reklama
reklama

Sejm zablokowany, posiedzenie po 14:00, PO będzie blokować Salę Kolumnową?

Sejm zablokowany, posiedzenie po 14:00, PO będzie blokować Salę Kolumnową?
Fot. Mateusz Kudła, lic. CC BY-SA 3.0 via Wikipedia
reklama

Obrady Sejmu rozpoczną się dziś nie wcześniej niż o godzinie 14:00. Wciąż trwa blokada Sali Plenarnej przez posłów opozycji.

Od 16 grudnia w sejmowej sali plenarnej trwa protest posłów Platformy Obywatelskiej i Nowoczesnej. Politycy Platformy nieoficjalnie zapowiadają, że nie dopuszczą do rozpoczęcia środowego posiedzenia Sejmu – są gotowi blokować nie tylko mównicę w sali plenarnej, ale również Salę Kolumnową, która jest przez PiS brana pod uwagę jako alternatywne miejsce organizacji obrad Sejmu.

Choć wczoraj doszło do spotkania liderów partii opozycyjnych z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim ws. rozwiązania konfliktu, nie udało się osiągnąć porozumienia. W spotkaniu nie brał udziału Grzegorz Schetyna, ani żaden przedstawiciel PO.

Dzisiejsze posiedzenie Sejmu miało się rozpocząć pierwotnie o godz. 12:00. Kancelaria Sejmu poinformowała o przesunięciu startu obrad. Poseł Anita Czerwińska z PiS napisała na Twitterze, że 34 posiedzenie w tej kadencji zacznie się nie wcześniej niż o 14:00.

 

emde/tvp.info

11.01.2017, 12:25

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook