reklama
reklama

Rzepliński atakuje dziennikarza za uwagi o PZPR

Rzepliński atakuje dziennikarza za uwagi o PZPR
fot. A. Grycuk, lic. CC BY-SA 3.0, via Wikipedia (zdj. edytowane)
reklama

Doszło do ostrego starcia Andrzeja Rzeplińskiego z jednym z dziennikarzy "Gazety Polskiej Codziennie". Były prezes Trybunału Konstytucyjnego miał powiedzieć do przeprowadzającego z nim wywiad redaktora: "Niech mnie Pan nie wk***".

Jak informuje w środowym wydaniu "Gazeta Polska Codziennie", dziennikarz pytał byłego prezesa TK o jego plany na przyszłość i możliwy start w wyborach.

Rzepliński miał odpowiedzieć zirytowany:

"Już mówiłem publicznie, nie zamierzam brać udziału w działalności politycznej. Piszecie bzdury, tworzycie wirtualną rzeczywistość".

Następnie Rzepliński oburzył się, gdy usłyszał, że choć kiedyś był w PZPR, teraz występuje publicznie jako obrońca demokracji.

"Protestowałem przeciwko zmianom w konstytucji PRL-u" - mówił Rzepliński podkreślając, że "bronił demokracji" również w dawnych latach.

Potem nastąpiła wymiana zdań, w której Rzepliński pytał dziennikarza o jego wiedzę historyczną. Gdy ten powiedział, że jest wystarczająca, aby wiedział, żeby nie zapisywać się do PZPR, były prezes TK odparł:

"Znowu pan pierniczy. Akurat pan by się zapisał, bo właśnie tacy jak pan się zapisywali. Obserwowałem ich będąc w partii".

emde/tvp.info

19.04.2017, 8:50

Najnowsze artykuły:

 
 
facebook