz przeciwnie? Wszyscy musza to ogladac? Święci się tylko pod publikę czy jak? Ale wiadomo, jak kasy za to nie dostanie i nie pokaże publicznie jaki to on (kleruch) nie jest ważny, to po co ma święcić.
6969692022.01.21 17:35
Widać, tak chcieli podopieczni, że by uroczyście, w ich obecności to święcenie się odbyło - nie pojmujesz? Przedstawiciele henkla, też mogli przyjść później , cichaczem ...
KleroPasożytaWypraćWŁuguIWykrochmalić2022.01.21 20:01
Podopieczni chcieli jednego - mieć czyste bo wyprane ubrania. A tu klero-pasożyt przylazł, żeby wyłudzić forsę za polanie budynku pralni wodą. Podła kreatura. Powinien trafić do bębna.Program trzygodzinny, przeznaczony na walkę z wyjątkowo opornym brudem i syfem. A najlepiej program ten powtórzyć. Po sześciu godzinach klerucha wyjąć, wyżąć i wykrochmalić.
6969692022.01.22 17:45
Jak każdy komuch - wiesz lepiej od bezdomnych, czego chcieli...
Anonim2022.01.21 17:40
Dasz linka o tym faszyzmie w centrali Henkla czy sobie to wymyśliłeś na potrzeby wPiSu?
karols2022.01.21 19:00
https://en.wikipedia.org/wiki/Hugo_Henkel#Biography
Anonim2022.01.21 19:55
Przecież on już dawno nie żyje wiec jak mógł podjąć decyzje o poświęceniu pralni :))))))
admin2022.01.21 17:20
Święty Brat Albert oddał swoje życie za posługę biednym. Ale NIemiec,Holender wyzuty z uczuć będzie uniesiony przez szatana i wy wszyscy śmiejący się z Boga. Jak przyjdzie was czas będziecie zobaczycie dopiero wtedy swoje zło. A biskup i tak sie pomodli i będzie dobrze.
Krzysztof2022.01.21 17:43
Racja. Biskup i tak się pomodli a Bóg jest Wszechmocny więc po co robić teatrzyk i szopkę? Plusik dla ciebie, liczę na odwzajemnienie plusika.
6969692022.01.21 17:47
A po co tusk i inni zdrajcy, mówiący o tym , że Polaków trzeba oswajać , jak dzikie zwierzęta, przyjmują medale od szkopów uroczyście? Niech im przyślą pocztą!
Anonim2022.01.21 17:54
Cos ci się pomyliło.To Morawiecki mówił że Polacy maja za...ć za miske ryżu.
6969692022.01.21 18:01
Niejaki B., nie apelował do szkopów, by wzięli odpowiedzialność za Polaków, których trzeba oswajać jak dzikie zwierzęta???
leszczyna2022.01.21 18:25
Morawiecki tak nie mówił.
Jesteś nieobyta i prosta2022.01.21 19:49
to może nie wiesz. Jak tam twoje kury, Teofilo?
leszczyna2022.01.21 20:08
Tekst z taśmy: "Jak ci ludzie zapierd... za miskę ryżu, jak było w czasach po II wojnie światowej i w trakcie, to wtedy gospodarka cała się odbudowała." Nie ma mowy o Polakach ani że mają zapierd... za miskę ryżu. Z Onetu, nie ze źródeł pisowskich.
Item…2022.01.21 20:13
mówisz, Teofilo, że: „… trzeba wygaszać oczekiwania. Mają zaрierdalać za miskę ryżu dziennie” to fejk?
leszczyna2022.01.21 22:13
Fejk. PS. Nie jestem "Teofilą", nie podszywam się pod cudze nicki, własny mi wystarcza.
leszcz2022.01.21 20:24
Są tu też złe nowiny. Jedna z pewnością dotyczy niebezpiecznej gry taśmami. Taśma, na której nagrano, jak Morawiecki kupował ziemię lub nieruchomości na słupy, nie jest jawna. Wiemy o niej tylko z zeznań kelnerów. Może jej nie ma, a może pojawi się przed wyborami parlamentarnymi. Jednak nie jest to problem tylko Mateusza Morawieckiego. Kiedy po mediach latają taśmy z niewiadomego źródła, nikt, kto bierze aktywny udział w życiu publicznym, nie może się czuć bezpieczny. Dziennikarz Onetu Mateusz Baczyński twierdzi, że nagranych może być nawet 3,5 tysiąca godzin. "Pojawiają się nieoficjalne informacje od służb, że Falenta straszy polityków PiS, że jeśli pójdzie siedzieć, to ujawni nagrania. Pytania, komu mógł takie nagrania przekazać wcześniej, gdzie ci ludzie teraz są i z kim są związani" - zastanawiał się w TOK FM Baczyński. (https://tvn24.pl)
6969692022.01.22 11:02
Obrzydliwi są ci kłamcy i manipulatorzy- zbiera mnie na wymioty. kiedy ich czytam. Dziękuję za sprostowanie tego kłamstwa.
Minona 😀2022.01.21 17:17
Murzynek Bambo w Radzie Naczelnej Towarzystwa św. Brata Alberta mieszka. Czarną ma skórę, ten nasz koleżka. Taką murzyńskość wyczuwam tutaj mocną po obu stronach; PO (cyt. 'oj, tam, oj tam') oraz Towarzystwa Pomocy ("niejasność niezmiernie przykrego incydentu"). Ten czysto RASISTOWSKI akt pogardy wobec tubylczego obyczaju zasługuje na Złotą Palmę Sikorskiego! -ZA tę 'jakąś taką murzyńskość' oświeconych z PO i 'oświeconych' z Towarzystwa Brata A. Zaiste obie grupy to tacy 'Księża Patrioci'
man.of.Stagira2022.01.21 17:16
TO TERRORYŚCI! mówią władze IRANU: Jak To? Dzieci z Michałowic, brodzący 6 DNI w rzece i ... Afgański KOT? // No proszę.
Alle Juden sind hier herzlich willkommen!!!2022.01.21 17:15
Henkel AG & Co. KGaA ZAPRASZA! . . . . Informujemy naszych klientów, że mamy otwarty salon piękności w Breslau przy Der Adolf Hitler Platz. Do nabycia jest szeroki wybór kosmetyków na tzw. ostatnią godzinę. Klienci z opaskami na ramieniach "JUDE" otrzymają bezpłatnie ceramiczne urny.
Anonim2022.01.21 17:37
WoN Tuskowe nasienie! To portal katolicki.
Po 11 ...2022.01.21 18:04
"To portal katolicki." - No coś takiego?! Same Żydy tu!
Anonim2022.01.21 18:08
nie jest to specjalnie dziwne ,łyse pały z jeleniej górki w czestochowie do tej pory z rozrzewnieniem wspominaja pelegryncje do nich niejakiego himmlera w27 10 1940 ,stara miłość nie rdzewieje
Już dawno nie katolik2022.01.21 16:41
Na granicy dzieci umierają z zimna i głodu a dla katoli największym problemem i skandalem jest poświęcenie pralni i przemówienie biskupa, walnijcie się lepiej w te katolickie bezduszne łby
Konkretny2022.01.21 17:09
Możesz zapłacić nachodźcom, bo ja nawet w podatkach nie zamierzam.
6969692022.01.21 17:11
Na granicy, z dala od rodzin, marzną polscy żołnierze. Niektórzy z nich, z ranami głowy , przebywają w szpitalu, ty durniu!
Anonim2022.01.21 17:16
O ja pier.dolę, rozpłakałem się ze wzruszenia. Chyba odśpiewam Bogurodzicę...😁😁😁
Ole2022.01.21 17:32
O tak, ty zawsze tylko tak pie*rdolisz, ze wzruszenia. Widzimy to.
6969692022.01.21 17:37
Nie podoba ci się, nie rozumiesz, że granica to rzecz święta, to wypier...j z "ten kraj".
Lubiący klaunów2022.01.21 20:10
Jasne. W słowie „marzną” r i z wymawia się oddzielnie. Mar-zną.
Anonim2022.01.21 17:44
Morawiecki w meilu od Dworczyka :"Musimy wykorzystać konflikt na granicy bo to polityczne złoto" Dlatego ten konflikt będzie podsycany przez PiS.
6969692022.01.21 17:59
To kłamstwo skąd - z wyborczej czy tvn?
Anonim2022.01.21 18:07
https://www.rp.pl/polityka/art24341-afera-mailowa-premier-pisal-o-bialorusi-polityczne-zloto
Krzysztof2022.01.21 19:08
Twierdzisz że Morawiecki kłamał? Może to dlatego nazywają go Pinokio :)
Anonim2022.01.21 18:04
Nie wyzywaj.Katolik tak nie robi.
Mała162022.01.21 17:23
"Umierają" nie "na granicy" tylko w państwie Białoruś. Gdzie ściągnęła ich mafia. Rusz głową bolszewiku.
6969692022.01.21 17:41
Bolszewik nie ma głowy, ma tylko genitalia... Na tym polega ta manipulacja, tej ohydnej antypolskiej tłuszczy: "ludzie umierają na granicy!". Czepcie się Łukaszenki, to na jego terenie mają takie warunki, niech on ich ratuje, leczy!
Anonim2022.01.21 17:57
A co to za różnica czy dziecko jest ściągniete przez mafie czy nie? Człowiek to człowiek. Przynajmniej tak mnie nauczyli rodzice,Biblia i Kościół.
Anonim2022.01.21 17:54
mam nadzieje że też zdechniesz tej zimy z zimna q-reskazarazo
Anonim2022.01.21 18:10
zdechnij z zimna i się odpie.do.l od nas cutasie
Anonim2022.01.21 16:31
Pokazali kleszemu robakowi, gdzie jego miejsce. Świeckie otwarcie i upokorzenie kleruchacza- coś pięknego.
Obserwator2022.01.21 17:28
Ten obiekt należy do Towarzystwa Pomocy im. Św. Brata Alberta pacanie a nie jest imienia Lenina ani Stalina w związku z tym powinien zostać poświęcony ponieważ jest to Towarzystwo chrześcijańskie !!!
Henkel AG & Co. KGaA ZAPRASZA!2022.01.21 16:26
Informujemy naszych klientów, że mamy otwarty salon piękności w Breslau przy Der Adolf Hitler Platz. Do nabycia jest szeroki wybór kosmetyków na tzw. ostatnią godzinę. Klienci z opaskami na ramieniach "JUDE" otrzymają bezpłatnie ceramiczne urny.
Anonim2022.01.21 16:30
WoN Tuskowe nasienie! To portal katolicki.
Niech kleruchy wypierdalają2022.01.21 16:25
Szaman przyjechał popajacować z kropidłem, bo tylko tyle potrafi, ale jak widać, organizatorzy trzeźwo stwierdzili, że występ klauna nie jest potrzebny. Swoja drogą na pewno zyskali tym szacunek i przychylność wielu ludzi, bo większośc społeczenstwa ma już po dziurki w nosie tym purpurowych śmieci.
6969692022.01.21 17:14
"Szaman" został tam ZAPROSZONY. Ty tego nie rozumiesz. Jak każdy komuch, myślisz, że cały świat ma być zorganizowany według twoich poglądów, czyli... z zaprzeczeniem elementarnego rozsądku!
6969692022.01.21 17:57
Gdyby przyjechał tam zaćpany indiański szaman, by okadzać białą szałwią, zapewne ci, którzy tak wyklinają tego biskupa, wyliby ze szczęścia, łącznie z bezczelnymi szkopami.
Anonim2022.01.21 18:15
a aa tak oni zawsze jakimśsyćsposobem są zaproszone, pewnie psypadek jakowyś,ale bez tego psyzondu z XXI w. kropidełka z drewienka nie rysajom,,uuu to śtraśny spzęnt diyyabły to takom śmiśnie fikajom psed nim ze hey
6969692022.01.21 17:54
Większość społeczeństwa??? To tak , jak z bolszewikami - ponieważ było ich o wiele mniej, nazwali się większością ...
Alle Juden sind hier herzlich willkommen!!!2022.01.21 16:25
Henkel AG & Co. KGaA ZAPRASZA! . . . . Informujemy naszych klientów, że mamy otwarty salon piękności w Breslau przy Der Adolf Hitler Platz. Do nabycia jest szeroki wybór kosmetyków na tzw. ostatnią godzinę. Klienci z opaskami na ramieniach "JUDE" otrzymają bezpłatnie ceramiczne urny.
Anonim2022.01.21 16:30
WoN Tuskowe nasienie! To portal katolicki.
noa2022.01.21 16:20
Juz proszku PERSIL (od HENKLA) nigdy nie kupie!!! I będę patrzała teraz na producentow!!
Anonim2022.01.21 16:38
W Henkelu panika i powszechny płacz z tego powodu....(tłum. dla członków PiS i innych niedorozwojów - to sarkazm i ironia)😁😁😁
Anonim2022.01.21 17:14
Ja też nie kupię, ale oczywiście dwoje bojkotujących (plus ewentualnie trzeci, bo zaopatruję jeszcze jedną rodzinę) to za mało.
6969692022.01.21 17:44
Nie widzisz, jak kompromitujesz się swoim wpisem? FUJ!!! Rzygać się chce na myśl, że ludzie o takim poziomie pogardy i odwrotnie proporcjonalnym do niej poziomie wiedzy/intelektu/kultury istnieją na świecie.
Antyklerykał2022.01.21 16:16
No i prawidłowo. Katolickie gusła nie sa nikomu do niczego potrzebne. A temu kleszemu pasożytowi i tak chodziło tylko o to, aby skasować firmę na kilka tysięcy złotych za pochlapanie wodą. Brawo dla firmy!
6969692022.01.21 17:51
Nie zapominaj, że jako "antyklerykał",jesteś w naszej Ojczyźnie mniejszością (diasporą ??). Nie próbuj więc narzucać woli większości...
Hhehheheh2022.01.21 16:03
A co bezdomnym z poświęcenia i kropidła? Hę? Niech biskup im da na chleb, albo jakieś ubrania.
6969692022.01.21 18:03
Wiesz lepiej od nich, że nie potrzebują kropidła? Wy zawsze wiecie lepiej...
kefas2022.01.21 15:55
to jest dopiero skandal, czyli Morawiccy i wrocławska ziemia kościoła. https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/2150130,1,pasterz-orze-jak-moze-tak-sie-robi-interesy-na-koscielnej-ziemi.read
6969692022.01.21 18:06
Nie wstyd ci , powoływać się na tego załganego szmatławca? Ta sprawa 1000x była wyjasniana! Może lepiej napisz o młodym tusku pracującym w OLTEkspres.
Anonim2022.01.21 18:26
O młodym tusku pracującym w OLTEkspres było wyjaśniane przez nieudacznika Ziobre 1000 razy.PiS nawet jakąś śmieszna komisje zrobił:)
6969692022.01.22 11:06
Obrzydliwy kłamco - to Komisja Sejmowa za rządów po-psl, to ujawniła.
Minona 😀2022.01.21 15:29
Murzynek Bambo w Radzie Naczelnej Towarzystwa św. Brata Alberta mieszka. Czarną ma skórę, ten nasz koleżka. Taką murzyńskość wyczuwam tutaj mocną po obu stronach; PO (cyt. 'oj, tam, oj tam') oraz Towarzystwa Pomocy ("niejasność niezmiernie przykrego incydentu"). Ten czysto RASISTOWSKI akt pogardy wobec tubylczego obyczaju zasługuje na Złotą Palmę Sikorskiego! -ZA tę 'jakąś taką murzyńskość' oświeconych z PO i 'oświeconych' z Towarzystwa Brata A. Zaiste obie grupy to tacy 'Księża Patrioci' tow. Stalina.// A towarzysz Adolf H. miał usta koloru MALIN. Przypomnę.
MaxFiend2022.01.21 15:57
Nikt Murzynkowi nie kazał korzystać z pomocy sponsora, ale skoro już skorzystał, to oddał decyzję o kształcie takich wydarzeń sponsorowi, bo tak nakazuje grzeczność i uprzejmość. Pralnie mogą sobie poświęcić przy innej okazji i nikomu korona z tego powodu z głowy nie spadnie.
Koczkodan2022.01.21 16:24
Spójrz na to od przeciwnej strony. Zapewne niemiecki sponsor nie jest jedynym, a próbuje mieszać tak, jakby miał pełnię władzy nad Towarzystwem Brata Alberta. Mogli pieniędzy nie dawać, ale wiedzieli komu dają.Niech się nie obawiają, że poświęcone gacie bezdomnych nie będą się teraz brudziły. Z drugiej strony "Asystent Kościelny" mógłby wziąć kilka dyżurów w pralni, bo woda świącona pierze słabo...
MaxFiend2022.01.21 16:53
Jeszcze raz bo nie dotarło: 1. Skoro miał decydujące zdanie, to był głównym lub jedynym sponsorem i trzeba szanować jego decyzję. 2. Nikt nie kazał nikomu korzystać z pomocy tego sponsora i argument "ale wiedzieli komu dają" jest infantylny. Nie sponsorowali przecież budowy kaplicy czy kościoła. Miejsce ustawienia kilkunastu pralek i suszarek nie jest miejscem kultu religijnego i nie wymaga święceń. Ten problem już chyba dogłębnie wyjaśnił ks. Kaczkowski i ja lepiej nie potrafię :-D :-D :-D
Gal2022.01.21 17:14
Jako lokalny Murzyn PO nie masz tu nic do gadania.
Spierdalaj żydku!2022.01.21 17:19
Już "mądrzej" wychodzisz na "Obamacare"!
Koczkodan2022.01.21 17:37
Być może samodzielnie sfinansowali budowę pralni, ale na pewno nie są ani jedynymi, ani nawet dominujacymi sponsorami Towarzystwa. Sponsor tym różni się od zarządu Towarzystwa, że daje pieniądze na przedsięwzięcie firmowne i realizowane przez Towarzystwo. Wpływ może wynikać wyłącznie z umowy sponsoringu, więc jeśli tego w unowie nie zastrzegli, nie mają nic do gadania, a ustępstwo ze strony Towarzystwa wynikało prawdopodobnie z chęci uniknięcia konfliktu. Ja sam nie uważam, by pralnia "poświęcona" różniła się od "nie poświęconej". Bronię jedynie prawa instytucji społecznych (towarzystw, fundacji, ruchów, zrzeszeń, klubów itd.) do autonomicznych decyzji w sprawach ich dotyczących, bez ulegania presji sponsorów.
MaxFiend2022.01.21 19:06
mój cyt. "nakazuje grzeczność i uprzejmość" - nie ma mowy o presji i bardzo dobrze, że właśnie tak się stało; bicie piany na ten temat niczego nie zmieni
Alle Juden sind hier herzlich willkommen!!!2022.01.21 15:21
Henkel AG & Co. KGaA ZAPRASZA! . . . . Informujemy naszych klientów, że mamy otwarty salon piękności w Breslau przy Der Adolf Hitler Platz. Do nabycia jest szeroki wybór kosmetyków na tzw. ostatnią godzinę. Klienci z opaskami na ramieniach "JUDE" otrzymają bezpłatnie ceramiczne urny.
Anonim2022.01.21 16:13
WoN Tuskowe nasienie! To portal katolicki.
rebeliant2022.01.21 15:11
A mało to razy drzwi kurii były zamykane przed ludźmi - np. w sprawach o molestowanie ?
6969692022.01.21 17:16
Od kiedy Kuria, jest Prokuraturą ??????
Anonim2022.01.21 17:59
Zostaw Ziobre w spokoju, ty lewaku.
Anonim2022.01.21 15:04
Dlaczego firma ma się godzić na święcenie czegoś co sama wybudowała. Niech biskup wybuduje to co oni i może święcić co niedzielę. Jeszcze żyjemy w państwie świeckim.
6969692022.01.21 17:18
Sama wybudowała, ale to już nie jest jej własność - trudno to pojąć??
zuzia2022.01.21 15:01
NIE BĘDZIE NIEMIEC PLUŁ NAM W TWARZ. PRZESTAŃMY KUPOWAĆ PRODUKTY NIEMIECKIE!!!!!
Anonim2022.01.21 16:05
A sama pewnie masz niemiecki samochód i nogi golisz niemiecka maszynką(jak golisz)
admin2022.01.21 17:26
NIe kupuję niemieckich produktów bo są oszukane zwłaszcza te importowane do Polski Afera z samochodami niemiecki niczego was nie nauczyła polaczki (ci mali którzy są klakierami). Tylko tvn - wcy ludzie kupują myślac że są Niemcami. Samochód mam Japoński i w życiu nie kupiłabym nawet okazyjnie niemieckiego.
6969692022.01.21 18:11
Bo wszyscy przed PiS-em zniszczyli polski przemysł. Rozdali kolesiom za darmo, żeby oni mogli coś uszczknąć na sprzedaży wyposażenia tych fabryk.
Z życia kleru...2022.01.21 14:59
Proboszcz na kwarantannie odprawiał mszę. Na widok policji uciekł, kościelny udawał, że go nie zna....https://rzeszow.wyborcza.pl/rzeszow/7,34962,28022963,proboszcz-na-kwarantannie-prowadzil-msze-na-widok-policji-uciekl.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=TT_Gazeta_Wyborcza
Henkel AG & Co. KGaA ZAPRASZA!2022.01.21 14:59
Informujemy naszych klientów, że mamy otwarty salon piękności w Breslau przy Der Adolf Hitler Platz. Do nabycia jest szeroki wybór kosmetyków na tzw. ostatnią godzinę. Klienci z opaskami na ramieniach "JUDE" otrzymają bezpłatnie ceramiczne urny.
Anonim2022.01.21 16:06
WoN Tuskowe nasienie!
KleruchówSkierowaćDoZooDlaKleruchów2022.01.21 14:46
Skandal, że w XXI wieku jakiś obleśny kretyn w babskim przebraniu chciał polewać wodą nowy budynek. Na łeb sobie polej, kleszy ćwoku.
Jak znam życie,2022.01.21 14:29
to biskup na dzień dobry powiedział "Za poświęcenie należy się co łaska, koperta ma stać", przedstawiciel sponsora na to powiedział "Chyba żeś się pan z koniem na głowy zamienił", na takie dictum biskup trzasnął drzwiami, wsiadł do bryki i tyle go widzieli. Ot i cała sprawa.
Anonim2022.01.21 14:37
Co chcesz, wiesz ile kosztuje wyprodukowanie wody świeconej???? 😁😁😁
szk.2022.01.21 14:27
Diabeł boi się święconej wody
Naplujemy wam do talerzy ... i co?2022.01.21 14:21
Taki mamy program für Deutschland!
Anonim2022.01.21 16:07
I co nam zrobicie?
Böno2022.01.21 14:19
Tak wygląda tolerancja i wolność Niemiecka. Jednak krew hitlerowska. Wojna niczego ich nie nauczyła.
Niemieckie pieniądze dla Murzyna w Polsce2022.01.21 14:18
na cześć św. Alberta NIE chcą prać? OCIEC Prać? Dobry Murzyn weźmie i zeżre pieniążek? NAPLUJEMY mu do TALERZA i się będzie cieszył?
leszczyna2022.01.21 14:16
Cieszący się z tego, że biskup nie zarobił za poświęcenie pralni, może wiedzą, jaka stawka go ominęła?
Albert2022.01.21 14:29
Nie zasługuje nawet na złotówkę.
6969692022.01.21 17:24
Śmiecie nie wiedzą (a może przeciwnie, wiedzą doskonale), że taka posługa może być całkowicie za darmo!
Biskup Bungabunga2022.01.21 23:29
Co łaska, ale koperta ma stać.
DOBRA Murzyna Panów z Berlina2022.01.21 14:16
jw.
Böno2022.01.21 14:15
Tak to za ochłap grosza można się sprzedać. Ale my jesteśmy chytrzejsi. Pieniądze weźmiem, a pralnie i tak poświęcimy, tylko w innym dniu. A te głupki ateistyczne niech się cieszą ze swojej głupoty. I bynajmniej tym szwabskim parchom nie dziękujcie.
Adeptus2022.01.21 14:09
No akurat jeśli się współpracuje z organizacją o nazwie "Towarzystwo Pomocy im. św. Brata Alberta" wymaganie od niej świeckości jest trochę dziwne. Mój blog: adeptusrpg.wordpress.com
Spierdalaj ze swoim blogiem!2022.01.21 14:24
Szukaj frajerów na twoje "kakałko" gdzie indziej!
AAAtomek z loży Polin2022.01.21 14:06
Wszędzie widzę antysemitów i pazernych księży-pedofilów... ALE lubię ich druty obciągać! Lubię jak mi w kichę dają i PŁACĄ! Nie ma to jak DUŻY chüj narodowca!
Torchwood2022.01.21 13:55
Bardzo słusznie. Firma Henkel nie chce, jak widać, być kojarzona ze zbrodniczą instytucją jaką jest Kościół Katolicki.
Nic dziwnego, że nie chce świecić!2022.01.21 14:12
Założyciel firmy Hugo Henkel, członek NSDAP nr. 2,266,961, kuzyn H. Göringa, w czasie II WS "zatrudniał" niewolników m.in. Polaków i Żydów.
Minona 😀2022.01.21 14:29
Zauważ, że w niemieckiej "kulturze" to był POSTĘP! Mogli ich przecież ZJEŚĆ (od razu!).
Masz "poczucie humoru"2022.01.21 15:46
jak zdechły koń.
Minona2022.01.21 13:41
Murzynek Bambo w Radzie Naczelnej Towarzystwa św. Brata Alberta mieszka. Czarną ma skórę, ten nasz koleżka. Taką murzyńskość wyczuwam tutaj mocną po obu stronach; PO (cyt. 'oj, tam, oj tam) oraz Towarzystwa Pomocy ("niejasność niezmiernie przykrego incydentu"). Ten czysto RASISTOWSKI akt pogardy wobec tubylczego obyczaju zasługuje na Złotą Palmę Sikorskiego! -ZA tę 'jakąś taką murzyńskość' oświeconych z PO i 'oświeconych' z Towarzystwa Brata A. Zaiste obie grupy to tacy 'księża Patrioci' Stalina.
antoni.s2022.01.21 13:53
Nie pisz po nietrzeźwemu.
antoni.s2022.01.21 13:32
To nie żaden skandal, tylko powiew normalności, henkel nie pozwolił kościołowi kat obsikać pralni, wielkie nieba!!
MaxFiend2022.01.21 13:16
Moment. Jaki ma sens poświęcenie pralni? Bez tego nie będzie prawidłowo działać czy co?
Minona 😀2022.01.21 13:35
Nie martw się, jutro każą ci zawiązać sznurowadła u butów. Też ci to nie przeszkodzi przecie. Murzynku Bambo.
antoni.s2022.01.21 13:52
Minona??
Leszek potrafił2022.01.21 13:54
a Minona — nie.
Böno2022.01.21 14:11
MaxFiend. Ale jesteś tolerancyjny - jak władza za czasów Stalina. W Korei Północnej władza też jest tak tolerancyjna. Dobrze, że możesz się jeszcze swobodnie wypowiedzieć.
MaxFiend2022.01.21 14:29
Tyle bełkotu ad personam i żadnej sensownej odpowiedzi. Typowe dla umysłowego planktonu, który nie ma żadnej wiedzy i nie potrafi posługiwać się argumentami. Umiecie się chociaż rozmnożyć, żeby zużyty przez taki plankton tlen nie poszedł na marne? :-D :-D :-D
leszczyna2022.01.21 16:48
Po co tyle pogardy? Złość piękności szkodzi. Henkel wiedział, dla kogo buduje pralnię, więc nie powinien zabraniać praktyk stosowanych przez kontrahenta. Czy gdyby Henkel zbudowano szkołę dla środowiska muzułmańskiego w Afryce, nie wolno by tam było muzułmanom powoływać się na Koran? Dalczego?
MaxFiend2022.01.21 16:59
Bo jest to miejsce umieszczenia kilkunastu pralek a nie kaplica. Święcenie takich miejsc dla wielu ludzi wiary to zwyczajna niepotrzebna profanacja aktu poświęcenia i nie wszyscy, którzy z niego korzystają są wierzący lub "preferowanego" wyznania.
6969692022.01.21 17:21
Naprawdę nie pojmujesz, że właściciel (czyli Towarzystwo Brata Alberta), może decydować o swojej własności ? Nie , nie pojmujesz, bo komuch zawsze chce o wszystkich decydować!
MaxFiend2022.01.21 19:10
Teoretycznie może, ale dobry obyczaj nakazuje przychylić się do woli sponsora, bo nieuprzejmość będzie na długo przez wszystkich zapamiętana. To tylko interes.
leszczyna2022.01.21 20:13
Dobry zwyczaj nakazuje uszanować zwyczaje i poglądy podmiotu, dla którego wykonano usługę. Henkel Polska pewnie nic nie miał przeciwko święceniu, skoro aż centrala w Niemczech interweniowała z zakazem.
leszczyna2022.01.21 18:11
Jakoś nie słychać, by "ludzie wiary" gorszyli się poświęceniem pralni. Właśnie dla ludzi wiary poświęcenia należą do sakramentaliów i jeśli sobie tego, życzą, dla nich należało urządzić poświęcenie. W końcu to nie ludzie z Henkla są biedakami mającymi korzystać z tej pralni.
MaxFiend2022.01.21 19:12
Tak jest. Polski folklorystyczny katolicyzm dekoracyjny jest najważniejszy. Na szczęście są jeszcze zdrowo myślący ludzie.
tadeusz2022.01.21 12:28
Mt 6,24 Nikt nie może dwom panom służyć. Bo albo jednego będzie nienawidził, a drugiego będzie miłował; albo z jednym będzie trzymał, a drugim wzgardzi. Nie możecie służyć Bogu i Mamonie. Łk 12,8 A powiadam wam: Kto się przyzna do Mnie wobec ludzi, przyzna się i Syn Człowieczy do niego wobec aniołów Bożych; 9 a kto się Mnie wyprze wobec ludzi, tego wyprę się i Ja wobec aniołów Bożych.
...2022.01.21 12:26
Zapewne biskup chciał za dużo za skropienie zwykła wodą.
stanowcza-2022.01.21 12:25
Stanowcza minus? A dlaczego nie stanowcza plus (stanowcza+)?
Anonim2022.01.21 12:24
Firma Henkel właśnie sobie u mnie gigantycznie zapunktowała! 😁😁😁
Ciekawy2022.01.21 12:02
Odpowiedź dla koncernu Henkel powinna być stanowcza- wynocha z Polski.
Anonim2022.01.21 12:21
wynocha do lekcji, dziecko....
t2022.01.21 13:12
Trzeba gonić z Polski Henkela!
Henkela?2022.01.21 13:56
Raczej Henkla.
Dam2022.01.21 13:30
Bo nie zgodził się na samowolne poświęcenie pralni, którą W CAŁOŚCI zasponsorował? Co to, kleru prawo decydowania o własności nie obowiązuje? Ponad prawem są?
6969692022.01.21 17:25
Ale oddał komu innemu i już właścicielem nie jest ...
antoni.s2022.01.21 13:34
Ciekawski, kościołowi to powiedz.
Bojkotujmy takie firmy2022.01.21 12:00
Czy Henkel nie produkował swego czasu Zyklon B ??
Nie2022.01.21 12:24
­
Anonim2022.01.21 12:28
Nie, tylko stężoną H2Ośw., polecaną przez wszystkich egzorcystów.😁😁😁
Dam2022.01.21 11:59
Frondo, pamiętacie jak PIS podnosi krzyk że PO chce sprzedać i wycinać lasy? No cóż, wygląda na to, że PIS znowu robi to, co za PO byłoby skandalem, zdradą i niszczeniem dziedzictwa narodowego. "Premier podpisał rozporządzenie o zmniejszeniu Świętokrzyskiego Parku Narodowego z granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego usunięta zostanie enklawa o powierzchni 1,35 ha na Łyścu. Zakonnicy chcą tam zbudować centrum turystyczno-noclegowe, bo jak twierdzą, nie mają gdzie przyjąć gości na kawę."
Bojkotujmy firmę Henkel2022.01.21 11:56
i inne podobne lewackie agentury !
Maciej2022.01.21 11:54
Pan Jezus jest Żydem i to pewno Niemcom przeszkadza.
toWarzysz Piwo ???? w radiu Erewan2022.01.21 13:30
... pejsaci Niemcy to dobrzy ludzie ... oni to by nawet muchy nieukrzyzowali ... schalom Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
Minona 😀2022.01.21 11:54
Po co podpisywać umowę i udawać, że się coś kupiło z kimś kto małym druczkiem zapisuje sobie prawo do eksmisji "właściciela" z posiadłości? Mądre to?
I Sekretarz KW PZPR2022.01.21 11:51
Ja tam będę jutro i poświęcę. Jak biskup chce, to może się przyłączyć. Ale nie będzie kamer. I co biskup na to ?
Anonim2022.01.21 11:39
He, he. To nie jest żaden skandal? Biskup sobie przyjechał, i sobie pojechał, bo zawsze jest tak, że to fundator stawia warunki, a nie użytkownicy. Biskup za swoją forsę może uruchomić kolejną pralnię i święcić ją nawet trzy razy dziennie.
ivan morozov2022.01.21 11:34
ach, kakoj to był szkandał :-DDD
AAAtomek2022.01.21 11:12
A mógł Kościół Katolicki sam zafundować, zapłacić za pralnię i nie byłoby problemów z poświęceniem obiektu... Ups, pasożyt ma pretensje do żywiciela, że ten nie dał się ugryźć????
Anonim2022.01.21 11:10
Firma Henkel postąpiła bardzo racjonalnie. W warunkach gwarancji pralek wyraźnie jest napisane, że gwarancja nie obejmuje efektów działania tzw siły wyższej (łac. vis maior, ang. act of God – "wola boska", fr. force majeure, niem. höhere Gewalt). A akty religijne, to oczywiste odwoływanie się do takich sił, zapraszanie ich do działania. Słowem, beż święcenia pralki popracują dłużej bezawaryjnie.
Produkty Henkel2022.01.21 10:53
Szwatzkopf, Syoss, FA, Persil, klej Pattex
Anonim2022.01.21 10:59
Wielu Polaków pracuje w tym koncernie. Dzięki Niemcom ich rodziny mają co do garnka włożyć. W Polsce czeka na nich tylko ZUS i drożyzna. Trochę szacunku dla ręki która karmi...
Anonim2022.01.21 11:02
Nie dzięki Niemcom żyjemy tylko dzięki Polakom którzy kupowali do tej pory ich produkty. Jest wiele polskich firm które są obecne na rynku i ucieszą się że będą mogli rozwinąć biznes.
6969692022.01.21 11:18
Śmieć, nienawidzący kraju , w którym żyje, nie jest w stanie pojąć Twojej, jakże oczywistej myśli. Brońmy się przed takimi, bo za chwilę może być za późno.
Hej, numerulo, numerulo2022.01.21 11:29
Dla mnie jesteś zwykłym szują.
rabbi inoCenty stinkfurtz2022.01.21 11:49
... nasi dobrzy ludzie z gestapo ... judenpolizei ... napewno cyklon B tez nie byl swiecony ... Budowniczy Auschwitz ... IG Farben rockefeller ...zyja !!!!! Zalozyli UE ( ksiazka : Nazistowskie korzenie brukselskiej UE) ... akurat sa na etapie budowy swiatowego Auschwitz 2.0...... www.profit-over-life.org
miki2022.01.21 10:51
To niech zabierają się razem ze swoją pralnią.
Artur2022.01.21 10:40
Ze szwabami tak jest oni zawsze oszukują albo kłamią. Kiedyś pewien Polak wynalazł tani sposób produkcji kostki brukowej więc Niemcy się zgłosili i zaproponowali kupno. Oczywiście musieli przyjechać wcześniej i obejrzeć. Przyjechali, fotografowali wszystko co się da i pojechali. Więcej się już nie odezwali za to kostka pojawiła się na rynku za pół roku. Oczywiście Niemcy wypuścili ją na rynek bez udziału naiwnego wspólnika z Polski. W tym przypadku producent Persila również przyłączył się do inicjatywy polskiej społecznej Towarzystwa Brata Alberta. Jednak ufni pracownicy nie sądzili że Henkel to taki dziad i pozwolili zrobić henkelowi tanio reklamę.
hmm2022.01.21 10:40
tak pomstujecie a jak wam śmierć zajrzy w oczy to inaczej będziecie śpiewać ale nie chce na to patrzeć współczuję wam
442022.01.21 10:35
W lewackim świecie Bóg jest passé. Lewak, pycha i głupota są nierozłączne. Wszystko do czasu ...
Anonim2022.01.21 10:41
Z jedne strony masz oczywiście rację! Z drugiej zaś...księża zawsze się podłączają jak rzep do psiej doopy do wszystkiego. Jak jest okazja zarobić. Nawet kible gotowi są święcić. Stosują szantaż emocjonalny. Nie dasz nam zarobić - znaczy jesteś wróg Boga. Takie zagrywki nie są ładne.
6969692022.01.21 11:20
Widać, że nie umiesz czytać (tylko pisać swoje brednie). Biskup został tam zaproszony!!!
Anonim2022.01.21 10:34
Jestem praktykującą katoliczką, ale z tym święceniem dosłownie wszystkiego to jest niepoważne a nawet gorzej. Poświęcenie pralni? może niedługo, łażni, póżniej toalety. Poświęcenie tornistrów, rowerów, samochodów, więcej powagi czcigodni księża. W pobliżu mojego miejsca zamieszkania otwarto blaszak zwany hala kupców, wielkie otwarcie z poświęceniem oczywiście, a co tam się sprzedaje? prezerwatywy, bielizna erotyczna w sklepie z alkoholem butelki alkoholu w kształcie fallusa.
Janek2022.01.21 10:42
gdybyś była praktykującą katoliczką to byś wiedziała jaki jest sens poświęcenia wodą święconą. ale tak to jest z tymi mniej lub bardziej udawanymi katolikami. Zwłaszcza z tymi którzy tu piszą za ruskie pieniądzę.
Józek2022.01.21 11:47
No to jaki jest sens, bo akurat nie wiem ?
Sisi2022.01.21 14:10
Proszę doczytać. Ignorancja szkodzi
Anonim2022.01.21 13:55
Zapewniam Cię że jako praktykująca katoliczka, doskonale wiem czym jest Woda Święcona i jaką ma moc, dlatego oburza mnie że obecnie w kościołach w kropielnicach jest sucho. Właśnie w czasie pandemii jest szczególnie potrzebna a nie żel z automatu zwany woda święcona, ale to niestety wymóg sanepidu a hierarchowie łatwo ulegają bo bardzo lubią modern.
sisi2022.01.21 10:50
Prawdopodobnie nie zdaje sobie pani sprawy z tego, czym jest "poświęcenie". Nie dziwi u ateisty.
Srul2022.01.21 10:27
Ojej, katabas się obraził, bo prywatny sponsor nie pozwolił mu się ogrzać przy cudzym dobrym uczynku, i nie zasponsorował odprawiania guseł. Skandal.
Artur2022.01.21 10:47
dlaczego się nie zastanowisz chwilę przed napisaniem. głupotę od rozsądku dzieli ta krótka chwila którą sobie człowiek daje przed zrobieniem czegoś lub przed napisaniem np. posta. Gdybyś więc skorzystał z rozumu to być przeczytał a tam zobaczyłbyś że budowa pralni została zainspirowana przez społeczeństwo w tym przez katolicką fundację Brata Alberta która właśnie o bezdomnych dba. Manewr henkela jest obleśny bo dołożyli się do pracy innych i ją wykorzystali do własnych celów reklamowych. Ale mam nadzieję że kleje Pattex, szampony gliss kur czy proszek Persil przestaną się sprzedawać w Polsce. Patrzmy na etykiety bo henkel produkuje wiele rzeczy w tym także żywność.
6969692022.01.21 11:22
Bezwzględnie należ ich towary bojkotować. Bezczelność ich nie zna granic.
Em2022.01.21 10:26
Jest nadzieja widzę
OdpiłowaćKleruchówOdŻyciaPublicznego2022.01.21 10:25
Dlaczego ten kleruch nie postawił własnej pralni dla potrzebujących? Mógłby ją sobie kropić, polewać, moczyć i zasikiwać w trybie całodobowym.
Anonim2022.01.21 11:05
To właśnie ten ksiądz zainicjował budowę tej pralni a henkel się tylko przyłączył. Fundacja Brata Alberta zajmuje się bezdomnymi
Polak2022.01.21 11:23
Serio? Henkel "tylko się przyłączył" przez wybudowanie (włącznie z załatwianiem zezwoleń) i sfinansowanie budowy z którą szaman nie miał nic (włącznie z pomysłem) wspólnego?
6969692022.01.21 17:28
Takie są koszty reklamy...
6969692022.01.21 11:23
Śmieć, który napisał swój komentarz, nawet nie przeczytał tego artykułu, bo nie za czytanie, tylko za pisanie kłamstw mu płacą.
pije po 13 tej2022.01.21 10:23
Ten pokropek wszystkiego łącznie z szaletami miejskimi jest nadużyciem i niekoniecznie się Bogu podoba ale czego to księża dla kasy nie zrobią .
Bez nerwów panie i panowie2022.01.21 10:22
Pralnia przyda się bardzo, potrzebna rzecz! Firma wyłożyła własną kasę no to chyba ma prawo decydować w jaki sposób ma się odbyć otwarcie? Logiczne dla każdego. Kto płaci ten decyduje. Gdzie tu skandal?
Bez nerwów panie i panowie2022.01.21 10:56
Ale zgadzam się, że relatywnie małym kosztem (bo to drobne dla wielkiej firmy) zrobili sobie reklamę.
KleruchDoPolewaczkiWSłużbieKomunalnej2022.01.21 10:19
Brawo! Trzeba przepędzać kleruchów z przestrzeni publicznej, niech się bunkrują po plebaniach i kruchtach, gdzie ich miejsce! Polewanie wodą pralni to idiotyzm. Polacy muszą wreszcie zrozumieć, że watykański okupant zmusza ich do zachowań idiotycznych. I jeszcze bierze za to ciężka forsę. Jak ten kleruch chce usilnie zajmować się zarobkowo polewaniem, niech się zatrudni w miejskiej służbie komunalnej. Do załogi polewaczki.
6969692022.01.21 11:25
Dlaczego takich żądań nie kierujesz do wszelkiej maści dewiantów seksualnych???
Albert2022.01.21 12:44
No przecież wyraźnie pisał o kleruchach. Czytać nie umiesz?
Anonim2022.01.21 10:18
Do mnie jak kleruch przyszedł z kropidłem, to też go pogoniłem.😁😁😁
twój cień2022.01.21 10:28
Spoko, u ciebie nawet zezowaty z garbem nie zawita. Sczeźniesz w samotności.
drHouse2022.01.21 10:30
Ale jak przyjdzie do ciebie czarny z widłami, to nie dasz rady go pogonić
Anonim2022.01.21 11:23
Czarny wpada co jakiś czas na wódkę i z wypłatą...😁😁😁😈
kefas2022.01.21 10:17
normalność idzie.
6969692022.01.21 11:31
Wraz z facetem, który ma na łbie kaganiec, a prowadzi go na smyczy jego partner...
Jerzy2022.01.21 10:16
henkel - to ci od cyklonu-b - taka narracja powinna iść w Polskę, dodatkowo należy zezwolić każdemu Polakowi na odstrzał jednego niemca rocznie (bez okresu ochronnego)....
AAAtomek2022.01.21 10:11
Kleruch nie zarobił, oto cała tajemnica wiary?
6969692022.01.21 11:27
Ty pracujesz za darmo!! Gratulacje, powinieneś być dumny ze swojego altruizmu... Brzydzę się hipokrytami.
AAAtomek2022.01.21 12:16
Pracuję dla Szorosa, za buziaczki. Kiedyś o tym wspominałem.
Pet2022.01.21 13:59
Praca? Machanie kropidłem nazywasz pracą??? Czyli poszedł w klechy za pracą??? Czy może z powołania???
Polak2022.01.21 10:10
Co jest właściwie niekomfortowego i niewłaściwego w tym że firma nie życzyła sobie rzucania czarów w otwieranej noclegowni?
Anonim2022.01.21 10:03
Brawo Henkel, może jeszcze by tylko ujawnili, ile kleruch sobie zażyczył za swój magiczny pokropek.😁😁😁
Anonim2022.01.21 10:39
A ciebie tylko pieniądze interesują, ile ksiądz zarobi? zazdrość i zawiść cię zżera! kanalio. Trzeba było się uczyć zostać księdzem i żył byś bogato skoro tak uważasz.
Anonim2022.01.21 11:28
Chciałem, ale ponieważ nie odczuwam skłonności do dzieci, to mnie nie przyjęli.😁😁😁
6969692022.01.21 11:33
Dobrze, że wstawiasz te infantylne ikonki, bo tylko tobie twoje prostackie wpisy wydaja się być śmieszne i inteligentne...
6969692022.01.21 11:29
Bo to ścierwo, jest poniżej poziomu zwierzęcia. Dla niego jedyne wartości związane sa brzuchem i podbrzuszem - FUJ!!!
6969692022.01.21 17:32
Mówię o komuchach, nie o księżach.