Rumunka lepiej rozumie Ewangelię niż włoski biskup, któremu nie podoba się modlitwa przed klinikami aborcyjnymi - zdjęcie
15.05.14, 09:15

Rumunka lepiej rozumie Ewangelię niż włoski biskup, któremu nie podoba się modlitwa przed klinikami aborcyjnymi

31

- Ja nie identyfikuje się z wyrazem twarzy osób, które odmawiają różaniec przed klinikami aborcyjnymi, ale z tymi młodymi ludźmi, którzy sprzeciwiają się tej praktyce i pracują na rzecz poprawy poziomu życia, prawa do zdrowia i pracy – oznajmił biskup Nunzio Galantino. Sekretarz Episkopatu dodał także, że nie można przesadnie skupiać się nad problemem aborcji. Włoski hierarcha zaznaczy też, że chciałby, że włoski Kościół otwarcie i bez tabu dyskutował o zniesieniu celibatu, homoseksualizmie i komunii świętej dla rozwodników w ponownych związkach.

Te słowa ostro i słusznie skomentował John Smeaton szef Society for the Protection of Unborn Children, który w specjalnym liście do biskupa zupełnie jednoznacznie postawił problem. „Naprawdę nie sądzę, że mógłby Ksiądz Biskup powiedzieć, jeśli prawa narodowe wprowadzał w najbliższych kilku dekadach prawo pozwalające zabijać księży katolickich czy Żydów, że „nie powinniśmy nic robić, by demaskować to groteskowe zło” - napisał obrońca życia.

Ale o wiele mocniejszy jest list anonimowej kobiety, pochodzącej z Rumunii, która po trzech aborcjach nawróciła się i teraz modli się przed klinikami aborcyjnymi. Ona pokazała biskupowi, że choć jest uwielbiany przez media, to z Ewangelią i katolicyzmem nie ma już wiele wspólnego.

„Ekscelencjo, nie mam pięknej twarzy aktorki, mam normalną twarz taką jak wiele innych kobiet, ale sądzę, że jest nieuczciwe nazwanie jej twarzą bez wyrazu” - napisała i dodała, że rozumie, że mężczyzna nawet jeśli jest biskupem może nie rozumieć, co oznacza stracić dziecko. „Trzy razy zlikwidowałam życie, które nosiła pod swoim sercem. Łaska wiary pozwoliła mi dostrzec okropność tego czynu i zaprowadziła mnie do zaangażowania w ruch pro life” – napisała kobieta. - „I dlatego znalazłam się wśród osób, które modlą się przed miejscami, w których dokonywana jest ta – jak ją nazywa Kościół - „ohydna zbrodnia”. Jeśli zdecydowałam się tam odmawiać różaniec, to tylko po to, by błagać o wybaczenie dla tych biednych kobiet” - dodała kobieta. „W Kościele, Ekscelencjo, nigdy nie czułam się odrzucona za to, co zrobiłem. I dlatego nie osądzam nikogo, a jedynie modlę się za te kobiety, czasem pełne niewiedzy, które popełniają ten błąd, który prowadzi je do wiecznych wyrzutów sumienia” - napisała kobieta. I trzeba powiedzieć jasno, ona ma większe pojęcie o tym, czym jest chrześcijaństwo niż sekretarz generalny Konferencji Episkopatu Włoch.

TPT/LSN

Komentarze (31):

anonim2014.05.15 9:32
Jeśli przez różnych idiotów i homofilów damy wmówić sobie i światu, że aborcja to rozterka wyłącznie światopoglądowa i religijna, mająca wymiar jedynie subiektywny, to przegramy.
anonim2014.05.15 9:41
@arbiter... 1. Każdy to wie, co to wnosi? 2. Nowy Testament, jak i Stary Testament są w sprawie oceny czynów homoseksualnych konsekwentne. 3. Niech rozmawia, też uważam że tym ludziom przydałoby się szczególne duszpasterstwo, uświadomienie ich w sytuacji jakiej się znajdują i możliwościach jakie mają, oraz opieka Kościoła. Czy to znaczy, że nie mogę uważać się za "frondziarza"?
anonim2014.05.15 9:44
@arbiter Co to znaczy "przesadnie skupiac sie nad problemem aborcji" ? Czy pedofilia, zoofilia, koprofagia lub inne zboczenia zostaly potepione przez Chrystusa ?
anonim2014.05.15 9:52
""że nie można przesadnie skupiać się nad problemem aborcji", to samo mówił Franciszek," Prawda, bo Kościół działa dużo szerzej, niż tylko walka z aborcją. Więc Kościół jako całość nie może się na tym wyłącznie skupiać. Natomiast kościół składa się z jednostek, a te mogą oddać się takiej, a nie innej działalności. Mogą zajmować się walką z aborcją, mogą jeździć na misje w Afryce, mogą pomagać w hospicjach, mogą prowadzić koła różańcowe, mogą zajmować się edukacją i ewangelizacją, mogą zajmować się formowaniem wspólnot, mogą zajmować się przygotowywaniem świąt dla bezdomnych, mogą zająć się PRem, mogą zająć się dyskusjami... . Kościół jest interdyscyplinarny, ale nie wynika z tego, że każdy wierny musi taki być.
anonim2014.05.15 10:01
c.d. czego widocznie Biskup nie dostrzega i krytykuje pojedynczych wiernych (jeśli relacja Frondy jest wierna). To jest niezrozumienie problemu i wprowadzanie zamętu. Jeśli Biskup chce się zająć innymi dziedzinami, niech nie dezawuuje tych, do których widocznie nie czuje powołania. P.s. To, że Ty nie wierzysz w listy apostolskie i dzieje apostolskie, to Twój problem. Widocznie nie rozumiesz, czym jest Trójca Święta i że pisma autorów natchnionych (przez Ducha Świętego) wypływają z objawienia Boskiej Osoby, podobnie, jak słowa Chrystusa. Ewangelie nieapostolskie też powinieneś odrzucić, bo nie spisali ich Apostołowie. W zasadzie wszystkie Ewangelie, bo żadna nie powstała za życia Jezusa, ani tym bardziej żadnej nie napisał On sam.
anonim2014.05.15 10:01
Arbiter, ile ci płacą za wpis????? Może i ja zaczne pisac!
anonim2014.05.15 10:09
@ arbiter Przemawia przez ciebie demon. Może to jest dla ciebie zabawne, ale przyjdzie dzień, w którym zapłacisz rachunek jeśli się nie opamiętasz.
anonim2014.05.15 10:10
Za księży trzeba szczególnie dużo się modlić.
anonim2014.05.15 10:16
"Biskup po prostu zwraca uwagę na pewne problemy, których "obrońcy życia" nie chcą dostrzec - punktuje ich udawanie, że coś robią zamiast realnej działalności. I słusznie." Właśnie to jest dokładnie to niezrozumienie, że różni ludzie są powołani do różnych działalności. Nie każdy ma możliwości albo umiejętności, by móc zrobić coś więcej, a takie zachowanie jest podjęciem działania, aktem sprzeciwu. Co więcej przebija się coś, co mnie uderza- nie wiem, czy jest to skrót myślowy, czy oni faktycznie tak myślą- twierdzenie że modlitwa nie jest realnym działaniem. Typowe zachodnie mainstreamowe podejście, gdzie katolicyzm jest traktowany jak subkultura, jak nurt myślowy, ale bez realnej więzi z Bogiem. Swoją drogą, Mary Wagner robiła "coś więcej", niż odmawianie różańca. Czy Biskup poświęcił odrobinę czasu i uwagi jej sprawie? Jestem ciekaw.
anonim2014.05.15 10:21
Kościół zmierza coraz wyraźniej do odejścia od nauki Chrystusowej...wielu topowych hierarchów głosi poglądy niezgodne z Ewangelią przy aprobującym milczeniu papieża....jest sprawą oczywistą że gdyby tej aprobaty nie było, nie było by też tych "odważnych" stwierdzeń na szczytach kościelnej hierarchii....ci panowie są zbyt konformistyczni ; z pewnością nie narażali by się na utratę swojego stanowiska, gdyby nie mieli pewności że za głoszenie tych wywrotowych poglądów włos im z głowy nie spadnie. Czas zacząć się zastanawiać i przygotowywać na to jak działać i reagować po tym jak część hierarchii na czele z głową Kościoła zatwierdzi jako obowiązujące poglądy niezgodne z Ewangelią. Czas sie na to mentalnie przygotować....żeby potem nie udawać że nic się nie stało....że niby przecież protestanci poszli dalej w odstępstwie i też są Chrześcijanami. Jest już jasne że czeka nas Chrześcijan czas trudnych wyborów i trzeba być tego świadomym..
anonim2014.05.15 10:38
Oczywistym jest że Kościół nie skupia się tylko na aborcji. To opanowane przez lewactwo media usiłują wywołać takie wrażenie bo akurat ten aspekt działalności Kościoła szczególnie im się nie podoba. Niestety duchowni którzy mają parcie na szkło chcieliby zepchnąć kwestie aborcji na dalszy plan bo stoi ona im na drodze do zostania pieszczochami lewicowych mediów. Ponadto w Kościele jest sporo, nawet na eksponowanych stanowiskach wilków w owczej skórze którzy zamiast głosić naukę Kościoła i jego dogmaty głoszą dogmaty lewicowej ideologii.
anonim2014.05.15 10:56
Coraz bardziej zastanawiam się nad prawdziwością tez ks. Piotra Natanka ( żaden teolog nie był w stanie zarzucić mu sprzeniewierzenia się dogmatom). Faktem jest, że masoneria długo przygotowywała się do walki z Kościołem i wydaje mi się, że wkroczyliśmy w fazę otwartego konfliktu.
anonim2014.05.15 11:23
@ abrbiter ignorantiae- A to znasz?,, Ptaki powietrzne mają swoje gniazda a lisy nory, ale Syn Człowieczy nie ma miejsca , gdzie mógłby głowę złożyć" ,,A na zewnątrz są psy, rozpustnicy, guślarze , zabójcy"(Ap) kłamiesz rano, kłamiesz w południe , kłamiesz wieczorem. Mnie swoimi gadkami nie oszukasz.
anonim2014.05.15 11:35
aborcja to krwawa zbrodnia
anonim2014.05.15 11:48
@arbiter Mój wpis odnosi się do twojej pierwszej wypowiedzi na forum i do tego co tam twierdziłeś. Podtrzymuję o, że wypowiadasz własne opinie,którym przeczy litera i duch Pisma Św. Dla ułatwienia:wpis pierwszy dotyczy sprawy dobrowolnego celibatu, drugi cytat ( z Apokalipsy wg św Jana) potępienia aktów homoseksualnych, Ty twierdzisz ,że pisma na ten temat milczą, a ja twierdzę,że albo wypowiadasz się jako osoba , która nie zna w ogóle Pisma albo zna, ale celowo kłamie. Miłego dnia
anonim2014.05.15 12:02
"O celibacie nie ma nic w Piśmie." A tu się akurat mylisz. Jezus mówił o tych, co są stworzeni do małżeństwa, jak i o tych, którzy mogą zostać bezżenni dla Królestwa Niebieskiego- MT19, 12. Sprawdź, zanim zaczniesz nas pouczać na temat Ewangelii.
anonim2014.05.15 12:24
Jeśli płacą 5zł za wpis to arbiterek już zgarnął 45zł. Ps. trzeba być rzeczywiście osobą albo bezrobotną albo w 100% nielogikonormatywną aby wyprodukować tyle niemerytorycznych wypowiedzi. I to jest moja merytoryczna odpowiedź.
anonim2014.05.15 12:34
"Tyle tylko, że w tych słowach nie ma żadnego przykazu a jedynie wskazanie możliwości pozostania bezżennym." A chwilę wcześniej: "O celibacie nie ma nic w Piśmie." Jesteś tak merytoryczny, jak zestawienie Twoich powyższych cytatów.
anonim2014.05.15 12:34
@Witt Nie sądzisz chyba, że zacytowany fragment stanowi NAKAZ celibatu dla kapłanów? A jeśli sądzisz, to czy w takim razie kapłani do XI wieku żyli w sprzeczności z Pismem? Celibat jest tradycją Kościoła Katolickiego, która nie wynika wprost z żadnego prawa zapisanego w Biblii. Nie twierdzę, że to źle - po prostu tak jest.
anonim2014.05.15 13:33
"Małżeństwo, które zaczęło nudzić się wieczorami, zdecydowało się przez pewien czas wyłączać telewizor i czytać głośno przez godzinę wybraną książkę. Nie żadne czasopisma, ani romanse, ani książki związane z naszą pracą, ale trochę filozofii i teologii. Zainteresowała nas historia drugiej wojny światowej Churchilla. Czy wykorzystałabym kiedykolwiek tę książkę w mojej pracy? Wątpię. Zauważyliśmy jednak, że po kilku tygodniach czytania co wieczór, wzrosła nasza zdolność koncentracji. Mamy już kilkanaście książek do przeczytania na naszej liście. Bardzo często w ogóle nie włączamy tej głupiej telewizji" Alan Loy McGinnis "Potęga optymizmu"
anonim2014.05.15 13:50
@grzechol: Ale ja nigdzie nie napisałem, że tam jest informacja o przymusie celibatu. Dementuję jedynie kłamstwa, jakoby w NT nie było mowy o celibacie (szczególnie że jest mowa o celibacie poświęconym Bogu). Oczywiście obowiązkowy celibat, to nie dogmat i celibat niejako urzędowy nie jest tym samym, czym śluby czystości (jak u zakonników). Natomiast mówienie, że celibat sam w sobie jest wymyślony przez Kościół zupełnie z sufitu jest bezzasadne. @arbiter: "Nie udawaj głupiego. " A Ty nie udawaj mądrego, bo po raz kolejny Ci to nie wychodzi ;). Dowód na powyższe przytoczyłeś sam: "Tak więc dalej podtrzymuję, że w Piśmie nic o celibacie nie ma!"
anonim2014.05.15 16:08
O rany!!!!!!! Pod kolejnym tekstem @arbiter powtarza swoje brednie. Grzech sodomski jest wyraźnie potępiony w Nowym i Starym Testamencie. Celibat wynika z nakazu Kościoła, choć byl praktykowany od początku jego istnienia. Komunia święta dla żyjących w grzechu cudzołóstwa? To jest niemozliwe, skoro ci ludzie nie uznają tego grzechu i nie chcą z niego zrezygnować.
anonim2014.05.15 16:31
Arbitrowi muszą nieźle płacić za powtarzanie w kółko od wielu miesięcy tych samych ordynarnych kłamstw na frondzie. Dziwię się ,że redakcja jeszcze go tu toleruje.
anonim2014.05.15 16:50
Aha, no to wszystko jasne: to p. Terlikowski jest wyrocznia w sprawie rozumienia Ewangelii i ma prawo oceniac kto ja rozumie lepiej, czyli bardziej po terlikowskiemu czy gorzej, czyli nie tak, jak p. Terlikowski by tego oczekiwal i tych nalezy napietnowac, obsmiac, obrzucic wirtualnym blotem i kamieniami.
anonim2014.05.15 17:33
nawet wśród biskupów są masoni
anonim2014.05.15 19:09
Typowy biskup loży...
anonim2014.05.15 20:15
@Witt Nie wiem na ile Wikipedia jest tu wiarygodnym źródłem informacji :) Ale wszystkie wymienione tam cytaty z Biblii, jakoby związane z celibatem, są tak naprawdę bardzo wieloznaczne. Przeciw nim stawia się chyba najczęściej ten cytat: "Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony" (1 Tm 3, 1-5). Tyle, że on niczego nowego do dyskusji nie wnosi, bo powszechnie wiadomo w którym wieku wprowadzono obowiązkowy celibat. Z drugiej strony dobrowolny celibat jak najbardziej pojawia się w Biblii, więc chyba nie mamy się o co kłócić...
anonim2014.05.15 21:09
"Moja córko, słuchaj dobrze, co Ci powiem i przekaż to przełożonemu. Jak już Ci powiedziałam, jeśli ludzie nie będą pokutować i nie poprawią się, Bóg Ojciec ześle straszną karę na całą ludzkość. Będzie to kara większa niż potop, taka jakiej nikt nigdy przedtem nie widział. Ogień spadnie z nieba i zmiecie z powierzchni ziemi wielką część ludzkości, zarówno dobrych jak i złych, nie oszczędzając ani kapłanów, ani świeckich. Ci, którzy przeżyją, poczują się tak opuszczeni, że będą zazdrościć umarłym. Jedyną bronią, która Wam pozostanie będzie różaniec i znak dany przez Mojego Syna. Każdego dnia odmawiajcie modlitwę różańcową za papieża, biskupów i kapłanów. Dzieło szatana przeniknie nawet do Kościoła w takim stopniu, że kardynałowie wystąpią przecie kardynałom, a biskupi przeciwko biskupom. Kapłani, którzy mnie czczą, będą pogardzeni i wystąpią przeciwko nim ich współbracia. Kościół będzie pełen tych, którzy akceptują kompromisy. Z powodu działania szatana wielu kapłanów i poświęconych dusz porzuci swe powołanie. Szatan będzie występować szczególnie nieubłaganie przeciwko duszom poświęconym Bogu. Myśl o utracie tak wielu dusz z powodu tak wielu ich grzechów jest przyczyną Mojego smutku (...) Ci którzy mi zaufają zostaną ocaleni".
anonim2014.05.15 21:43
pozostaje modlitwa za rodzącego się Judasza, który sieje zamieszanie w wielu głowach....
anonim2014.05.15 21:46
arbiter; a psy nie mają co robić na Frondzie , zwłaszcza psy bogato opłacane przez Judaszy wszelkiej maści. Uznaj swój grzech i przestań judzić, pluć i złorzeczyć i weź do ręki Biblię to zrozumiesz Pan da Łaskę .Bóg Ci wybaczy. Co do Ojca Św.-nie licz na to co się roi w twojej głowie.
anonim2014.05.16 10:38
Niech się ujawniają heretycy w KK ... będzie wiadomo kogo kopnąć w dupę.