reklama
reklama

Rzeź dzieci na Białorusi trwa - ale coraz słabsza

Rzeź dzieci na Białorusi trwa - ale coraz słabsza
fot. via Pixabay
reklama

Na Białorusi trwa rzeź dzieci. Według najnowszych statystyk co piąta ciąża w tym kraju kończy się zabójstwem. Jak podaje Narodowy Komitet Statystyczny, w roku 2016 dokonano na Białorus 27 467 aborcji.

To bardzo dużo, ale trzeba przyznać, że sytuacja i tak się poprawia. W Rosji choćby aborcji jest wielokrotnie więcej - zabiciem dziecka kończy się tam co trzecia ciąża. Na Białorusi liczba zabijanych dzieci nienarodzonych spada. Jeszcze w 2002 roku zabijano więcej dzieci, niż się rodziło! Według portalu Kresy24.pl zjawisko mordowania nienarodzonych kurczy się ze względu na akcje środowisk pro-life wspierane między innymi przez Kościół katolicki.

Niestety białoruskie władze nie rozważają w ogóle wprowadzenia zakazu aborcji. Obecnie na Białorusi do 12. tygodnia ciąży można dokonać bezpłatnej aborcji na życzenie, bez podania żadnego powodu. Z powodów społecznych dziecko można zabić do 22. tygodnia ciąży, a z powodów medycznych - nie ma granicy czasowej.

Dopiero od 2014 roku lekarze na Białorusi mają prawo odmówić zabicia dziecka powołując się na sumienie. Nie dotyczy to jednak przypadku, gdy ciąża zagraża życiu lub zdrowiu kobiety. Tu białoruski lekarz chcąc wykonywać swój zawód nie ma wyjścia.

kk/kresy24.pl

MODLITWA

Panie Boże, stworzyłeś nas, na Swój obraz i podobieństwo jako mężczyzn i kobiety, powołując wielu z nas do życia w miłości macierzyńskiej i ojcowskiej. Dojrzała miłość jest jednak bardzo trudna, oczekuje rezygnacji z dominowania i wymaga poświęcenia dla drugiej osoby. Ma to szczególne znaczenie w planowaniu rodziny, gdzie atmosfera wzajemnej czci i miłości jest nieodzowna. Ludzie powołani do uczestnictwa w stwórczym dziele Twojej miłości, nie są władcami życia, a dziecko nie jest ich własnością. Jest ono owocem wzajemnego daru i już od momentu poczęcia jest odrębną istotą, posiada godność. Rodzice, jednocząc się, mają swój wkład w dzieło stworzenia, ale to Ty, Boże stwarzasz dziecko w łonie matki. Jednak nie zawsze rodzice mają świadomość doniosłości tajemnicy ludzkiego życia. Cierpią na tym dzieci, o ile pozwoli się im żyć. W wielu przypadkach dochodzi do najgorszego, to znaczy do aborcji, która jest zabójstwem własnego dziecka. Zbrodnia ta dotyka wiele ofiar: oprócz zabitych dzieci są nimi bowiem także ich sprawcy, bezpośredni i pośredni, a w końcu i całe społeczeństwo, w którym upada cześć dla ludzkiego życia. Ponieważ grzechy przeciw życiu zawsze są grzechami społecznymi, a nigdy prywatnymi, więc pragniemy przepraszać Cię, Jezu, za wszystkie grzechy przeciw poczynającemu się ludzkiemu życiu, nawet jeśli popełniają je inni.

 


19.04.2017, 9:10

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook