Rzecznik Episkopatu złożył życzenia dziennikarzom z okazji wspomnienia ich patrona - zdjęcie
24.01.22, 12:44Fot. Screenshot YouTube Radio Nadzieja

Rzecznik Episkopatu złożył życzenia dziennikarzom z okazji wspomnienia ich patrona

6

Wspominany dziś w liturgii św. Franciszek Salezy jest nie tylko doktorem Kościoła, ale również patronem dziennikarzy oraz prasy katolickiej, gdyż miał on w zwyczaju rozlepiać na murach i parkanach ulotki zawierające zwięzłe wyjaśnienia podstawowych prawd wiary. Z okazji dzisiejszego dnia rzecznik Episkopatu złożył dziennikarzom życzenia.

„Abyśmy w naszej dziennikarskiej służbie w prasie, radiu, telewizji czy Internecie, uczyli się jeszcze bardziej słuchać siebie nawzajem” – życzył pracownikom mediów ks. Leszek Gęsiak SJ.

Rzecznik Episkopatu wyraził też życzenie, aby praca dziennikarzy oraz poszukiwanie przez nich prawdy odbywało się zawsze w duchu szacunku do drugiego człowieka. „Niech nasza praca przynosi błogosławione owoce!” – skonkludował ks. Gęsiak.

 

ren/ekai.pl

Komentarze (6):

A2022.01.24 14:10
Dwóch księży molestowało tą samą dziewczynkę w Katowicach. Jeden był kapelanem w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka, drugi był jej spowiednikiem. Obaj usłyszeli zarzuty, nie przyznali się do nich. Do Sądu Rejonowego Katowice-Zachód trafił akt oskarżenia wobec dwóch księży skierowany przez Prokuraturę Okręgową w Katowicach Na pierwszego z mężczyzn dziewczynka trafiła w 2009 roku. Był wtedy kapelanem szpitalnym w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka w Katowicach. To tam spotkał swoją ofiarę. Co zarzuca księdzu prokuratura? „Doprowadzanie małoletniej pokrzywdzonej poniżej lat 15 do innych czynności seksualnych w 2009 roku. Drugi z oskarżonych, pełniący wówczas funkcję spowiednika w jednym z kościołów na terenie Katowic, odpowie za doprowadzenie tej samej pokrzywdzonej, w okresie od 2011 roku do 2012 roku, ale po ukończeniu już 15 lat, do innych czynności seksualnych poprzez wykorzystanie stosunku zależności” – informuje Marta Zawada-Dybek z Prokuratury Okręgowej w Katowicach. Śledztwo w tej sprawie ruszyło w 2019 roku w oparciu o zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożone przez Delegata Arcybiskupa Metropolity Katowickiego do Spraw Ochrony Dzieci i Młodzieży. „W toku śledztwa podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanych im czynów. Wobec nich stosowane są w tej sprawie wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji oraz nakazu powstrzymywania się od działalności związanej z wychowaniem i edukacją małoletnich” – wyjaśnia rzecznik prokuratury. Kapelanowi grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności, natomiast czyn drugiego z księży zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności.
Anonim2022.01.24 14:29
https://fronda.pl/a/kanada-czy-masowe-groby-indianskich-dzieci-w-ogole-istnieja,172566.html Szczególnie interesujesz sie pedofilia?
Anonim2022.01.24 13:16
Ile taki rzecznik wyciąga na miesiąc wie ktoś? ZUS my mu płacimy to wiadomo, a wypłaty ile przytula?
Anonim2022.01.24 14:30
Co komu do czyichś zarobków
Anonim2022.01.24 16:00
Może bym syna dał na księdza.
Dell2022.01.24 18:07
Tobie też "my ZUS" płacimy.