Rozbito grupę przestępczą zajmującą się przemytem nielegalnych migrantów z Białorusi - zdjęcie
14.01.22, 10:30Fot. Screenshot Twitter SG

Rozbito grupę przestępczą zajmującą się przemytem nielegalnych migrantów z Białorusi

1

We wtorek funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej ze Sławatycz zatrzymali dziewięć osób podejrzewanych o organizowanie od września 2021 roku procederu nielegalnego przemytu migrantów z terytorium Białorusi.

„„Grupa zajmowała się popełnianiem przestępstw polegających na nielegalnym organizowaniu przekraczania granicy państwowej z Białorusią obcokrajowcom nieposiadającym dokumentów uprawniających do przekroczenia granicy Unii Europejskiej” – poinformowała prokuratura.

„Ustalono, że osoba pełniąca funkcję kasjera w grupie, rozdysponowała na działalność przestępczą grupy łącznie kwotę 8,7 mln euro, w tym przekazała kurierom łącznie kwotę ponad 4,3 mln euro za przewóz obcokrajowców do Niemiec” – oznajmiła prokuratura.

„Są to już kolejne zatrzymania członków zorganizowanej grupy przestępczej w sprawie. Podczas poprzedniej realizacji zatrzymano siedem osób, wobec których na wniosek prokuratora sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania. Dwie z tych osób były odpowiedzialne w grupie za przekazywanie pieniędzy dla kurierów przewożących migrantów z terenów przygranicznych z Białorusią do Niemiec. 11 podejrzanych pozostaje tymczasowo aresztowanych. Prokuratura prowadzi postępowanie przy udziale PSG w Sławatyczach. Przy rozpracowaniu grupy brał udział także Europol” – dowiadujemy się z komunikatu prokuratury.

 

ren/tvp.info

Komentarze (1):

Anonim2022.01.14 10:54
Jesusek w stajence się urodził, bo do nigdzie przyjąć nie chcieli, pier..lonego uchodźcy...😁😁😁