reklama
reklama

Scheuring-Wielgus: Schetyna spotkał się z Kaczyńskim za naszymi plecami

Scheuring-Wielgus: Schetyna spotkał się z Kaczyńskim za naszymi plecami
Fot. Youtube
reklama

Ostatnie dni przyniosły poważne zgrzyty w relacjach między partiami opozycji. Dziś Joanna Scheuring-Wielgus w "Gościu poranka" w TVP Info skrytykowała Grzegorza Schetynę za to, że PO nie wzięła udziału w sejmowych negocjacjach. 

We wtorek bez porozumienia zakończyło się spotkanie liderów Nowoczesnej, PSL i Kukiz'15 z marszałkiem Senatu Stanisławem Karczewskim. Nie wzięli w nim udział politycy PO. Uczestnicy spotkania zapewnili, że posłowie partii, które zdecydowały się wziąć udział w spotkaniu, nie będą blokować mównicy sejmowej 11 stycznia, gdy ma się zacząć posiedzenie Sejmu.

W opinii Scheuring-Wielgus w polityce „są pewne reguły, których trzeba przestrzegać”.

"Wolę politykę rozmów od polityki strzelania. Rozgrywki, które są bardzo bliskie Platformie Obywatelskiej i Prawu i Sprawiedliwości, są mi obce" – stwierdziła.

Przedstawicielka Nowoczesnej poinformowała, że „woli lidera, który siada przed swoim przeciwnikiem, patrzy mu w oczy i powie, co o nim sądzi”.

"Jeśli jesteśmy opozycją, to idziemy razem. Grzegorz Schetyna robi wiele błędów. Ja wolę rozmawiać nawet 30 dni, bo tutaj chodzi o Polskę. Ryszard Petru jest liderem, który rozmawia ze swoim zespołem. Nigdy nikogo nie lekceważy, szuka punktów, które łączą" – powiedziała. Dodała, że „jeśli Grzegorz Schetyna chce strzelać fochy, to nie z nami”.

Jednocześnie posłanka Nowoczesnej mówiła, że Schetyna miał spotkać się z Jarosławem Kaczyńskim bez wiedzy reszty opozycji: 

"Schetyna ponoć spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim za naszymi plecami, co uważam nie jest w porządku w stosunku do reszty opozycji". 

emde/tvp.info

11.01.2017, 9:00

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook